پرها و بال های فین تک ها به دستور شاپرک بدون این تغییرات متوقف می شود.


شاپرک طی نامه‌ای به مدیران شرکت‌های پرداخت اعلام کرد که از ۳ آبان پایانه‌های اینترنتی بدون کد یا با هویتی که با صاحب کد همخوانی ندارد ظرف مدت ۶ هفته از تاریخ مذکور توسط این شرکت غیرفعال می‌شوند. ارسال مجدد این پیام موجی از انتقادات و ناامیدی را در بین شرکت های فعال در فضای فناوری مالی ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری خدمات بانکداری الکترونیک، این پیام به گفته فعالان فناوری مالی، در شرایطی که مانع محدودیت های اینترنتی و آشفتگی های مداوم شده است، تیری است که دولت می تواند به شرکت های فعال در حوزه پرداخت بدهد. در این زمینه باعث توقف سرمایه گذاری در این بخش شد.

مجموعه شرایط بخشنامه جدید نشان می دهد شرکت های فناور مالی که هنوز تحت نظارت بانک مرکزی نیستند و قوانین مشخصی ندارند، از جلوگیری از قاچاق کالا و ارز آسیب بیشتری خواهند دید. از جمله می توان به شرکت ها و پلتفرم های مبادلات ارزهای دیجیتال اشاره کرد که در صورت اجرای این بخشنامه تقریبا تمامی دروازه های آنها در داخل کشور بسته خواهد شد.

بررسی‌ها در مورد روش پرداخت نشان می‌دهد که بخشنامه پیشگیری و تجارت قاچاق کالا و ارز به بحث ارز رمزنگاری شده اشاره نمی‌کند، اما بسیاری از این آسیب‌ها متوجه این شرکت‌ها خواهد شد. لازم به ذکر است که این تصمیم و اجرای آن باید از سه ماه قبل اتخاذ شود، اما تا ۲۴ آبان ماه این مهلت سه ماهه به پایان می رسد و این قانون لازم الاجرا می شود، اما در این بخشنامه در خصوص مقررات نظارتی مقرری وجود ندارد. قابل دریافت است. آنها این جزء را ندارند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!