مهمترین چالش های امنیت سایبری در سال گذشته


امنیت سایبری به یک مشکل جدی برای افراد، مشاغل و دولت ها تبدیل شده است. در دنیایی که همه چیز آنلاین است، از ویدیوهای عالی و یادداشت‌های سفر گرفته تا اطلاعات کارت اعتباری ما، اطمینان از ایمن ماندن داده‌های ما یکی از بزرگترین چالش‌های امنیت سایبری است، به اشکال مختلفی مانند باج‌افزار، حملات فیشینگ، حملات بدافزار و موارد دیگر. و غیره. حاضر.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از روابط عمومی کیش ایراندر این مقاله، فهرستی از ۱۰ چالش برتر امنیت سایبری در سال ۲۰۲۰ را گردآوری کرده ایم تا بتوانید از داده های شخصی و حرفه ای خود در برابر هر گونه تهدید احتمالی محافظت کنید.

برخی از رایج ترین انواع حملات سایبری را فهرست کنید:

حملات باج افزار

حملات اینترنت اشیا

حملات ابری

حملات فیشینگ

حملات بلاک چین و ارزهای دیجیتال

نقاط ضعف نرم افزاری

یادگیری ماشینی و حملات هوش مصنوعی

سیاست های BYOD

حملات خودی

دستگاه های قدیمی

۱۰ مورد از بزرگترین چالش های امنیت سایبری در سال ۲۰۲۰

بیایید لیست را بررسی کنیم:

حملات باج افزار

حملات باج افزار در چند سال گذشته به امری عادی تبدیل شده است و یکی از برجسته ترین چالش های امنیت سایبری پیش روی هند در سال ۲۰۲۰ است. طبق گزارش شرکت امنیت سایبری Sophos، حدود ۸۲ درصد از سازمان های هندی در شش ماه گذشته حملات باج افزار را تجربه کرده اند. حملات باج‌افزاری شامل هک کردن داده‌های کاربر و جلوگیری از دسترسی آن‌ها به آن تا زمان پرداخت باج است. حملات باج‌افزاری برای کاربران فردی حیاتی است، اما برای شرکت‌هایی که به داده‌ها برای اجرای عملیات روزانه خود دسترسی ندارند، بسیار مهم است. با این حال، در بیشتر حملات باج‌افزار، مهاجمان تا پس از پرداخت، داده‌ها را منتشر نمی‌کنند و در عوض سعی می‌کنند پول بیشتری را اخاذی کنند.

حملات اینترنت اشیا

بر اساس تجزیه و تحلیل، تا سال ۲۰۲۱ حدود ۱۱.۶ میلیارد دستگاه اینترنت اشیا وجود خواهد داشت. نمونه هایی از دستگاه های اینترنت اشیا شامل رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها، تلفن های همراه، دستگاه های امنیتی هوشمند و غیره است. همانطور که استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا با سرعت بی سابقه ای در حال رشد است، چالش های امنیت سایبری نیز افزایش می یابد. حمله به دستگاه های اینترنت اشیا می تواند داده های حساس کاربر را به خطر بیندازد. حفاظت از دستگاه‌های اینترنت اشیا یکی از بزرگترین چالش‌های امنیت سایبری است، زیرا دسترسی به این دستگاه‌ها می‌تواند راه را برای حملات مخرب دیگر باز کند.

حملات ابری

بسیاری از ما امروزه از خدمات ابری برای نیازهای شخصی و حرفه ای استفاده می کنیم. همچنین هک پلتفرم های ابری برای سرقت اطلاعات کاربران یکی از چالش های امنیت سایبری شرکت ها است. همه ما با هک بدنام iCloud که عکس های خصوصی افراد مشهور را فاش کرد، آشنا هستیم. اگر چنین حمله ای بر روی داده های سازمانی انجام شود، می تواند تهدید بزرگی برای سازمان باشد و منجر به سقوط آن شود.

حملات فیشینگ

فیشینگ نوعی حمله مهندسی اجتماعی است که اغلب برای سرقت اطلاعات کاربر از جمله اعتبار ورود و شماره کارت اعتباری استفاده می شود. برخلاف حملات باج افزار، یک هکر پس از دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربر را مسدود نمی کند. در عوض، آنها از آن برای منافع خود مانند خرید آنلاین و انتقال غیرقانونی پول استفاده می کنند. حملات فیشینگ در بین هکرها رایج است زیرا می توانند از داده های کاربر تا زمانی که کاربر بداند سوء استفاده کنند. حملات فیشینگ یکی از بزرگترین چالش های امنیت سایبری در هند است، زیرا جمعیت شناسی در اینجا به خوبی از داده های محرمانه مطلع نیستند.

