نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است – دکتر رویا خادمیان


به  750x395 1 - نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

نوشیدن قهوه با معده خالی برای سلامتی بدن مضر است

اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که به محض بیدار شدن از خواب با معده خالی قهوه بنوشند ، اما این عادت بسیار مضر برای سلامتی بدن است. نوشیدن قهوه به محض بیدار شدن می تواند یک عادت بد برای بدن باشد زیرا نوشیدن آن با معده خالی یک حمله واقعی به شکم است.

نوشیدن قهوه با معده خالی ، علاوه بر ایجاد مشکلات معده مانند تهوع ، رفلاکس و التهاب ، مصرف صبح نیز می تواند بر سطح ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

بسیاری از ما نمی توانیم روز خود را بدون قهوه شروع کنیم ، اما اگر به عنوان اولین نوشیدنی صبح ، هنگامی که معده هنوز خالی است مصرف شود ، می تواند مضر باشد زیرا کافئین موجود در قهوه ترشح اسید معده (اسید کلریدریک) را افزایش می دهد ، که معمولاً در هنگام هضم ظاهر می شود. بنابراین ، از آنجا که هیچ غذایی برای هضم در صبح وجود ندارد ، این ترشح عمل خود را بر روی دیواره معده هدایت می کند و علائمی مانند تهوع یا استفراغ را تا حد رفلاکس ، ورم معده و زخم ایجاد می کند. تبدیل می شود.

اثرات قهوه بر معده خالی به همین جا ختم نمی شود. علاوه بر افزایش اسیدیته که می تواند به عملکرد معده آسیب برساند ، برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب ، عکس عکس آن را دارد.

بیدار شدن از خواب در واقع ساعتی از روز است که کورتیزول ، که به آن “هورمون استرس” نیز می گویند ، در بالاترین سطح بدن است و مصرف کافئین می تواند ترشح آن را افزایش دهد ، که به سیستم ایمنی بدن آسیب می رساند. بنابراین ، برای سلامتی ما ، باید سعی کنیم به محض بیدار شدن از قهوه خداحافظی کنیم و سعی کنیم این مراحل را هنگامی که کورتیزول برای اولین بار به اوج خود می رسد ، چند ساعت به تعویق بیندازیم.

برای همه کسانی که قادر به این کار نیستند ، بهتر است فنجان قهوه صبح خود را با صبحانه ای غنی از غلات کامل و فیبر بخورید تا جذب محرک ها کاهش یابد.

به گفته دانشمندان ، قهوه به طور متوسط ​​45 دقیقه پس از مصرف جذب می شود ، اما حداکثر جذب آن پس از 15 دقیقه قابل دستیابی است.

دیدگاهتان را بنویسید