مقایسه Azra Granger با Genesis—– درک آنلاین پایگاه خبری تحلیلی


هیوندای یکی از شرکت های خودروسازی شناخته شده در جهان است. خودروهای آزرا گرنجر و جنسیس دو محصول تولیدی این شرکت هستند که هر ساله نسل های جدیدی از آن ها ساخته می شود. هر کدام از این خودروها ویژگی های منحصر به فردی دارند آزرا گرنجر را با جنسیس مقایسه کنیدتا حد زیادی با مزایا و معایب آن آشنا خواهید شد. با توجه به محبوبیت خودروهای هیوندای، این دو خودرو در ایران بسیار محبوب هستند و مشاهده می شود که افراد زیادی از نسل جدید آنها استقبال می کنند.

هیوندای از سال ۲۰۱۳ خودروهای جنسیس را با حجم موتور بیش از ۲.۵ لیتر تولید می کند. از آنجایی که استفاده از خودروهای با این حجم موتور در ایران ممنوع است، جنسیس در سال های بعد از ورود به ایران ممنوع شد. آزرا گرنجر از همان نسل گران شده و به همین دلیل تقاضا برای خرید آن در ایران بسیار کاهش یافته است. مدل های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ این خودروها را بررسی و تحلیل می کنیم.

مقایسه آزرا گرنجر و پیدایش

به من آزرا گرنجر را با جنسیس مقایسه کنید از ابعاد مختلف قابل بررسی است. سیستم های موجود در خودروها، مصرف سوخت، نیروی محرکه، امکانات رفاهی داخلی، امکانات رفاهی، مشخصات کلی خودرو و … نمونه هایی از مشکلاتی هستند که با این دو معیار می توان نسبت به یکدیگر سنجید.

  • امکانات داخلی

سنسور باران، ترمز دستی برقی، دماسنج، قطب نما، سانروف، گرم کن آینه کامپیوتر سفری، استارت بدون کلید از جمله امکاناتی است که در اکثر خودروها به چشم می خورد. جنسیس و آزرا گرنجر هر دو دارای یک کامپیوتر سفر، دوربین دنده عقب و آینه های برقی هستند، اما آینه های گرم شونده، سانروف، ترمز دستی برقی و قطب نما وجود ندارند.

که در آزرا گرنجر را با جنسیس مقایسه کنید در مصرف سوخت هر ۱۰۰ کیلومتر این مقدار باید بررسی شود. یک جنسیس در هر ۱۰۰ کیلومتر به ۱۰.۵ لیتر بنزین نیاز دارد. یعنی اگر آزرا گرنجر برای پیمودن ۱۰۰ کیلومتر به ۹.۶ لیتر بنزین نیاز دارد.

  • سیستم ها در خودروها

این خودروها را می توان از نظر سیستم های انتقال نیرو، سیستم های صوتی و تصویری و سایر سیستم ها مقایسه کرد. در سیستم صوتی جنسیس اسپیکرهای متعددی وجود دارد و این موردی است که در آزرا عددی برای آن گزارش نشده است. هر دو خودرو دارای سیستم ناوبری و نمایشگر مرکزی هستند. بلوتوث برای سیستم صوتی تصویری آزرا گرنجر نیز در نظر گرفته شده است. نه آزرا و نه جنسیس سیستم دیفرانسیل لغزش محدود ندارند. محور محرک در جلو در آزرا و در عقب در جنسیس قرار دارد.

تعداد دنده های این دو خودرو ۶ عدد و گیربکس آن اتوماتیک است. این مسائل در این خودروها رایج است.

کدام خودرو ارزش خرید بیشتری دارد؟

چه زمانی مقایسه آزرا گرنجر و پیدایش پس از پرداخت، باید دریابید که کدام خودرو برای شما محبوب تر است. همه اش به تو بستگی دارد. اگر یک وسیله نقلیه شیک، اسپرت، مقرون به صرفه و به روز برای مسافت پیموده شده و مسافت کمتر می خواهید، آزرا گرنجر پیشنهاد می شود. معمولا افرادی که سن کمتری دارند و دوست دارند پشت خودروهای اسپرت و شخصی بنشینند، آزرا را انتخاب می کنند. اما اگر از آن دسته افرادی هستید که همیشه به دنبال بهترین و لوکس ترین چیزها هستید، بهتر است جنسیس را انتخاب کنید.

