وزارت راه هک سامانه مسکن را تکذیب کرد


وزارت راه و شهرسازی رسما خبر برخی رسانه ها مبنی بر رخنه در سامانه مسکن و املاک در سال ۱۴۰۱ را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خبر برخی رسانه ها مبنی بر هک سامانه مسکن و املاک در سال ۱۴۰۱ مبنی بر ثبت اطلاعات سکونت بیش از ۱۴۰۱ را تکذیب کرد. ۷۳ میلیون ایرانی بیش از ۱۱ میلیون واحد مسکونی در این سامانه به اطلاع شهروندان رسیده و از آنها خواسته شد تا اطلاعات خود را در سامانه مشاهده، به روز رسانی یا تکمیل کنند.

معاون وزیر مسکن و ساختمان در وزارت راه و شهرسازی در این اطلاعیه تصریح کرد: در پی انتشار اخباری مبنی بر نقض سامانه ملی املاک و مسکن در برخی رسانه های رسمی در تاریخ ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱، شماره ای صادر شد که از هک سیستم فوق امتناع کرد.

در اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی آمده است: سامانه ملی املاک و مسکن در حال بهره برداری است و مشکلی برای ورود و ثبت اطلاعات ساکنان و مالکان املاک مسکونی در سامانه وجود ندارد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با تلاش وزارت راه و شهرسازی و همکاری سایر دستگاه های اجرایی، سامانه ملی املاک و مسکن کشور در حال حاضر اطلاعاتی از محل سکونت بیش از ۷۳ میلیون نفر از شهروندان ایرانی در اختیار دارد. داشتن بیش از ۱۱ میلیون کد پستی مسکونی. انطباق با تمام جنبه های امنیتی را حفظ می کند.

اطلاعات فوق بر اساس بند ۷ تبصره ۸ ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم و بخشنامه مورخ ۱۳ تیرماه ۱۴۰۱ معاون اول رئیس جمهور به عنوان مبنای ارائه خدمات دولتی می باشد.

لازم است کلیه شهروندانی که تاکنون اطلاعات مالکیت و سکونت خود را در سامانه ثبت نکرده اند، در اسرع وقت با مراجعه به سامانه نسبت به مشاهده و به روز رسانی اطلاعات مذکور و یا تکمیل آن اقدام نمایند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!