مقاومت به انسولین: ریزش مو و رژیم غذایی


اهمیت رژیم غذایی را در مقابله با ریزش مو مقاوم در برابر انسولین کشف کنید

در این مقاله ، ما اهمیت رژیم غذایی و ریزش مو در برابر انسولین را مورد بحث قرار می دهیم:

 • اهمیت رژیم غذایی را در مقابله با ریزش مو مقاوم در برابر انسولین کشف کنید
 • ریزش مو و بارهای قند خون
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو: چگونه رژیم غذایی باعث آلوپسی آندروژنتیک می شود
 • دی هیدروتستوسترون (DHT)
 • سندرم متابولیک و شرایط پزشکی
 • اهمیت رژیم غذایی در مقاومت به انسولین
 • چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند
 • چربی های سالم شما را چاق نمی کند! آنها برای شما مناسب هستند و به شما در مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند
 • مقاومت به انسولین چیست؟
 • مقاومت ناشناخته به انسولین منجر به دیابت نوع 2 می شود
 • مقاومت به انسولین و ریزش مو
 • نکات انسولین ، SHBG و DHT برای مصرف روزانه قند خون v
 • از رژیم غذایی مناسب بدن خود استفاده کنید

برنامه ای برای توضیح مقاومت به انسولینانسولین یک هورمون ضروری است که بدن شما برای تنظیم سطح قند خون از آن استفاده می کند. سطح قند خون شما می تواند بر سیستم های مختلف بدن شما تأثیر بگذارد ، از جمله نحوه ذخیره چربی در بدن ، سلامت قلب و توانایی رشد مو.

مطالعه ای که توسط مجله اروپایی ریسک قلب و عروق انجام شد ، ارتباط بین مقاومت به انسولین در زنان و آلوپسی آندروژنیک (AGA) یا طاسی الگوی زنان را نشان داد.

ریزش مو و بارهای قند خون

تحقیقات بیشتر نشان می دهد که غذاهای فرآوری شده به دلیل دارا بودن بار قند خون بالا در ریزش مو نقش دارند. آشپزی با شاخص گلیسمی بالا باعث افزایش قند خون بعد از غذا می شود. تحقیقات دیگر نشان می دهد که طاسی مردان با مقاومت به انسولین ارتباط دارد. آنها همچنین می گویند مقاومت به انسولین را می توان با سرما از نظر بصری تشخیص داد.

مقاومت به انسولین و ریزش مو: چگونه رژیم غذایی باعث آلوپسی آندروژنتیک می شود

احتمالاً در مورد طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) شنیده اید ، که این شرایطی است که بسیاری از مردان (زنان و مردان) با آن دست و پنجه نرم می کنند. برخی آن را در سنین پایین تر از دیگران تجربه می کنند.

به طور سنتی تصور می شود که طاسی مردانه با ژنتیک مرتبط است. خط خون را پشت سر گذاشت اخیراً شواهدی بین ریزش مو ، مقاومت به انسولین و سندرم متابولیک کشف شده است.

دی هیدروتستوسترون (DHT)

مطالعات اخیر (به عنوان مثال ، این ، این و اینها) نشان می دهد که سندرم متابولیک و مقاومت به انسولین را می توان با شروع زودهنگام طاسی مردانه پیش بینی کرد.

دی هیدروتستوسترون (DHT) یک هورمون مردانه است. وقتی فردی از طاسی مردانه رنج می برد ، به نظر می رسد DHT به فولیکول های موهای خود متصل می شود. اگر این اتفاق برای مدت زمان طولانی رخ دهد ، اندازه فولیکول های مو را کاهش می دهد ، حتی تا حدی که عملکرد آنها متوقف می شود. این روند همچنین رشد موهای جدید را متوقف می کند.

سندرم متابولیک و شرایط پزشکی

سندرم متابولیک بیشتر و بیشتر مردم را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا ما بیشتر به غذاهای فرآوری شده و رژیم های سالم کمتر وابسته ایم.

