هدف طرح قدرت خرید افزایش قدرت خرید عموم مردم است


معین تجارت و خدمات وزارت صلح برنامه های این اداره را در هفته دولت تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ علیرضا شهمیرزایی در نشست رسانه ای معاونت بازرگانی و خدمات وزارت حراست که با حضور مدیران این وزارتخانه و اصحاب رسانه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، برنامه های این معاونت را اعلام کرد. این وزارتخانه در هفته دولت از طرح حمایت از این وزارتخانه برای مردم رونمایی کرد.

معاون بازرگانی و خدمات وزارت حراست در این جلسه گفت: یکی از این طرح هایی که دولت در هفته جاری اجرا می کند، طرح قدرت خرید است که این گروه از کالاهای مختلف مورد نیاز کشور را گسترش می دهد. اما در مرحله اول مبلمان منزل هدف است. در این طرح با حذف واسطه ها و ارتباط مستقیم بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نهایی، ضمن کاهش قیمت نهایی محصولی که مردم پرداخت می کنند، با انتقال مستقیم تسهیلات از بانک به تولیدکننده، عملا چرخ های زنجیره تامین مالی قرار می گیرد. پیکربندی شده است که به دلیل عدم سرمایه گذاری در بازار اثر تورمی نخواهد داشت و منجر به ثبات بازار می شود.

شاه میرزایی افزود: طرح قدرت خرید با لوازم خانگی، فرش، مبلمان، ظروف آشپزخانه و کلیه اثاثیه منزل آغاز می شود و به زودی گروه های دیگری از کالاها مانند مصالح ساختمانی و قطعات خودرو اضافه می شود.

محمد حسین کمری، مدیرکل مرکز اصناف وزارت حریم خصوصی، در خصوص جزئیات خرید لوازم خانگی از سایت وزارت حریم خصوصی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ۲۴۱ تولیدکننده لوازم خانگی، ۸۰ کارخانه و ۵ کارخانه بانک ها آماده همکاری هستند اسامی بانک ها عبارتند از: بانک گردشگری، بانک آینده، بانک پارسیان، بانک تجارت، بانک رفاه.

وی افزود: وام خرید لوازم خانگی از سایت وزارت حراست ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان است و نیاز به چک و فقط ضامن ندارد. این وام سه ساله با نرخ سود ۱۸ درصد است.

روند اعطای وام در ۵ بانک متفاوت است و وام پس از تایید اعتبار اعطا می شود. این فرآیند به صورت آنلاین و نه حضوری انجام می شود.

مدیرکل کانون اصناف وزارت حراست در پایان گفت: همسران جوان می توانند با مراجعه به فروشندگان محصولاتی که سامانه جهادکالا برای آنها موجود است به سامانه طرح قدرت خرید در سایت www.tavankharid.ir مراجعه کنند. . دریافت جهیزیه به صورت اقساطی مستقیم از تولیدکنندگان لوازم خانگی.