هزینه ارسال پیامک به بانک ۹۰ تومان بود


بانکی به مشتریان خود اعلام کرد در سال ۱۴۰۱ برای هر تراکنش پیامکی ۹۰ تومان دریافت می کند. آیا با این حساب خود را برای افزایش کارمزد پیامک های بانکی آماده کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، اگرچه طبق قانون بانک مرکزی، کارمزد ارسال پیامک بانکی معادل ۳۰ تومان برای یک پیامک یا اشتراک سالانه است، اما به نظر می رسد بانک ها در سال جدید تعرفه ارسال پیامک را افزایش داده اند. .

۱۶۵ هزار تومان در سال برای دریافت پیامک!

یک بانک خصوصی با ارسال پیامک به مشتریان خود اعلام کرد که برای واریز و برداشت حساب نزد این بانک کارمزد پیامک دریافت می شود و هر ۶ ماه یکبار برای هر پیامک ۹۰ تومان دریافت می شود.

با استفاده از این محاسبه، اگر فرض کنیم که هر فرد در طول روز پنج تراکنش واریز یا برداشت انجام دهد، سالانه باید حدود ۱۶۵ هزار تومان برای خدمات پیامکی بپردازد.

این در حالی است که آخرین بخشنامه بانک مرکزی در خصوص عوارض خدمات بانکی در آبان ماه ۱۳۹۸ بوده و همچنان این بخشنامه قابل استناد است. بر اساس این بخشنامه، مشتری می تواند علاوه بر هزینه پیامک خدمات پیامکی، مبلغ ثابت سالانه ۲۰۰۰۰ تومان یا ۳۰ تومان را برای هر پیام بپردازد.

به این ترتیب افرادی که پرداخت ۲۰ هزار تومانی ثابت را انتخاب کرده اند در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته باید ۷۲۵ درصد هزینه اضافی پرداخت کنند. لازم به ذکر است که نرخ افزایش تعرفه با فرض پنج تراکنش در روز به ازای هر نفر محاسبه می شود.

منبع: تجارت نیوز

انتهای پیام/

لینک کوتاهلینک کپی شد!