در زیر لیستی از شرایط پزشکی مرتبط با سندرم متابولیک آمده است:

 • قند خون بالا (قند خون بالا)
 • تری گلیسیرید سرم بالا
 • فشار خون بالا (فشار خون بالا)
 • سطح HDL پایین (کلسترول “خوب”)
 • اضافه وزن

درمان مقاومت به انسولین با تطبیق رژیم غذایی شما

اهمیت رژیم غذایی در مقاومت به انسولین

رژیم غذایی شما و غذاهایی که می خورید بر سه فاکتور تأثیرگذار بر الگوهای مردان تأثیر می گذارد: انسولین ، سندرم متابولیک و DHT. برخی از غذاهایی که می خورید سطح انسولین را افزایش می دهند. این واکنش ها همچنین مقدار DHT را در سیستم شما افزایش می دهد. غذاهایی که سطح انسولین شما را افزایش می دهند نیز به احتمال زیاد منجر به سندرم متابولیک می شوند.

چربی های سالم برای سلامتی مفید هستند.

آیا تا به حال در مورد مفهوم “چربی خوب” چیزی شنیده اید؟ اسیدهای چرب چند غیر اشباع ، امگا 3 و 6 برای شما مناسب است. علاوه بر این ، با خوردن لینولئیک اسید و لینولئیک اسید ، می توانید سطح HDL خود را افزایش دهید. جالب اینجاست که این چربی ها همچنین مهار کننده های 5-آلفا ردوکتاز هستند. 5-آلفا ردوکتاز چیزی است که تستوسترون و DHT را ایجاد می کند. DHT باعث ریزش مو می شود.

بنابراین سطوح پایین رژیم غذایی HDL می تواند منجر به 5 آلفا ردوکتاز بیشتر شود که می تواند منجر به DHT بالاتر شود. این به نوبه خود می تواند منجر به ریزش بیشتر مو شود

اسید لینولئیک مزدوج (CLA) یا اسید چرب به نام لینولئیک اسید را می توان در لبنیات ، گوشت گاو و کره یافت. (من لبنیات نمی خورم ، من را وحشتناک می کند) ما باید آنها را از طریق رژیم غذایی خود جذب کنیم زیرا بدن این اسیدهای چرب را جذب نمی کند.

کره ، گوشت گاو ، گوشت قرمز ، چربی و غیره باعث ترس بسیاری از افراد از افزایش وزن ، حمله قلبی و غیره می شود. با این حال ، واقعیت این است که کیفیت بالا ، چربی های سالم برای شما عالی هستندبه

چربی های سالم شما را چاق نمی کند! آنها برای شما مناسب هستند و به شما در مبارزه با مقاومت به انسولین کمک می کنند.

این تصور غلط است که چربی های سالم شما را چاق می کند. چربی ها برای سوزاندن چربی ، عضله سازی ، استخوان سازی ، مبارزه با سرطان و غیره عالی هستند. در سال های اخیر ، میزان چربی های سالم را که می خورم افزایش داده ام. صادقانه می گویم وزن من هرگز به این اندازه ثابت نبوده است. به خاطر داشته باشید که من کالری نمی خورم یا نمی شمارم. در واقع ، من کالری بیشتری نسبت به قبل مصرف می کنم!

برای سالم ماندن ، بدن انسان به سه نوع چربی نیاز دارد. اشباع ، (بله !!) اسیدهای چرب امگا 3 چند غیر اشباع و چربی های امگا 6 غیر اشباع. این چربی های مختلف همگی دارای وظایف متفاوتی هستند ، از گوارش گرفته تا عملکرد مغز. (ماهی ، گوشت ، دانه ، آجیل)

مانند همه چیز ، کیفیت ضروری است. به خصوص زمانی که ما محصولات حیوانی مصرف می کنیم و من فقط حیواناتی را که از علف تغذیه می کنند می خورم.

مقاومت به انسولین چیست؟

اصطلاح “مقاومت به انسولین” به طور فزاینده ای در مورد سلامتی مورد بحث قرار می گیرد. این یک بیماری است که در آن سلول های بدن دیگر آنطور که باید به انسولین پاسخ نمی دهند.

بدن شما از انسولین برای حفظ قند خون در محدوده طبیعی استفاده می کند. وقتی قند یا کربوهیدرات مصرف می کنید ، در بدن شما تبدیل به گلوکز می شود. در پاسخ ، بدن شما انسولین مورد نیاز برای تزریق گلوکز را در هر سلول بدن شما آزاد می کند.

