هیچ ماده قانونی برای تعیین حد معامله در تفکیک حساب ها وجود ندارد


وزیر اقتصاد

وزیر اقتصاد و در خصوص عملکرد دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری با انتقاد از عدم صحت گزارش این موضوع گفت: امسال هیچ حکم قانونی برای تعیین سقف و تعداد جریان ها نداشتیم و استقرار دولت در زمینه تفکیک حسابهای شخصی و تجاری منوط به خود اظهاری است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، احسان خاندوزی گفت: موضوع واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا که یکی از درخواست های جدی رئیس جمهور بود در حال پیگیری است. کارگروه ویژه ای از وزارت اقتصاد و حراست تشکیل شده تا این رویداد راهبردی را به گونه ای اجرا کند که شاهد بهترین تاثیر و بهره وری در صنعت خودرو باشیم. وزیر اقتصاد تاکید کرد: رویکرد دولت سیزدهم به خصوصی سازی به دنبال کسب درآمد و نادیده گرفتن بازتاب ها و آینده شرکتی که به آن سپرده شده و اتفاقات آن صنعت است، نیست و بنابراین با دقت و توجه، چارچوب عملی بین وزارت اقتصاد اقتصاد و وزارت امنیت جمع شده اند. وی ادامه داد: قطعا این چارچوب مشترک را به نظرات کارشناسان این حوزه ارائه خواهیم کرد. چرا که دولت قصد شانه خالی کردن از مسئولیت یا کسب درآمد را ندارد و به دنبال کارنامه ثابت شده در صنعت خودرو در سال های آینده است.

خاندوزی تاکید کرد: این خصوصی سازی به عنوان اولین گام مهم در خصوصی سازی دولت سیزدهم باید در سال های آینده کارنامه موفق، قابل قبول و چشمگیری در صنعت خودرو داشته باشد. وی گفت: در این چارچوب دو موضوع نظارتی در صنعت خودرو در سال‌های آینده و حل قیمت‌های اجباری در صنعت خودرو به عنوان دو پیش‌نیاز، با دوستان وزارت حراست، زودتر مطرح شد. با رسیدن این چارچوب به مرحله نهایی، با صاحب نظران مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

قندوزی در پاسخ به این سوال که چرا شرکت خصوصی سازی به درگاه واحد خدمات دولت الکترونیکی ملحق نشد، با اشاره به پیگیری های این وزارتخانه برای ورود همه سازمان ها به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک، گفت: همکاری کاملی با وزارتخانه داشتیم. ارتباطات در این زمینه و در حوزه مالیاتی و گمرکی که دارد بیشترین تعداد مراجعه کنندگان به خدمات، به طور کامل به پورتال و پنجره متصل شده است. وی ادامه داد: ممکن است سازمان خصوصی سازی قرارداد یا موضوع تحویل تعداد انگشت شماری از بنگاه های دولتی را ظرف یک سال داشته باشد که خریدار آن یک یا چند بنگاه بزرگ باشد و مردم خدماتی از آن سازمان دریافت نکنند. بنابراین ما درخواست کردیم که سازمان هایی که به مردم خدمات ارائه نمی کنند از این لیست حذف شوند. وزیر اقتصاد تصریح کرد: مالیات و گمرک ۱۰۰ درصد به پنجره خدمات دولت الکترونیک متصل است.

همانطور که خاندوزی درباره عملکرد دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری گفت: از نحوه انتشار اخبار این اقدام بسیار متعجب شدم. یعنی موضوع حساب ها مربوط به قانون بودجه ۱۴۰۰ بوده و در آنجا به تصویب رسیده و خاتمه یافته است و در سال ۱۴۰۱ هیچ ماده قانونی برای تصویب سقف و تعداد تیراژ وجود نداشته و آنچه منتشر شده عدم دقت در گزارش بوده است. . اساس دولت در زمینه تفکیک حساب های شخصی و تجاری، تکیه بر خود گواهی افراد و پذیرش آن توسط دولت است. اطلاعات بیشتر از سوی شورای دوستان پول و اعتبار و بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

خاندوزی در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت اجرای فهرست کالاهای الکترونیکی گفت: این سوال را باید از وزارت رفاه داشته باشید، اما طبق اطلاعاتی که به عنوان سخنگوی اقتصادی در اختیار بنده قرار دارد، با توجه به اینکه متعهد شده است. نتایج اجرای آزمایش شهریور ماه آینده منتشر می شود و باید فرم الکترونیکی آن به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت آورده شود و سپس درباره آن تصمیم گیری شود. این جلسه برگزار شد و وزارت رفاه در خصوص نتایج اجرای دادگاه توضیحاتی ارائه کرد: اعتراضاتی که در اردیبهشت و خرداد با موضوع حمایت صورت گرفت در این مرحله نباید با اعتراض و ایجاد مشکل مواجه شویم. وی ادامه داد: باید تا اتمام اجرای آزمایش جدید صبور باشیم تا در تمامی استانداری ها بدون کم و کاستی اجرا شود. وزیر اقتصاد درباره عدم پرداخت سهام به برخی افراد گفت: با پیگیری های ویژه ای که انجام شد، تمامی مبالغ واریز شده بابت سود سهام در اختیار صاحبان این سهام است و اختیار مدیریت سود با آن است. خود افراد و صاحبان سهام. وی افزود: در مورد افرادی که دارای مدارک معیوب یا فوت شده باشند با ارائه مدارک سود پرداخت می شود. سخنگوی رسمی اقتصادی دولت درباره علت قطع شدن نانوایان از دستگاه های تولید نان و افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان به بهانه افزایش مالیات، گفت: هیچ برنامه ای برای افزایش مالیات نانوایان نداریم و چنین تخلفی نباید انجام شود. بودن. در صورت وقوع چنین تخلفی، وزارت کشور و استانداری ها و سازمان غله اقدامات لازم را پیگیری می کنند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!