نه شهریور لباسش


در مراسم ریبرندینگ و رونمایی از لوگوی جدید پرداخت الکترونیک سامان؛

مراسم ریبرندینگ و رونمایی از لوگوی جدید پرداخت الکترونیک سامان به نام سپ با هدف یکپارچه سازی درگاه ها، ابزارها و خدمات و ارائه آنها به مشتریان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، عصر امروز سه شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۱ مراسم ریبرندینگ و رونمایی از لوگوی جدید شهریور ماه با حضور حسین فایز قمصری مدیرعامل این شرکت ولی الله ضرابیه برگزار شد. ، رئیس هیئت مدیره شرکت. مدیران گروه توسعه مالی سامان، مدیران ارشد و دستیاران در شهریور. این رسانه در هتل پارسیان اوین برگزار شد.

در این مراسم حسین فایز قمصری مدیرعامل شهریور ماه به مرور تاریخچه این شرکت پرداخت و گفت: شرکت پرداخت الکترونیک سامان بنیانگذار صنعت پرداخت است. در سال ۱۳۹۲ اولین تراکنش آنلاین توسط شرکت پرداخت الکترونیک سامان از طریق درگاه این شرکت انجام شد.

القمصری گفت: «در اوایل دهه ۱۹۹۰، ما از قابلیت های دلار آمریکا در صنعت پرداخت استفاده کردیم.

وی ادامه داد: برای استراتژی پنج ساله حفظ جایگاه اول شرکت و افزایش فاصله شرکت با سایر شرکت های PSP از برنامه های ما است.

مدیرعامل سپ بیان کرد: امروز هویت بصری جدید سپ در راستای اهمیت ارائه تمامی پورتال ها، ابزارها و خدمات تحت یک نام و نگاه یکپارچه و یکپارچه برای مشتریان و افراد آشکار شد.

اهداف سپتامبر

فایز قمصری افزایش هم افزایی و استفاده از قابلیت های ترکیبی ابزارها و پورتال ها برای تقویت فروش متقابل با هدف کاهش هزینه های تبلیغات و برندسازی را از اهداف جدی عنوان کرد.

وی همچنین اشاره کرد که حرکت مداوم به سمت راه حل های موبایل محور برای نسل Z یکی از برنامه های سپتامبر است.

مدیرعامل سپ گفت: با انجام این فرآیند برندسازی، شاهد تحول پرداخت های موبایلی و ایجاد حس اعتماد در مخاطبان خود خواهیم بود.

نقش و مسئولیت شهریور به عنوان یک تجارت

وی با اشاره به نقش و مسئولیت سپ به عنوان یک سرمایه گذاری تجاری گفت: این شرکت همواره سعی کرده است با توسعه قابلیت های پرداخت و تجارت الکترونیک، نقش کوچکی در کاهش مصرف کاغذ و کاهش ترافیک و مشکلات اجتماعی ایفا کند.

قمصری در پایان گفت: بر این اساس شعار سبت «برخورد با زندگی» را انتخاب کردیم تا زندگی بهتری برای مردم فراهم کنیم.