نشست عمومی مدیرعامل شرکت بیمه ایران با شهروندان شهریار


جلسه عمومی حسن شریفی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه ایران با هدف رسیدگی به مشکلات مراجعین و نمایندگان و بررسی روند پرداخت غرامت غایب در شعبه شهریار برگزار شد.
به گزارش تفاهم آنلاین، در این نشست که با حضور خانم هاشمی معاون عمرانی استاندار شهریران برگزار شد، شریفی بر تمرکز مدیران این شرکت بر بهبود روند پرداخت خسارت تاکید کرد و گفت: بیمه ایران در پرداخت تلفن همراه پیشگام بود. جبران خسارت و با توجه به نیاز مردم عزیز شهریار این سامانه ها از شعبه قبل از شهریار ایجاد شده است.
مدیرعامل بیمه ایران بررسی مشکلات شرکت های بیمه و مشتریان منطقه را مهم دانست و تصریح کرد: در تلاش هستیم با حضور مستمر به مسائل و مشکلات پیش روی شرکت های بیمه و همکاران رسیدگی کنیم.
رئیس هیات مدیره بیمه ایران با تاکید بر مسئولیت های اجتماعی شرکت بیمه ایران در کنار وظایف بیمه ای و انتفاعی، گفت: به نظر من مهمترین اعلام برای ما جبران خوب و خوب است. تمرکز مدیران ارشد شرکت بیمه ایران بر بهبود روند جبران خسارت است.
شریفی در دیدار با اعضای هیئت مدیره شعبه گفت: از حضور در جمع نمایندگان خوشحالم و یکی از اولویت های ما در بازدیدها، دیدار با نمایندگان شرکت است. اگر فاصله بازیگر و کارگردان هم کم شود، همدلی و انسجام ایجاد می شود. انتظار داریم نمایندگانمان از سامانه «بیمه ایران من» بیشتر استفاده کنند.
در این دیدار خانم هاشمی معاون فرماندار شهریار با قدردانی از حضور مدیرعامل شرکت بیمه ایران در این شعبه که برای اولین بار صورت گرفت، گفت: شرکت بیمه ایران به مطالبات بیمه ای شهریار رسیدگی کند. . در حال حاضر شهریار بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و شعبه بیمه شهری در ایران نیز چهارراه و چهارراه است که انتظار داریم برای توسعه ساختمان این شعبه اقدامات لازم را انجام دهیم.
در راستای بهبود عملکرد نمایندگان و ارائه خدمات مطلوبتر به مردم عزیز شهریار، مجمع نمایندگان به ارائه نظرات، مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.
شایان ذکر است جلسات مستقیم و حضوری با مدیرعامل شرکت بیمه ایران با هدف توسعه خدمت بی قید و شرط، جهت آگاهی بیشتر از نیازها و نیازهای ارباب رجوع و افزایش کیفیت خدمات به صورت مستمر برگزار می گردد. برای افراد و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها.