نصب ۶۸۰۰ دستگاه کارت خوان هوشمند در نانوایی های تهران


رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران گفت: کارتخوان هوشمند در تمامی ۹ هزار واحد نانوایی تهران نصب می شود و قیمت نان برای مردم پس از لغو آرد یارانه ای تغییری نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بیژن نوروزی مقدم رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران اظهار داشت: در جلسه ای در دفتر استاندار تهران به ریاست حشمت الله عسگری معاون استاندار تهران، کارت هوشمند ۶۸۰۰ اعلام شد. ریدر در نانوایی های تهران نصب می شود.

وی افزود: فدراسیون نیز اعلام کرد که آمادگی نصب دستگاه ها را دارد و برای این کار ملی همکاری لازم را دارد.

نوروزی مقدم گفت: آرد یارانه ای به ۹ هزار واحد نانوایی در کشور پرداخت می شود اما در حال حاضر ۶ هزار و ۸۰۰ دستگاه کارت خوان هوشمند آماده نصب است و بر اساس اعلام استانداری، این کارت خوان برای بقیه واحدهای نانوایی نیز نصب می شود. .

رئیس انجمن صنفی نانوایان سنتی تهران ادامه داد: پس از نصب دستگاه‌های کارت‌خوان هوشمند، نان با این دستگاه‌ها به فروش می‌رسد، اما از آنجایی که در حال حاضر آرد یارانه‌ای به واحدهای نانوایی پرداخت می‌شود، شکل پرداخت یارانه نان تغییر نمی‌کند.

وی افزود: پس از آزادسازی آرد نانوایی، دولت مابه التفاوت قیمت نان را به حساب نانوایان واریز می کند تا مردم همچنان نان را با قیمت قبلی خریداری کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران در پاسخ به اینکه آیا قیمت نان بر اساس آرد یارانه ای تغییر نمی کند، گفت: قیمت نان ۱۴۰۰ است و قرار بود قیمت جدیدی به نانوایان ارائه شود اما با این حال قیمت نان ۱۴۰۰ است. در حال حاضر با افزایش آن موافقت نشده است.” نرخ های سال گذشته اعمال می شود.

منبع: تسنیم

لینک کوتاهلینک کپی شد!