همکاری سندیکای بیمه ایران با بیمه مرکزی


دبیرکل اتحادیه مؤمنان ایران و اعضای هیئت مدیره در دیدار با رئیس کل بیمه مرکزی برای تعامل و همکاری اتحادیه مؤمنان ایران با بیمه مرکزی در چارچوب برنامه راهبردی اعلام کردند که در صورت آمادگی برنامه های این موسسه به مردم مراجعه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تفاهم آنلاین به نقل از روابط عمومی سندیکای مومنان ایران، دبیرکل سندیکای مؤمنان در دیدار با رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ارتباط دوستانه و تعاملی در چارچوب قوانین و مقررات. در راستای افزایش کیفیت خدمات و یکپارچه‌سازی این برنامه‌ها در چارچوب اهداف و سیاست‌های بیمه مرکزی وزیر اقتصاد اجرا می‌شود.
دکتر سید محمد کریمی در ادامه سخنان خود به برخی از کارکردها و دستاوردهای اتحادیه در سال های اخیر همکاری و تعامل با بیمه مرکزی برای برگزاری همایش بیمه همزمان با روز بیمه و برگزاری کمیته های تخصصی در این نمایشگاه به صورت واحد اشاره کرد. وی گفت: این روند با بهره گیری از تجربیات قبلی در سال های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
دبیرکل سندیکای مؤمنان ایرانی افزود: ایجاد ارتباط منطقی با قوه قضائیه در چارچوب یک تیم کاری تخصصی از دیگر برنامه های سندیکاست که انتقال دیدگاه های این شعبه به سندیکا و امکان ارائه را تسهیل می کند. آی تی. نظرات صنعت بیمه به این نیرو با اهمیت است.
وی ارتباط اتحادیه با شورای اسلامی را یکی دیگر از اقدامات این اتحادیه برشمرد و افزود: در این راستا امکان ارائه نظرات تخصصی به صنعت بیمه در خصوص طرح ها و فاکتورهای ارائه شده از سوی شورا افزایش یافته است. از آن نیز استفاده بهینه شده است. .
در بخشی دیگر از سخنان خود در این نشست، دکتر. کریمی به مواردی از جمله: تمایل اتحادیه بیمه گر برای کمک به اصلاح قوانین و مقررات صنعت بیمه و لزوم رفع برخی مشکلات با سازمان هایی مانند تامین اجتماعی اشاره کرد. وی ادامه داد: سندیکای بیمه ایران به عنوان بازوی اجرایی و عملیاتی صنعت بیمه می تواند بیمه مرکزی را در اجرای قوانین، مقررات، مقررات و حتی بخشنامه ها همراهی و یاری کند.
دبیرکل اتحادیه مؤمنان ایران در این خصوص با اشاره به برخی از محورهای شرکت های بیمه از جمله معافیت بیمه سلامت و برخی دیگر از حوزه های مالیاتی در راستای ماده ۱۳۷ قانون مالیات های مستقیم، گفت: در قانون مالیات های مستقیم اقدام و عمل کنید. به این ترتیب: به فرموده مقام معظم رهبری مردم در هنگام بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشند.
وی در ادامه سخنان خود راه اندازی شورای هماهنگی بیمه در استانداری به عنوان بازوی عملیاتی صنعت بیمه و بیمه مرکزی را از جمله دستاوردهایی برشمرد که توانست در تحمیل بار مالی به مردم کمک کند اما با کمک و همکاری افراد برجسته مدیران شرکت های بیمه در استان ها و شهرستان ها.
دکتر کریمی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر اینکه بهتر است برای متقاضیان تاسیس شرکتی که فرآیند رسیدگی آن کوتاهتر است، تسهیلات و تسهیلات فراهم شود، گفت: می توان دلایلی را برای این متقاضیان برای صرف هزینه برای تاسیس ارائه کرد. یک شرکت.” زیاده روی نکنید.
دبیرکل سندیکای در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت و اهمیت برنامه هفتم برای افزایش ضریب نفوذ به هفت، گفت: با توجه به اینکه فرآیندهای اجرایی برنامه هفتم توسعه در حال انجام است و می‌توانیم انتظارات لازم» مانند تشکیل کارگروه های تخصصی و صدور احکامی برای تحقق این هدف.
در ادامه این نشست، رئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه دو هدف اصلی در صنعت را «افزایش پرتفوی صنعت» و «ایجاد سیستم رقابتی مناسب بین شرکت‌ها» عنوان کرد. اهداف، بسیاری از فعالیت های بیمه ای در مسیر توسعه قرار دارند.
مهندس بهزادپور با اشاره به درج فعالیت سندیکای مؤمنان در قانون تأسیس بیمه مرکزی و با اشاره به فعالیت این نهاد به عنوان یکی از ارکان صنعت بیمه، این موضوع را یکی از موارد ضروری برشمرد. فرصت هایی برای این کار بیمه مرکزی و صنعت بیمه کشور افزود: این رویکرد در کمتر منطقه ای از کشور دیده می شود.
رئیس شورای عالی بیمه در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سه محور اصلی «تقاضای زیاد برای تأسیس شرکت های بیمه»، «بیمه درمانی» و «مشکلات شبکه فروش» به عنوان اولویت های صنعت گفت: اگر جزئیات و حساسیت به اصول حاکم بر این سه محور توجه لازم صورت نگرفته، آسیب های جدی به این حوزه وارد خواهد شد و با همکاری و حمایت سندیکای شرکت های بیمه و شرکت های بیمه این مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به تعامل با مدیران ارشد کشور در راستای توسعه و ارتقای مفهوم بیمه گفت: مذاکره و گفت و گو با مسئولان و کارشناسان شرایط را تقویت می کند و دید باز را در آنها ایجاد می کند و راه را برای تصمیم گیری باز می کند. در این زمینه آسان تر است.”
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان سخنان خود تاکید کرد که باید بازار بیمه در کشور را به سبد بین المللی حاکم بر این حوزه در دنیا نزدیک کنیم و به گسترش بیمه های عمر به عنوان اصلی ترین موضوع توجه کنیم. استراتژی برای دستیابی به این. هدف. پیروزی.
گفتنی است در این جلسه دکتر بادن مدیرعامل بیمه آسیا و رئیس هیئت مدیره، دکتر کاردگر مدیرعامل شرکت بیمه کشورمان، دکتر جباری مدیر عامل بیمه رازی و دکتر کشاورز مدیر عامل شرکت DAI حضور داشتند. بیمه، در این جلسه شرکت کردند. اعضای هیئت مدیره و آقای علی کرمی نایب رئیس سندیکای و حسن دهقاهی مشاور عالی دبیرکل سندیکای بیمه ایران به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود از جمله: ضرورت تربیت فعالان بیمه ای، پرداختن به موضوع حاکمیت شرکتی پرداختند. به طور جدی، فراهم کردن بسترهای لازم برای همکاری با شرکت های بزرگ اعتباربخشی، آزادسازی و خصوصی سازی، نیاز به بازی دارد. اساس قوانین در این صنعت، جدیت نظارت بیمه مرکزی، لزوم توسعه بیمه های عمر، نقش بیمه مرکزی در فرهنگ سازی، سرمایه گذاری برای کاهش زیان، تلاش برای محدودسازی پیامدهای صنعت بیمه، ضرورت تعریف تشویق و تنبیه در تمام سطوح و … پرداخت .