نقش استرس در شیوع و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از دهه 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس های کرونا انسان و بسیاری از مهره ها را آلوده می کنند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

طیف وسیعی از ویروس های کرونا در خفاش ها یافت می شود که ممکن است نقش مهمی در تکامل ویروس های توالی ویروس آلفا ایفا کنند. مانند هر گونه جانوری دیگر می تواند به عنوان میزبان عمل کند.

فشار

همه افراد به طرق مختلف احساس استرس می کنند و به طرق مختلف به آن واکنش نشان می دهند. میزان استرس شما و نحوه واکنش شما به آن می تواند منجر به طیف وسیعی از مشکلات سلامتی شود ، بنابراین کاری را که در زمان استرس انجام می دهید انجام دهید. می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که هیچ پاسخی برای کنترل آن در هیچ کجای دنیا وجود ندارد و این باعث نوعی نگرانی در افراد سراسر جهان می شود.

علم پزشکی هنوز درمان مناسبی برای این بیماری پیدا نکرده است. رسانه ها و پزشکان دائما تأکید می کنند که ما باید از جلسات عمومی اجتناب کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

داشتن آرامش روحی و درونی برای مقابله با این بیماری نیازمند انسجام اجتماعی است ، اما متأسفانه در کشور ما ، ایران ، این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند و این باعث ایجاد استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن را تا حد زیادی کاهش می دهد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

سیستم ایمنی بدن را با تغذیه در برابر کرونا تقویت می کند

قرنطینه

مردم به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه به دلیل ترس از ناشناخته ها هستند.

بیماران آلوده به ویروس آنفولانزا به طور کلی حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز آلوده می شوند ، اما بیماران در معرض ابتلا به ویروس کرونا نمی دانند که بدن آنها چه زمانی آلوده می شود یا چه مدت آلوده باقی می مانند.

دولت ها سعی کرده اند از جمعیت زیاد برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. در تمام شهرها قرنطینه اعلام شد. قرنطینه کردن شهرهای بزرگ برای بسیاری از افراد چشم انداز ترسناکی است و واقعیت این است که در دنیای امروز این امکان پذیر نیست.

چینی ها بیمارستان های بزرگی برای قرنطینه افرادی که مشکوک به آلوده شدن یا در معرض ویروس قرار گرفتن ، ساخته اند که باعث ترس مردم در مورد این بیماری شده است.

واقعیت این است که کروناویروس بسیار مسری نیست و فقط نقاط ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می دهد ، درست مانند سایر ویروس های عفونی.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که در حالی که میزان انتقال بیماری کووید 19 بالا است ، میزان مرگ و میر کمتری دارد.

تقریباً 80 درصد از افرادی که در سراسر جهان به کووید 19 مبتلا شده اند ، علائمی را نشان نداده اند که در بیمارستان بستری شده اند. به عبارت دیگر ، نیاز به وحشت زیاد نیست.

زیرا به بررسی ویروس کرونا در زمینه بیماریهای دیگر کمک می کند. ویروس کرونا در حال حاضر 2 درصد مرگ و میر در سراسر جهان دارد. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم cdc2 تا 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض آن قرار می گیرد و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر هستند.

پیامدهای روانی

با صحبت کردن 5 نفر در مورد این بیماری ، پاسخ های بسیار متنوعی وجود دارد ، برخی ماسک صورت سفارش می دهند و آب جمع آوری می کنند ، برخی فکر می کنند جایی برای رفتن و رفتن وجود دارد و برخی هنوز در مورد این ویروس چیزی نشنیده اند.

جدا از این موارد ، بخشی از مشکل این است که افراد در ارزیابی ریسک چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند نه تجزیه و تحلیل و منطق.

کنترل استرس

برای اینکه مردم کمی دلهره داشته باشند ، بهتر است اطلاعات را از منابع معتبر دریافت کرده و به حقایق فکر کنید. دستها باید حداقل 20 ثانیه با آب و صابون شسته شوند ، یا قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال ، از ضدعفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60٪ الکل استفاده شود. داخل آرنج

از تماس ماده با چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است فرد مبتلا به ویروس نباشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، برای تمیز کردن سطوح با کلینیک محلی خود تماس بگیرید.

از اسپری ضدعفونی کننده یا دستمال مرطوب بر روی سطوح لمسی مانند کلید چراغ ، نیمکت ، تلفن و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار اجتناب کنید.

خطرات ناشی از استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافتند که برخی از افراد برای اولین بار در طول یک بیماری عمومی مشکلات روانی را تجربه می کنند و در مدیریت افسردگی و اضطراب دچار مشکل هستند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شود تحقیقات نشان می دهد افرادی که به ویژه مستعد استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند مصرف مواد را افزایش دهد. با افزایش سطح استرس ، افرادی که بهبود می یابند بیشتر عود بیماری دارند.

ورزش ، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه توصیه خوبی است و در موارد عدم قطعیت ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک از علائم اضطراب جلوگیری می کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. حتی با رژیم غذایی سبک می توان استرس افراد را کاهش داد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. افرادی که خوب استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از آنها نیز موفق تر هستند.

غذای مناسب برای دوران کرونا

دیدگاهتان را بنویسید