مهمترین چالش های پیشروی بسترهای بانکداری باز را توضیح دهید


در جلسه فارابوم مطرح شد:

در جلسه ای با حضور معاون فناوری اطلاعات بانک الاهلی و مدیران شرکت فرابوم، مهمترین چالش های پیشبرد بسترهای بانکداری باز تشریح شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، عضو هیئت مدیره و معاون فناوری اطلاعات بانک ملی ایران و مدیرعامل سداد دیتاورزی در نشستی صادقانه و به بهانه تغییر هویت بصری فارابوم، عملکرد این شرکت را بررسی کردند. شرکت از ابتدای تاسیس تا کنون

نگاه استراتژیک بانک ملی به فارابوم

در این نشست که در محل نوآوری باز فرابوم برگزار شد، دکتر علیرضا مهیار رویکرد بانک ملی ایران به فرابوم را رویکردی راهبردی دانست و گفت: بانک ملی ایران در نظر دارد از توانمندی ها و فناوری های توسعه یافته فرابوم در این شرکت برای توسعه بانکداری استفاده کند. خدمات. در حال ظهور.

وی درباره قابلیت های فعلی فرابوم در ارائه API ادامه داد: قابلیت های مناسبی در فرابوم برای ارائه API های استاندارد ایجاد شد و NBI از این قابلیت ها برای توسعه سریع و حضور با کیفیت در بازار استفاده خواهد کرد.

اهمیت رشد و سودآوری فارابوم برای بانک اهلی

در خاتمه این جلسه مهندس تجوی از اعضای هیات مدیره ساد دیتاورزی با اشاره به اینکه بانک ملی ایران یکی از سهامداران فارابوم است، گفت: رشد و سودآوری فارابوم برای بانک ملی بسیار مهم است. ایران با توجه به ماهیت پلتفرم فرابوم و همچنین توسعه بازار و خدمات این شرکت ها، این شرکت مزایای قابل توجهی را در گسترش خدمات بانکی بانک ملی ایران می داند.

همایون محبوبی، مدیرعامل فرابوم نیز به مشکلات و چالش های موجود خدمات بانکداری باز در کشور اشاره کرد و توضیح داد: یکی از مهم ترین چالش های پیش روی پیشرفت بسترهای بانکداری باز، روند طولانی استقرار مشتریان در بانک است. به همین دلیل تسهیل فرآیندهای ایجاد مشتری و اعطای مجوز به پلتفرم فارابوم راه حلی مناسب برای شرکت ها برای رفع مشکلات موجود است.

ارائه بیش از ۲۰۰ API استاندارد برای بیش از ۴۰۰ مشتری

همچنین امید ترابی، رئیس هیئت مدیره فرابوم با اشاره به دستاوردهای فرابوم در حوزه بانکداری باز در طول سه سال فعالیت این شرکت، گفت: فرابوم هم اکنون به بیش از ۳۰ ارائه دهنده خدمات بانکی و غیربانکی متصل است و بیش از ۲۰۰ ارائه دهنده خدمات را ارائه می دهد. APIهای استاندارد برای بیش از ۴۰۰ مشتری در صنایع مختلف موجود است.

الترابی تأکید کرد: «فارابوم» با ثبت سالانه بیش از یک میلیارد تراکنش بانکی باز در حال حاضر بزرگترین محیط بانکداری باز کشور است.

در ادامه جلسه، دکتر احمدیان، مدیرعامل سداد دیتاورزی، با قدردانی از دستاوردهای فرابوم در حوزه خدمات بانکداری باز، بر لزوم تعریف شرایط و محدوده ارائه خدمات بانکداری باز و همسویی آن با قوانین نظارتی تاکید کرد.

ثبت ۶۰۰۰۰۰ تراکنش بدهی مستقیم در ماه در فرابوم

در پایان فرشاد صفری، معاون توسعه تجارت فرابوم، گزارش بانکداری باز در ایران، افق ۱۴۱۰ را به عنوان سند راهبردی فارابوم ارائه کرد و وضعیت آمار و ارقام بانکداری باز در ایران و جهان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

گزارش عملکرد خدمات مبتنی بر حساب و سرویس بدهکار مستقیم فارابوم نیز در بخشی دیگر از این جلسه ارائه شد.

با توجه به آمار ارائه شده و با توجه به ثبت ماهانه ۶۰۰ هزار تراکنش بدهی مستقیم در بستر فرابوم، تاکید شد از پتانسیل بانک ملی ایران در زمینه تسریع در شناسایی مشتریان برای عضویت در سامانه بدهکار مستقیم استفاده شد.

منبع:روابط عمومی بانک ملی