حملات بلاک چین و ارزهای دیجیتال

در حالی که بلاک چین و ارزهای دیجیتال ممکن است برای کاربران عادی اینترنت اهمیت زیادی نداشته باشند، این فناوری ها برای کسب و کارها بسیار مهم هستند. بنابراین، حملات به این چارچوب‌ها چالش‌های مهمی در امنیت سایبری شرکت‌ها ایجاد می‌کند، زیرا می‌توانند داده‌های مشتری و فرآیندهای تجاری را به خطر بیندازند. این فناوری ها از مراحل اولیه خود خارج شده اند اما هنوز به مرحله امنیتی پیشرفت نکرده اند. سازمان‌ها باید از چالش‌های امنیتی مرتبط با این فناوری‌ها آگاه باشند و اطمینان حاصل کنند که روزنه‌هایی را برای حمله و بهره‌برداری مهاجمان باز نمی‌کنند.

نقاط ضعف نرم افزاری

حتی پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای دارای آسیب‌پذیری می‌توانند چالش‌های امنیت سایبری قابل توجهی در سال ۲۰۲۰ ایجاد کنند، زیرا دستگاه‌های دیجیتال بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. معمولا افراد و شرکت ها نرم افزار این دستگاه ها را به دلیل غیرضروری به روز نمی کنند. با این حال، به روز رسانی نرم افزار دستگاه خود با آخرین نسخه باید در اولویت باشد. نسخه قدیمی نرم افزار ممکن است دارای آسیب پذیری هایی باشد که توسط توسعه دهندگان در نسخه جدیدتر رفع شده است.

یادگیری ماشینی و حملات هوش مصنوعی

در حالی که فناوری‌های هوش مصنوعی برای توسعه در مقیاس بزرگ در بخش‌های مختلف بسیار مفید هستند، اما نقاط ضعف خود را نیز به همراه دارند. این فناوری‌ها می‌توانند توسط افراد بی‌وجدان برای انجام حملات سایبری مورد سوء استفاده قرار گیرند و تهدیدی برای کسب‌وکارها باشند. این تکنیک ها را می توان برای شناسایی اهداف با ارزش در میان مجموعه داده های بزرگ مورد استفاده قرار داد.

سیاست های BYOD

اکثر سازمان ها سیاست ارائه دستگاه خود را به کارمندان خود دارند. وجود چنین سیستم هایی چالش های زیادی را در امنیت سایبری ایجاد می کند. اول، اگر دستگاهی نسخه قدیمی یا غیرقانونی نرم افزار را اجرا می کند، اکنون یک راه ایده آل برای دسترسی به هکرها است. از آنجایی که این روش به دلایل شخصی و حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد، هکرها می توانند به راحتی به داده های تجاری محرمانه دسترسی پیدا کنند. دوم، این دستگاه ها دسترسی به شبکه خصوصی شما را در صورت به خطر انداختن امنیت شما آسان می کنند. بنابراین، سازمان‌ها باید سیاست‌های BYOD را کنار بگذارند و دستگاه‌های ایمن را در اختیار کارکنان قرار دهند، زیرا این سیستم‌ها چالش‌های عظیمی را برای امنیت رایانه و تهدید شبکه ایجاد می‌کنند.

حملات خودی

در حالی که بیشتر چالش‌های امنیت سایبری خارجی برای شرکت‌ها هستند، مواردی نیز می‌تواند شامل یک عملکرد داخلی باشد. کارمندان با نیت مخرب می توانند داده های محرمانه را به رقبا یا دیگران درز کنند یا صادر کنند. این امر می تواند منجر به زیان مالی و اعتباری هنگفتی برای شرکت شود.

دستگاه های قدیمی

با آگاهی از خطرات آسیب پذیری نرم افزار توسط توسعه دهندگان، آنها به روز رسانی های دوره ای را ارائه می دهند. با این حال، این به روز رسانی های جدید ممکن است با سخت افزار دستگاه سازگار نباشد. این همان چیزی است که منجر به منسوخ شدن سخت افزار می شود، جایی که سخت افزار به اندازه کافی برای اجرای آخرین نسخه های نرم افزار پیشرفته نیست. این باعث می‌شود که چنین دستگاه‌هایی بر روی نسخه‌های قدیمی‌تر نرم‌افزار اجرا شوند و آنها را در برابر حملات سایبری بسیار آسیب‌پذیر می‌کند.