وقتی صحبت از تجمل به میان می آید، چیزهای بزرگی به ذهن خطور می کند. در این قسمت همچنین درست است که جنسیس دارای سایز بزرگ و قدرت موتور بسیار بالایی است. در نهایت این شما هستید که نشان می دهید کدام خودرو ارزش خرید دارد! همه افراد سلیقه های متفاوتی دارند. توجه به این موضوع در هنگام خرید خودرو ضروری است.

مقایسه مشخصات فنی و ظاهری آزرا گرنجر با جنسیس

که در آزرا گرنجر را با جنسیس مقایسه کنید ضروری است که این خودروها از نظر فنی و ظاهری و همچنین سیستم های داخلی، امکانات رفاهی، امکانات داخلی و مصرف سوخت قابل مقایسه باشند. این دو خودرو هر چقدر هم از نظر ظاهری و مشخصات فنی با هم متفاوت باشند، باز هم محصولات یک شرکت هستند. تا زمانی که ویژگی های Genesis و Azera را به طور کامل بررسی نکرده باشید، نمی توانید تصمیم بگیرید که کدام یک با سلیقه شما مطابقت دارد.

خیلی اشتباه است که در خرید خودرو فقط ظاهر آن را در نظر بگیریم. ظرفیت باک بنزین، قدرت موتور خودرو، سرعت و سایر مشخصات فنی نیز در زمان خرید مهم است.

مشخصات فنی

مقایسه آزرا گرنجر و پیدایش آنها زمانی برابر هستند که بتوان آنها را در یک سطح قرار داد. سال ساخت هر دو خودرو آزرا و جنسیس باید در یک سال باشد. آزرا دارای موتور ۲.۴ لیتری با ۲۴ سوپاپ و ۶ سیلندر است که قدرت این خودرو را به شدت افزایش می دهد. گشتاور موتور این خودرو ۳۰۴ نیوتن متر است در حالی که حداکثر سرعت این خودرو ۲۳۵ اسب بخار است.

میزان سیلندر و سوپاپ جنسیس به اندازه آزرا است. موتور این خودرو ۲.۷ لیتری است که با سرعت ۲۹۰ اسب بخار حرکت می کند. گشتاور این موتور ۲۳۵ نیوتن متر است.

ویژگی های ظاهری

شکل کشیده و اسپرت آزرا آن را بسیار خاص کرده است. دلیلش این است که ماشین جنسیس معمولا برای افراد مشهور و VIP استفاده می شود. شکل چراغ های جلوی هر دو خودرو که به صورت کشیده هستند، آن ها را بسیار جذاب کرده است. از نظر ظاهر و بدنه کلی جنسیس و آزرا گرنجر در یک سطح هستند.

مقایسه لوازم و قطعات آزرا و جنسیس

نکته دیگر در مورد این دو خودرو، یافتن و خرید آسان قطعات و لوازم مصرفی است لوازم یدکی آزرا می توان گفت این قطعات و لوازم جانبی را به راحتی می توانید از بازار قطعات خودرو و از طرفی در مورد قطعات مورد استفاده در جنسیس خریداری کنید و می توان گفت که در این صورت یافتن قطعات برای این کار مشکل است. ماشین از آزرا اما می توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر لوازم جانبی و قطعات مصرفی خودرو را پیدا کنید.

لوازم یدکی را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید

در پایان نکته متأخری که بهتر است در مورد قطعات یدکی این دو خودرو بدانید این است که اگرچه در قسمت قبل اشاره کردیم که خرید قطعات یدکی جنسیس کمی سخت تر از آزرا است اما در فروشگاه های معتبری مانند الماس پارت می توانید انواع قطعات خودرو کره ای را به صورت اورجینال و با گارانتی تهیه کنید.