معاون وزیر صمت خواستار بازگشت سرمایه به دانش بنیان شد


معاون بازرگانی و خدمات وزارت حراست نسبت به خطرات مهاجرت شرکت های دانش بنیان به خارج از کشور هشدار داد و گفت: باید برای بازگشت سرمایه این شرکت ها کار شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، معاون بازرگانی و خدمات وزارت حراست گفت: در سال های گذشته کارها و فعالیت های خوبی در حوزه دانش انجام شده است اما امروز با ریسک هایی مانند مهاجرت شرکت ها مواجه هستیم. . امروزه بر خلاف گذشته که نخبگان علمی و نظری کشور را ترک کردند، نخبگان علمی کارآفرین شدند و شرکت ها و تیم هایی ایجاد کردند و به شکل شرکتی از کشور خارج شدند.

وی افزود: باید برای بازگشت سرمایه این شرکت ها به ویژه شرکت های صادراتی و تامین نیاز بازار کار شود.

پیشرفت پروژه های تایر کند شد

سیدرضا محتشمی پور، معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت در تکمیل این نشست در دیدار وزیر صمت با برگزیدگان روز صنعت و معدن گفت: کنترل قیمت ها در سال های گذشته باعث توقف یا کندی پیشرفت در حال حاضر شده است. پروژه های توسعه ای در صنعت تایر: این موضوع به معنای خروج سرمایه از صنعت تایر است. رفع تداخل در قیمت گذاری تایرهای لوکس نیز خواسته سایر فعالان این صنعت است چرا که ظرفیت تولید در این حوزه وجود دارد و حساسیت های قیمتی کمتر است.

وی همچنین با اشاره به ضعف زیرساخت ها به ویژه در بخش برق برای واحدهای بزرگ گفت: با توجه به اینکه در سال های گذشته سهم معدن از حقوق معادن رعایت نمی شد و در عمل حجم عملیات برای توسعه زیرساخت ها کافی نیست. نیازهای فعلی

این مقام مسئول در خصوص مشکلات بورس کالا گلایه دیگر فعالان صنعتی بود و گفت: کنترل عرضه و تقاضا در بورس کالا منجر به کاهش قیمت شد که فشار زیادی بر شرکت های حاضر در بازار وارد کرد. شرایط تورمی کنونی جامعه.

به گفته معاون وزیر صلح، فرسودگی و کمبود ماشین آلات در موضوع حمل و نقل جاده ای و ریلی یکی دیگر از مشکلات فعالان این بخش است.

وی با بیان اینکه از جمله خواسته های فعالان صنعتی رفع محدودیت در حوزه های صادراتی به ویژه سیمان و فولاد است، تصریح کرد: توقف طولانی مدت کالاهای صادراتی در گمرکات، کمبود نیروی کار و تکنسین ماهر و همچنین مشکلات تامین خام. محدودیت مواد و صادرات، دیگر مشکلات موجود در این زمینه

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!