مهر تایید سهامدار برای عملکرد ۱۴۰۰ معلم بیمه


مجمع عمومی سالیانه بیمه معلمان تشکیل و صورتهای مالی سال ۱۴۰۰ شرکت به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه خبری، پس از تشکیل اعضای هیات مدیره و دکتر غلامرضا حیدری کردزنگنه به عنوان رئیس انجمن و با حضور مدیرعامل / اعضای هیات مدیره / نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران / سازمان بورس و اوراق بهادار / حسابرس و بازرس قانونی شرکت برگزار شد

محمد ابراهیم تحسیری، مدیرعامل شرکت بیمه معلم، این مراسم را با تشریح عملکرد یک ساله این شرکت بیمه و پخش فیلمی از شاخص عملکرد شرکت بیمه معلم آغاز کرد.

برای تکمیل این جلسه، شاخص های مختلف مالی بیمه معلمان بررسی شد.

بر اساس گزارش انجمن یکی از مهمترین فعالیت های بیمه معلم ارتقای سطح رفاه مالی در سال ۱۴۰۰ بوده است.

یکی دیگر از اقدامات کلیدی در بیمه معلم، اجرای بازیابی مالی در این شرکت است که با تمرکز بر ارزیابی بهینه ریسک ها در ناحیه سوم زیان ده و اصلاح ترکیب سبد، ضریب ضرر در حوزه سوم کاهش چشمگیری را تجربه کرد. ۲۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۶ قابل توجه است که با بهینه سازی سیستم مدیریت ریسک در حوزه زیان محقق شد.

این در حالی است که ضریب زیان شخص ثالث در صنعت به ۱۱۰ درصد رسیده است و این موفقیت در تامین امنیت معلمان به دلیل کنترل مخاطرات این حوزه است.

لازم به ذکر است در ساماندهی ساختار مالی بیمه معلمان افزایش فروش نقدی در دستور کار قرار گرفته و در سال ۱۴۰۰ ساختار بودجه شرکت مورد بازنگری قرار گرفت.

بر اساس گزارش انجمن، شرکت بیمه معلم طی شش سال موفق به افزایش ۶ برابری حق بیمه صادره شد.

حق بیمه صادره از ۷.۴۱۵ میلیارد ریال در سال ۹۴ به ۴۲.۵۹۶ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ رسید.

همچنین در این رابطه باید تاکید کرد که برای رسیدگی به بازارهای استانی، حق بیمه شرکت در استان های بالاتر از سال ۹۴ تا ۱۴۰۰ هفت برابر شده است.

بر این اساس در سال ۱۴۰۰ شرکت بیمه معلمان توانست با صدور حدود ۲۶۵۰۰۰۰ بیمه نامه معادل ۴۲.۵۹۶ میلیارد ریال حق بیمه تولید کند که نسبت به سال ۱۳۷۸ رشد چشمگیری داشته است.

۳۸ درصد مواجه شدند.

بر اساس این گزارش، شرکت بیمه معلم در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۳۳.۲۶۳ میلیارد ریال غرامت خسارت پرداخت کرد که با تکیه بر پرداخت به موقع غرامت، رضایت بیمه شدگان را جلب کرد.

اما نکته کلیدی دیگر در عملکرد بیمه معلمان در رشد چشمگیر فروش بیمه عمر، افزایش بیش از ۹۸ برابری حق بیمه در این زمینه در ده سال گذشته از ۴۱ میلیارد ریال در سال ۹۰ به ۴.۰۱۲ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۰ باید مورد توجه قرار گیرد. عملکرد صدا برای توسعه بیمه عمر نشان داد.

بررسی عملکرد بیمه معلمان در سال ۱۴۰۰ نشان داد که تقویت شبکه فروش از طریق پالایش نمایندگان، تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه امور نمایندگان، اصلاح شیوه نامه جذب نمایندگان و اصلاح الگوی حق الزحمه به منظور ایجاد انگیزه. شبکه فروش در راستای استراتژی شرکت مبتنی بر خرده فروشی در دستور کار قرار دارد.

شایان ذکر است طراحی و راه اندازی سایت فروش آنلاین در راستای توسعه کسب و کار دیجیتال، استقرار سیستم مدیریت ارتباط با مشتری، راه اندازی بازرسی مجازی خودرو به منظور بررسی اولیه فیلد بدنه، عقد قرارداد با دانش شرکت هایی که با کارگزاران آنلاین همکاری می کنند. بیمه یکی دیگر از اقدامات تامین امنیت معلمان در حوزه خدمات الکترونیک است.

لازم به ذکر است پس از استماع گزارش هیئت مدیره و تصویب صورتهای مالی سال ۱۴۰۰ شرکت، مقرر شد به ازای هر سهم مبلغ ۲۵۰ ریال سود تقسیم شود.

روزنامه دنیای اختاس نیز به عنوان روزنامه رسمی انتخاب شد.

این گزارش می افزاید، در جلسه مجمع عمومی فوق العاده ساعت ۱۱ صبح امروز، افزایش سرمایه شرکت بیمه معلم از ۴۱۹۴۷۲۲ میلیون ریال به ۷۵۰۰ میلیارد ریال در دو مرحله از محل سود انباشته، مطالبات و آورده نقدی سهامداران تصویب شد.