میزبانی مدیران ارشد بانک ملی مقیم شعب بانک ملی/برنامه خرید یک میلیون دستگاه کارتخوان جدید


محمدرضا فرزین از موافقت رئیس جمهور برای تسویه بدهی های دولت به بانک ملی خبر داد

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بانک ملی ایران در نظر دارد یک میلیون دستگاه کارتخوان جدید خریداری کند و کارتخوان های موجود را ساماندهی کند. فرزین همچنین اعلام کرد که از تایید رئیس جمهور تسویه بدهی دولت به بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دکتر محمدرضا فرزین در همایش بررسی عملکرد شعب منطقه ۲ با بیان اینکه بدهی دولت بانک ملی ایران انباشته شده است و دریافت آن می تواند بسیاری از مشکلات را حل کند، گفت: : این موضوعی است در حضار که توسط رئیس جمهور محترم مطرح شد و ایشان قول حل مسئله دادند.

وی ادامه داد: معاون اقتصادی رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز موافق حل این مشکل هستند و تلاش می کنیم مطالبات خود را از دولت به یکی از راه های ممکن وصول کنیم. “

مدیرعامل بانک ملی ایران در ادامه این نشست با تاکید بر لزوم فعال سازی توانمندی های بانک در همه زمینه ها برای تزریق منابع جدید به بانک، خاطرنشان کرد: با برگزاری جشنواره ملی تلاش، منابع خوبی به بانک پمپاژ شد. اجرا جشنواره ملی همت این روند را ادامه داد.

۱ میلیون کارت خوان جدید بخرید

فرزین همچنین بر لزوم استفاده از توانمندی دستگاه های کارتخوان برای بهره مندی از منابع حاصل از عملکرد آنها و کارمزدهای دریافتی اشاره کرد و گفت: بانک ملی ایران برای خرید یک میلیون دستگاه کارتخوان جدید برنامه ریزی کرده و کارتخوان های موجود را ساماندهی خواهد کرد. کرد.

بانک ملی

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه کارتخوان ها می توانند چندین برابر تسهیلات پرداخت منابع را به بانک تزریق کنند، گفت: سیستم بازاریابی دقیقی برای این منظور در حال طراحی است تا کارتخوان ها حداکثر بازدهی را برای بانک داشته باشند.

فرزین همچنین با اشاره به سرقت اخیر پول های اجاره ای بانک، با قدردانی از خدمات پلیسی که منجر به دستگیری سارقان در کمترین زمان ممکن شد، گفت: پس از این حادثه سیستم های امنیتی جدیدی برای شعب طراحی شد. همچنین برای ساماندهی صندوق ها، بیمه آنها نیز در حال پیگیری است.

وی با اعلام برپایی جشنواره جدید وصول مطالبات معوق بانک ملی ایران در آینده نزدیک گفت: با اجرای این طرح منابع جدیدی به بانک سرازیر می شود که می توان از آن برای ارائه تسهیلات به مشتریان استفاده کرد.

تجهیز منابع به تخصیص منابع

عضوهیئت مدیره بانک ملی ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه فعالیت های بانک تشخیص داده شد و نقاط قوت و ضعف به خوبی محاسبه شد.

موسم بارندگی

حسن مانسن با تاکید بر اینکه نیروی انسانی بانک باید محور فعالیت ها باشد، گفت: استفاده از توانمندی هایی مانند ارائه خدمات به بورس کالا، تبادل مشتری، فروش کارت های پرداخت علاوه بر ایجاد منابع جدید، می تواند زمینه را فراهم کند. خدمات برای توسعه مشتریان نیز.

افزایش سهم بازار و رهایی از زیان عملیاتی

یکی دیگر از اعضای هیأت مدیره بانک ملی ایران نیز در این جلسه با بیان اینکه گروه عملیاتی بانک باید در میان اهداف مورد توجه قرار گیرد، گفت: افزایش سهم بازار و برون رفت از زیان عملیاتی دو هدف اصلی بانک ملی ایران است. . .

مهمت شریجیان افزود: اهداف برنامه های بانک باید متمرکز باشد و تقسیم بندی در تعیین اهداف نباید باعث سردرگمی واحدها شود.

عضو هیات مدیره و معاون مالی بانک با تاکید بر اینکه رشد و اعتلای نام بانک ملی ایران مهمترین هدف ما است، گفت:

امیر مسعود رزن با تاکید بر اینکه روسای شعب باید ریسک های حرفه خود را بشناسند، افزود: باید بدانیم امکانات و یا اینکه کدام یک از مشتریان با خطراتی که در معرض آن قرار داریم مرتبط خواهد بود.

معاون امور شعب و بازاریابی منطقه ۲ کشور با تاکید بر اینکه هر گونه بهبود در وضعیت بانک مستلزم تغییر نگرش است گفت: امروزه رفتار بازارها و حتی مشتریان هوشمندتر از گذشته و رویکرد بانک ها از لحاظ اقتصادی است. تعامل با مشتریان و خدمات آنها دستخوش تغییرات اساسی شده است.

از طرفی میزان وفاداری مشتری متغیر است و بنابراین حفظ مشتری باید به توانایی های بانک اعم از برند و مکان بستگی داشته باشد.

محمد نجف زاده با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه مدیران شعب در جذب منابع مشتری افزود: مدیران شعب باید رفتار تک تک مشتریان را در مراودات مالی خود رصد کنند.