ویژگی های افراد درونگرا از دیدگاه روانشناسان


ابتدا نگاهی گذرا به ویژگی های درونگراها از دیدگاه روانشناسان می اندازیم. بد نیست بدانید که عوامل متعددی در شکل گیری تیپ شخصیتی درونگرا نقش دارند و جهان را تشکیل می دهند.

بسیاری از مردم هنوز فکر می کنند که بیشتر کارآفرینان افرادی با تیپ شخصیتی برون گرا هستند. برون گرایی و به طور کلی اجتماعی بودن، پیش نیاز موفقیت در فعالیت های کارآفرینی است و به درون گراها در پوشش یک کارآفرین فرصتی برای موفقیت داده نمی شود. آنها معتقدند داشتن روابط عمومی بالا، مهارت های کلامی قوی، سخنرانی در جلسات مختلف و اجتماعی بودن، همه چیز به شما کمک می کند تا یک کارآفرین موفق باشید.

ما افراد درونگرا را اغلب خجالتی، ساکت و پرحرف می بینیم و بنابراین معتقدیم که چنین فردی نمی تواند به عنوان یک کارآفرین موفق شود. نتایج تحقیق اندکی با باورهای فوق مغایرت دارد. از آنجایی که اعتقاد واقعی به درونگراها وجود ندارد، به جای اینکه تیپ شخصیتی مداخله گر و پایدار باشد، می تواند بستری برای اتخاذ استراتژی های مناسب و در نهایت بهره مندی از آنها باشد. باید بدانید که ما در عصری زندگی می کنیم که افراد درونگرا پیشتاز هستند و مشاغل درونگرا روز به روز پیشرفت شگفت انگیزی دارند. برخلاف تصور رایج که افراد برونگرا می توانند کارآفرینان موفقی باشند، کارآفرینان موفقی مانند مارک زاکربرگ – موسس فیس بوک، بیل گیتس – بنیانگذار مایکروسافت، وارن بافت و … – از جمله درونگراهای پیشرو هستند که خلاف آن را ثابت کرده اند.

درونگراها مهارت های منحصر به فردی دارند که برای موفقیت یک کارآفرین بسیار مهم است. توانایی تمرکز بر بلندمدت، میل به تفکر انتقادی و متعادل، استعداد توانمندسازی دیگران و ده ها مهارت دیگر آنها را در کسب و کار خود با عملکرد فوق العاده موفق می کند. هوش هیجانی افراد درونگرا به طور قابل توجهی بالا و جالب است. توجه داشته باشید که بسیاری از رهبران درونگرا یا علاقه مند به کار با افراد و کارگاه های دارای هوش هیجانی بالا هستند و یا خود مستقیماً گروه ها را رهبری می کنند و این دقیقاً رمز موفقیت یک رهبر درونگرا است.

ویژگی منحصر به فرد افراد درونگرا عدم تایید خارجی است. آنها همیشه بر روی خود تمرکز می کنند و با تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف خود سعی می کنند بهترین تصمیم را بگیرند و کار درست را انجام دهند. آنها کمتر مورد تایید اطرافیان خود قرار می گیرند و قبل از مواجهه با واکنش های ناامید کننده اطرافیان، افکار ذهنی خود را به بهترین شکل ممکن توسعه می دهند. اگر در مسیر کسب و کار خود شکستی را تجربه کنند، همیشه آن را می دانند و با عزم بیشتری از آن عبور می کنند.

ویژگی های اخلاقی افراد درونگرا
ویژگی های اخلاقی افراد درونگرا

آنها بهترین شنوندگان هستند و این به آنها کمک می کند تا بهترین استفاده را از تجربیات دیگران ببرند. سکوت آنها در جلسات به دلیل کم رویی و عدم مهارت در بیان مسائل نیست، بلکه قوی ترین تحلیل ها را در ذهن خود دارند و به همین دلیل همیشه از تصمیمات عجولانه در امان هستند. آنها اغلب افراد واقع بین هستند و سکوت و تنهایی بزرگترین کمک به آنها در تصمیم گیری های بزرگ و دشوار است.

دلیل تمام مزیت هایی که تیپ شخصیتی درونگرا برای تبدیل شدن به یک کارآفرین تمام عیار ذکر می کند، این باور است که شما می توانید و اگر گوشه ای از تنهایی را انتخاب کنید، نمی توانید گفتگو را در گروه رهبری کنید، دیدگاه ها به سمت خودتان کشیده می شود. ، شما نسبت به دیگران پست نیستید، بلکه برتر هستید. وگرنه برون گرا یا برون گرا اصلا فرقی نمی کند. انگیزه و اهداف شما ارزش است. شما با هر تیپ شخصیتی و ویژگی هایی که دارید می توانید بهترین عملکرد را به عنوان یک کارآفرین موفق داشته باشید، فقط درونگرا بودن کارآفرین بهتری خواهید بود یا برون گرایی رمز موفقیت شماست، این اصلا درست نیست، این انگیزه و پشتکار شماست. تا موفقیت شما در آینده تضمین شود.

مهندس امین الرشیدی