هدف بانک توسعه تعاون پرداخت ۲۸۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات است


به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ محمد شیخ حسینی رئیس بانک توسعه تعاون در دیدار با تعدادی از مدیران ستادی و ۹ نفر از مدیران منطقه ای بانک گفت: مهمترین قانون در فعالیت بانکی مدیریت منابع و مصارف است و کلیه فعالیت های بانکی و خدمات بستگی دارد. برای مدیریت این جریان های مالی.
وی افزود: نظارت بر نقدینگی و وصول به موقع مطالبات حائز اهمیت است و به مدیریت صحیح منابع و هزینه ها کمک می کند.
رئیس بانک تعاون با اشاره به هدف گذاری برای پرداخت ۲۸۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال ۱۴۰۱ گفت: لازمه تحقق این هدف، آماده سازی منابع کافی است تا وظایف دولت، تبصره ها و بانک مرکزی را نیز می توان اجرا کرد.
شیخ حسینی حاضران در جلسه را پیشتازان بحث بسیج منابع در بانک دانست و گفت: سیاست ها و دستورالعمل های متعددی با توجه به پیشنهادات واحدهای انتظار بازنگری شده و جاذبه های مورد نیاز در اختیار ارباب رجوع قرار گرفته و مدیران منطقه نیز در این زمینه اقدام کرده اند. بیشترین نقش را در اجرا دارد. آنها مسئول هستند
وی با اشاره به ضرورت آموزش مدیران استانداری در خصوص عملیات بانکی ارائه شده به مراجعین و مداخلات لازم برای رفع نواقص، پوشش نقاط ضعف، برجسته سازی نقاط قوت و آگاهی از نحوه ارائه خدمات به مراجعین، خاطرنشان کرد.
وی بیان کرد: شیوه کار و نوع کار در بانک توسعه تعاون با بانک های قدیمی کمی متفاوت است و بانک های مستقرتر که متکی به برخی از مراجعین نهادی و مشتریان عمده هستند به جذب و حفظ منابع اهمیتی نمی دهند. فعالیت بانک‌های قدیمی در ابعاد بزرگ‌تر هیچ ورودی یا خروجی منابعی ندارد، تأثیر بسزایی بر کل منابع دارد.
شیخ حسینی با اشاره به اهمیت روش بازاریابی برای روسای شعب و واحدهای اجرایی خاطرنشان کرد: همزمان با مذاکره و ارائه خدمات معمولاً پیشنهادات مربوط به نیازها و تسهیلات اعتباری مشتری ارائه می شود. این امر از نیاز به اعتبار و تمایل به مصرف منابع ناشی می شود و اگر رشد منابع با این تقاضای مصرف همخوانی نداشته باشد، مدیریت جریان منابع و مصارف دشوار می شود.
وی خاطرنشان کرد: در سیاست گذاری و دادن ابزار به مدیران استانداری و روسای شعب تلاش شده تا جاذبه های کافی برای جذب مشتری و تجهیز منابع فراهم شود.
رئیس بانک تعاون وی گفت: مدیران مناطق با داشتن این ابزار بخش مهمی از پرداخت حقوق کارکنان را با توجه به عملکرد و بهره وری شعب و کارکنان مدیریت می کنند تا ابزار و مولفه های انگیزشی برای کوشاترین کارکنان وجود داشته باشد.
شیخ حسینی خدمات ارزی را در جذب بسیاری از واحدهای تولیدی بیان کرد و شیخ حسینی گفت: طرح‌های توسعه خدمات ارزی به زودی در بانک اجرایی می‌شود و مشتریانی که نیاز ارزی دارند با افزایش بیشتری جذب بانک می‌شوند. اعتماد به نفس.
در این جلسه محمد ذوالفقاری معاون مدیرکل در امور مالی و پشتیبانی، سعید المعادی معاون بازاریابی و امور استان ها، حمید رضا البرزی مدیر امور اعتباری و احمد محمدی مدیرکل امور استان ها حضور داشتند. و امور شعب، هادی بختیار. مصطفی منتظری مدیر اداره کل کنترل و هماهنگی استان ها و شعب و حمید بختیاری معاون اداره کل هوش تجاری و طراحی محصول به بیان رویه ها و رویه ها پرداختند. از ستاد و علی محمودی، کافی زاده، حسن زاده، اسدی، احمدی، کرمی، غیاشی، مدیران استان های اصفهان، کرمان، فارس، مازندران، خوزستان، البرز و صادقی رئیس واحد مرکزی مستقل نیز ارائه کردند. اطلاعات مهم در مورد نیازها و خواسته های مشتریان و نحوه ارائه خدمات.