معضل پولشویی با راه اندازی سامانه هوشمند بیمه


سامانه بیمه عمر در ایران این قابلیت را دارد که با برقراری ارتباط آنلاین با بیمه مرکزی، اطلاعات نادرست در حوزه بیمه را رصد کرده و از این طریق از پولشویی جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، عضو هیئت مدیره تدبیر کیش ویرا ضمن بیان اهمیت نظارت برخط بر سامانه بیمه عمر، گفت: سامانه دانش بنیان بیمه عمر ایران، امکان انتخاب سامانه مورد نیاز را برای کاربران فراهم می کند.

مهدی عباسپور گفت: سیستم بیمه ایرانسخت، توانایی کنترل، محاسبه و تصحیح اطلاعات را در اختیار مدیران قرار می دهد و همچنین به ساماندهی بخش بیمه کشور و جلوگیری از مداخلات انسانی کمک می کند.

سیستم بیمه عمر قابلیت فرمول نویسی و محاسبه بیمه و هزینه ها را به صورت خودکار دارد. پس از نوشتن معادله و تعیین میزان کارمزد و سایر هزینه ها، می توان اطلاعات را به بیمه مرکزی ارسال کرد و صحت اطلاعات را ارزیابی کرد.

امروزه سامانه بیمه دانش بنیان طبق تمامی پروتکل های داخلی راه اندازی شده است و این سامانه عملاً کاملا بومی است.

در سیستم بیمه عمر نیز کنترل آنلاین زنده بودن یا نبودن فرد انجام می شود تا پولشویی رخ ندهد. یک نسخه از اطلاعات همیشه برای جلوگیری از کلاهبرداری و پولشویی به دلیل ابطال بیمه عمر به بیمه مرکزی ارسال می شود.

مدیر دانش بنیان گفت: امروز سیستم بیمه ساخت ایران حدود ۳ میلیارد تومان هزینه دارد در حالی که نمونه خارجی ۶۰ میلیارد تومان است و این هزینه بالا استفاده از سیستم بیمه را تا مدل ساخت ایران سخت می کند. همچنین در شرکت مدیریت کیشویرا حدود ۲۵ شغل مستقیم ایجاد شده است که قابل ارتقا است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!