مقابله با کرونا با مکمل


یکی از راه های مقابله با کرونا تقویت سیستم ایمنی بدن است. اولویت متخصصان تغذیه به طور کلی دریافت منبع ویتامین ها و مواد معدنی از طریق رژیم غذایی است که در میوه ها و سبزیجات به وفور یافت می شود ، اما برای افرادی با شرایط خاص مانند افراد مسن با مشکلات دندان و بلع بد ، افرادی با نفخ شدید ، تهوع و استفراغ و مشکلات گوارشی مصرف مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی زیر نظر متخصص تغذیه توصیه می شود.

مقابله با کرونا با کمک مکمل ها

برای جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، اولین و مهمترین ویتامین که باید زیر نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف شود ، ویتامین D است. این ویتامین به دلیل اثر ضد التهابی که دارد در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مثر است.
از آنجا که در کشور ما کمبود ویتامین D به دلیل وسعت رایج است ، نژاد باید مراقب دریافت ویتامین D کافی باشد.
مزیت مصرف مکمل ویتامین D 1000 این است که زیاد به سطح مسمومیت در خون نمی رسد و سطح ویتامین D خون را در سطح مطلوب نگه می دارد و جذب بهتری دارد.

آشنا با: ژل نرم ویتامین D3 _ 1000 واحد vivation

همیشه توصیه می شود که از هیچ مکمل بدون پزشک یا نسخه رژیم استفاده نکنید ، زیرا ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A ، D ، E و K می توانند بسیار سمی باشند.
ویتامین D در دوزهای بالا می تواند باعث مسمومیت و رسوب کلسیم در بافت های نرم ، تشکیل پلاک های کلسیم در دیواره عروق و خطر بیماری های قلبی عروقی و حتی خطر سنگ کلیه شود.
ویتامین دیگری که در تقویت سیستم ایمنی بسیار م isثر است ، ویتامین A است. بنابراین ، توصیه می شود که مصرف منابع حاوی ویتامین A و پیش سازهای ویتامین A مانند هویج و انبه که آنتی اکسیدان های بسیار قوی هستند را فراموش نکنید.
ریز مغذی دیگری که برای سیستم ایمنی مفید است ، ویتامین C است که علاوه بر آن به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و همچنین در تنظیم سیستم ایمنی نقش دارد.
سلنیوم آنتی اکسیدان دیگری است که می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود عوارض بیماری عروق کرونر قلب مثر باشد.
روی عنصر دیگری است که در تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش اشتها در بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب مثر است.

رسیدگی به کرونا

ویتامین های گروه B (به ویژه B1 ، B6 و B12) همچنین در افزایش اشتها در بیماران مبتلا به کووید موثر هستند.
امگا 3 یکی دیگر از مواد مغذی موثر است. امگا 3 می تواند در کاهش التهاب بیش از حد هنگام ابتلا به کووید موثر باشد. توصیه می شود از کلزا یا روغن کانولا یا روغن زیتون و همچنین آجیل یا ماهی به اندازه کافی در رژیم غذایی استفاده کنید. علاوه بر این ، باید مراقب باشید که از اسیدهای چرب اشباع و ترانس استفاده نکنید زیرا می توانند باعث التهاب در بدن شوند.
اگر افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر دچار اسپاسم یا گرفتگی شوند ، می توانند از مکمل منیزیم برای کاهش گرفتگی عضلات استفاده کنند.
نکته مهم این است که از مکمل های بدون نسخه برای جلوگیری از quid 19 استفاده نکنید.
توصیه کلی این است که ویتامین ها و مواد معدنی را به مقدار RDA و نه بیشتر و تحت نظر پزشک یا متخصص تغذیه مصرف کنید.

تهیه کننده: نازنین امتی
منبع: ncbi

دیدگاهتان را بنویسید