مقاومت ناشناخته به انسولین منجر به دیابت نوع 2 می شود.

وقتی بدن شما به انسولین مقاوم می شود (مقاومت به انسولین) ، سلول های شما نمی توانند گلوکز مورد نیاز خود را برای انرژی دریافت کنند. و به جای اینکه در سلول های شما توزیع شود ، انسولین در سطح بسیار بالایی در خون باقی می ماند. بدن شما به طور طبیعی در پاسخ به افزایش سطح قند خون ، انسولین بیشتری ترشح می کند و یک چرخه شروع می شود. یافت نشد ، این چرخه منجر به دیابت نوع II می شود.

مقاومت به انسولین و ریزش مو

موهای ما با تغییرات بیشتر در قند خون مشکل دارند. علاوه بر این ، نمی تواند با ارتفاع و عمق مداوم موافق باشد ، که می تواند چرخه رشد را مختل کند. به همین دلیل ، ممکن است مقاومت به انسولین باعث ریزش مو شود. مو یکی از اولین نواحی قابل توجه است که نشان می دهد بدن از چیزی رنج می برد.

فرهنگ های اولیه به این نوع غذا دسترسی ندارند ، که باعث این ارتفاعات و عمق می شود. به عنوان مثال ، رژیم اینوئیت عمدتا از چربی و ماهی تشکیل شده است. البته آنها چنین نوساناتی انجام نمی دهند.

هورمون های بدن انسان با یکدیگر تعامل دارند. وقتی هورمون های خاصی تغییر می کنند (بالا یا پایین) ، هورمون های دیگر تحت تأثیر قرار می گیرند. علاوه بر این ، ممکن است در پاسخ تغییر کنند.

قبل از اینکه دیر شود آزمایش دهید!

همانطور که مشاهده می کنید ، ارتباط بین سردی عضلات اولیه مردان و مقاومت به انسولین می تواند منجر به بیماری جدی تری مانند دیابت شود. بنابراین ، افراد مبتلا به طاسی زودهنگام مردانه باید در طول بررسی منظم سلامتی خود از نظر دیابت نوع II و مقاومت به انسولین مورد آزمایش قرار گیرند.

انسولین ، SHBG و DHT

مردان و زنانی که از ریزش مو رنج می برند سطوح پایینی از گلوبولین متصل کننده هورمون جنسی (SHBG) دارند. بین انسولین و SHBG همبستگی وجود دارد که وقتی سطح انسولین بالا است ، سطح SHBG پایین است.

هنگامی که سطح SHBG بالا است ، سطح DHT پایین است زیرا SHBG به DHT متصل می شود. این مانع از اتصال صحیح DHT به گیرنده های آندروژن می شود. این واکنش ها باعث می شود DHT کمتری به فولیکول های مو متصل شود و منجر به ریزش مو شود.

نکاتی برای کاهش مصرف روزانه قند خون

علاوه بر این ، از شاخص قند خون برای شمارش کربوهیدرات در هر وعده استفاده می شود. علاوه بر این ، غذاهای فرآوری شده با بار قند خون بالا فاقد آنزیم هستند. آنها همچنین عامل اصلی بسیاری از بیماری ها و مشکلات سلامتی از جمله ریزش مو هستند.

همچنین ، برای حفظ سلامت بدن ، ثبات ذهن و انرژی بالا ، غذا (و نوشیدنی ها) را با بار GI کم بخورید. سراغ غذاهای کامل ، طبیعی ، چربی های سالم ، گوشت ، ماهی ، سبزیجات ، آجیل ، آب استخوان و غیره بروید.

از رژیم غذایی مناسب بدن خود استفاده کنید

در نهایت ، همچنین به یاد داشته باشید که غذاهایی را انتخاب کنید که برای نوع بدن شما مناسب است زیرا همه ما متفاوت هستیم و بدن ما به چیزهای متفاوتی نیاز دارد.

برای کاهش میزان GI در رژیم غذایی خود هر روز تلاش های بیشتری انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر برای تعیین میزان GI در غذاهای خاص ، به آدرس زیر مراجعه کنید: www.glycemicindex.com

اگر دوست دارید در مورد 55 علت ریزش مو بخوانید ، حتما این پیوند را بررسی کنید

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی جامع ، اینجا کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید