هکرها از طریق اظهارات خون آشام به حساب بانکی دسترسی پیدا می کنند


بر اساس گزارش ها، هکرها می توانند با کمک صورتحساب های اشتراک برخی اپلیکیشن ها یا به اصطلاح صورتحساب های «خون آشام» به حساب های بانکی کاربران دسترسی پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حساب‌های مشکوک یا خطرناکی که به هکرها امکان دسترسی به حساب‌های شخصی کاربران را می‌دهند و آن‌ها را قادر می‌سازد به حساب‌های بانکی در پس‌زمینه دسترسی پیدا کنند، صورت‌حساب‌های خون‌آشام نامیده می‌شوند. صورت حساب های خون آشام باید بررسی شود.

دسترسی هکرها به حساب بانکی

این صورت‌حساب‌ها ممکن است در پس‌زمینه حساب بانکی شما را بدون اینکه متوجه شوید بی‌صدا تخلیه کنند. موثرترین راه حل برای مقابله با این پدیده، انصراف از برنامه ها (برنامه ها) از کاربران است. خوشبختانه، انصراف از برنامه های موجود در دستگاه های آیفون و اندروید آسان است. برخی از برنامه ها سعی می کنند شما را فریب دهند تا در اشتراک ها ثبت نام کنید.

گاهی اوقات شما به عنوان کاربر چیزی در یک سایت ثبت نام می کنید و سپس فراموش می کنید که آن را لغو کنید. ممکن است بخواهید یک دوره آزمایشی در این سایت داشته باشید، اما قبل از سررسید اولین پرداخت آن را لغو کنید.

اگر به هر دلیلی تصمیم به لغو آن دارید، امکان لغو این اشتراک ها و صرفه جویی در پولی که به سختی به دست آورده اید وجود دارد.

نتفلیکس را نمی توان انصراف داد

با این حال، توجه داشته باشید که فقط می توانید اشتراک هایی را که برای آنها ثبت نام کرده اید از طریق مکانیسم های رسمی App Store لغو کنید، نه اگر در جای دیگری مانند وب سایت Netflix ثبت نام کرده باشید. با این حال، اشتراک های اپل به جای اپ استور در تنظیمات آیفون شما هستند.

لغو اشتراک در آیفون

برای انصراف از برنامه در آیفون های اپل، ابتدا باید روی نام خود در بالای منوی تنظیمات کلیک کنید. سپس، درست در زیر منو، روی اشتراک ها ضربه بزنید. در این بخش، تمامی اشتراک های خود را از طریق اپ استور فعال می کنید. تاریخ های صورتحساب نیز در این قسمت نمایش داده می شود، اگر روی یکی از گزینه های اشتراک تکی کلیک کنید، می توانید هزینه اشتراک را مشاهده کنید. با کلیک بر روی گزینه اشتراک فردی می توانید وارد آن گزینه شده و هزینه هفتگی، ماهانه یا سالانه اپلیکیشن های خود را تغییر دهید. همچنین یک دکمه بزرگ قرمز رنگ لغو اشتراک در پایین وجود دارد، با لغو، به طور کلی تا پایان چرخه صورت‌حساب فعلی، دسترسی به سرویس را حفظ خواهید کرد. با این حال، توصیه می شود قبل از لغو اشتراک، آن را بررسی کنید.

ابتدا باید توجه داشت که حذف نصب برنامه اشتراک را لغو نمی کند. برای لغو اشتراک خود، به فروشگاه Google Play بروید و مطمئن شوید که به حساب صحیح وارد شده اید. سپس روی منو، سپس اشتراک‌ها ضربه بزنید و طرح پرداختی را که می‌خواهید لغو کنید انتخاب کنید. روی لغو اشتراک کلیک کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید. پس از لغو، همچنان می توانید از اشتراک خود برای دوره ای که قبلاً پرداخت کرده اید استفاده کنید، اما طرح تمدید نخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاهلینک کپی شد!