پرداخت ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی


آمار سالانه وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از آن است که طی سال گذشته بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق به واحدهای تولیدی پرداخت شده و ۳۱.۵ درصد از متقاضیان دریافت این تسهیلات موفق به دریافت آن شده اند. . این در حالی است که آماری از میزان پرداختی به تسهیلات تولیدی و اشتغال در کل سال هزار و چهارصد در دست نیست.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک و بر اساس این آمار، یازده ماهه سال گذشته شاهد ۲۴ هزار و ۳۱ میلیارد تومان در قالب ۵۴۱۰ فقره تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط ​​و بنگاه های نیمه ساخته بوده است. پیشرفت بیش از ۶۰٪. در راستای اقتصاد مقاومتی و در بازه زمانی ۲۴ آبان تا پایان بهمن ماه سال گذشته بیش از ۲۰۲۵ میلیارد تومان از محل تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در قالب ۱۸۶ فقره به استان های مختلف پرداخت شد. .

در این مدت ۱۷ هزار و ۱۵۸ پرونده برای استفاده از تسهیلات رونق تولید ثبت شد که از این تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ فقره برای دریافت بیش از ۵۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بانک ها ارائه شد و در نهایت ۵ هزار و ۴۱۰ فقره به ارزش بیش از ۲۴ هزار میلیارد پرداخت شد. تومان. یعنی حدود ۳۱.۵ درصد از کل ثبت نام کنندگان در سال گذشته توانسته اند این تسهیلات را دریافت کنند.

این در حالی است که آماری از پرداخت تسهیلات تولیدی و اشتغال در کل سال ۱۴۰۰ وجود ندارد. اما از ۲۴ آبان تا پایان سال قبل ۵۰۴۲ مورد استفاده از تسهیلات طرح تولید و اشتغال به ثبت رسید که از این تعداد یک هزار و ۳۴۰ پرونده برای تسهیلات ۱۲ هزار و ۸۰۶ میلیارد تومانی به بانک ارائه شد. در نهایت ۱۸۶ فقره تسهیلات به ارزش ۲۰۲۵ میلیارد تومان پرداخت شد. یعنی حدود ۳.۷ درصد از کل ثبت نام کنندگان توانسته اند این تسهیلات را دریافت کنند.

لازم به ذکر است تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با نرخ ۱۴ درصد سود پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهسازی نسبت به تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی مازاد بر سقف اقدام کنند. ۶۰ درصد پیشرفت مواد. .

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!