نقش احراز هویت UID در کاهش تقلب دیجیتال


شاید برای شما جالب باشد که بدانید احراز هویت UID می تواند نقش موثری در کاهش کلاهبرداری دیجیتال داشته باشد. برای بهبود عملکرد، احراز هویت UID به یک تجربه کاربری یکپارچه برای تأیید هویت مشتریان نیاز دارد. به این ترتیب حفظ تعادل بسیار آسان تر خواهد بود. نکته جالب دیگر در مورد سیستم احراز هویت UID این است که این سیستم علاوه بر متعادل کردن مشتریان، به افزایش نرخ تبدیل مشتری تا ۳۰ درصد نیز کمک می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، احراز هویت UID می تواند نقش موثری در کاهش کلاهبرداری دیجیتال داشته باشد.

با توجه به اینکه استفاده از این سامانه منجر به افزایش تراکنش ها و عملیات آنلاین می شود، امکان کلاهبرداری نیز افزایش می یابد.

بنابراین، اگر شرکت‌ها تأیید هویت کاملی برای کاربران جدید نداشته باشند، علاوه بر اینکه خود را در معرض کلاهبرداری بیشتر قرار می‌دهند، به نرخ تبدیل و جلوگیری از تقلب نیز آسیب می‌رسانند.

به طور کلی، راه‌هایی برای کاهش تقلب و در عین حال متعادل کردن تأثیر این سیستم احراز هویت بر تجربه و بودجه کاربر وجود دارد، اما چالش اصلی انتخاب فرد مناسب برای ارائه این محصول خواهد بود.

مشکل این است که در بازار شلوغی از ارائه دهندگان خدمات مختلف با قابلیت های همپوشانی، سازمان ها برای انتخاب ارائه دهندگان مناسب مشکل پیدا می کنند.

یک شکست رایج در بسیاری از سازمان ها، عدم تعامل با همه ذینفعان داخلی مناسب برای توسعه یک استراتژی کاهش تقلب دیجیتال در سطح سازمانی است.

زیرا این روش باید با الزامات تجاری شرکت نیز مطابقت داشته باشد.

چه عواملی در کاهش کلاهبرداری دیجیتال با احراز هویت UID نقش دارند؟

۱) نرخ تبدیل

با توجه به تحلیل های انجام شده به منظور کاهش تقلب توسط احراز هویت UID، یکی از مهم ترین جنبه ها در زمینه نرخ تبدیل مشتری شامل افتتاح حساب، ورود به حساب، فعالیت حساب و تراکنش های مرتبط است.

جلوگیری از تقلب در این زمینه ها برای حفظ سلامت مالی و شهرت شرکت حیاتی است. اما مشکل اینجاست که احراز هویت UID یک حساب کاربری جدید را بدون وقفه فراهم می کند.

به این ترتیب تمام پایه های مورد نیاز را پوشش می دهد. KYC و AML، پشتیبانی از اسناد، و حفاظت از جریان های کاربر بدون درز نمونه هایی هستند.

برای کاهش تقلب دیجیتال، شرکت‌ها می‌توانند علاوه بر کمک به تبدیل مشتریان معتبر با استفاده از یک سیستم احراز هویت یکپارچه، روی سایر جنبه‌های مثبت احراز هویت حساب کنند.

۲) تجربه کاربری

یکی از رایج‌ترین تصمیم‌هایی که کسب‌وکارها باید بگیرند، شناسایی یا کاهش تقلب دیجیتال با تجربه کاربری یکپارچه برای مشتریان است.

طبق تحقیقات، تجربه کاربری خوب قربانی رایج کشف تقلب است. در این رابطه، استفاده از احراز هویت چند عاملی (MFA) در بیشتر موارد معمول است.

اما این روش احراز هویت برای همه کاربران مثبت نیست. بلکه نتایج نادرست زیادی دارد که منجر به عدم دسترسی کاربران خوب به سرویس می شود.

با تبدیل شدن تجربه کاربر به یک میدان جنگ تبعیض‌آمیز مهم در محیط کسب‌وکار دیجیتال، تیم‌های تشخیص کلاهبرداری از نزدیک با تیم‌های تجربه کاربر همکاری می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که نیازهای آنها کاملاً متعادل است.

در این بین، لازم به توضیح است که سیستم احراز هویت UID دارای چندین لایه محافظ است که از ایجاد هرگونه UX نامنظم جلوگیری می کند.

این سیستم از بازخورد بلادرنگ کاربر استفاده می کند. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در تصاویر ارسالی از مدارک هویتی یا چهره به کاربران هشدار می دهد.

علاوه بر این، سیستم احراز هویت UID سعی می کند از داده کاوی استفاده کند تا مشتریان مجبور نباشند وقت خود را برای پر کردن فرم ها صرف کنند و بتوانند روی پلتفرم های تجاری تمرکز کنند.

۳) سازگاری و مقیاس پذیری

سیستم احراز هویت UID به داشتن یک محصول احراز هویت کامل و کاهش تقلب دیجیتال می بالد. UID به مشتریان خود اجازه می دهد تا محصول را مطابق با نیاز خود سفارشی کنند.

شایان ذکر است که در بسیاری از سازمان ها، کشف تقلب بخشی از یک استراتژی گسترده تر در مورد اعتماد و امنیت است.

اما موضوع این است که بیش از نام بردن از یک تیم کلاهبردار، تیم های اعتماد و امنیت بر روی ایمن سازی تعاملات در هر کجا که مشتری با نام تجاری ملاقات می کند تمرکز می کنند.

UID یک چارچوب محافظت از تقلب را فراهم می کند که در سازمان شما کار می کند، دقیقاً نیازهای شما را شناسایی می کند و به کاهش تقلب دیجیتال کمک می کند.

بنابراین، می تواند به طور قابل توجهی نیاز به یک راه حل چند جانبه را کاهش دهد.

نتیجه

محصول احراز هویت UID بهترین انتخاب برای کاهش تقلب دیجیتال و راهنمایی رهبران برای مدیریت امنیت و خطرات برای تشخیص تقلب آنلاین و اثبات هویت است.

منبع: UID