مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


مصرف زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. همچنین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین استخراج می شود. این ادویه با فواید سلامتی مانند بهبود قند خون و کاهش برخی عوامل خطر بسیار محبوب است بیماری قلبی متصل است

دو نوع اصلی دارچین عبارتند از:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین دارچین است.
  • سیلان: سیلان ، معروف به دارچین “واقعی” ، طعم سبک تر و کمی تلخ دارد.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپر مارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا با مشاورین پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

عوارض خوردن زیاد دارچین

در حالی که مصرف دارچین کاسیا در مقادیر کم تا متوسط ​​بی خطر است. خوردن بیش از حد آن می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند زیرا حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است. مطالعات نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. همچنین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. علاوه بر این ، خوردن زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر همراه است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین آسیاب شده می تواند از 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) متغیر باشد ، در حالی که دارچین سیلان فقط مقادیر کمی کومارین دارد. مصرف روزانه کومارین تقریباً (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن یا 5 میلی گرم در روز برای یک فرد 130 کیلوگرمی (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که فقط 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا می تواند بیش از حد مجاز روزانه باشد.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که خوردن بیش از حد کومارین می تواند باعث مسمومیت غذایی شود بلکه ضرر سید به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین فقط به مدت 1 هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش می دهد.

دارچین می تواند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که غرق شدن کومارین ، که مقدار زیادی کرفس کاسیا دارد ، ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین بر روی حیوانات انجام شده است. تحقیقات بیشتری بر اساس انسان مورد نیاز است تا ببینیم آیا ارتباط مشابهی بین سرطان و کومارین در انسان وجود دارد.

دارچین می تواند باعث ایجاد دیوار شود.

برخی افراد از محصولاتی استفاده می کنند که دارای طعم دارچین هستند زخم های دهانی من تجربه کردم. دارچین حاوی دارچین دارید است ، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد می تواند واکنش آلرژیک ایجاد کند. به نظر نمی رسد مقادیر کمی ادویه جات باعث این واکنش شوند زیرا بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان به مدت طولانی جلوگیری می کند. علاوه بر این طاعون دهانیعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید روی دهان
  • احساس سوزش یا خارش

اگرچه این علائم لزوماً جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینمالدئید تنها در صورت حساسیت می تواند باعث زخم دهان شود. می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست امتحان کنید.

به نظر می رسد حتی دهانشویه ها در افرادی که بیش از حد روغن دارچین و آدامس طعم دار استفاده می کنند رایج است زیرا این محصولات حاوی سینامالدئید بیشتری هستند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیبی در دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که می تواند باعث ایجاد زخم در دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افرادی را که روغن زیاد دارند ، تحت تأثیر قرار دهد دارچین یا آدامس مورد استفاده آنها تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا این محصولات حاوی سینامالدهید بیشتری هستند.

دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد.

داشتن قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به پاکسازی قند خون کمک می کند) را تقلید کند.

در حالی که خوردن کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون شما کمک کند ، خوردن زیاد آن می تواند قند خون شما را کاهش دهد.هیپوگلیسمی) و منجر به خستگی ، سرگیجه و احتمالاً حالت تهوع می شود. این برای افرادی که بیشتر در معرض خطر قند خون پایین هستند یا از داروهای دیابت استفاده می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین می تواند اثرات این داروها را افزایش داده و باعث قند خون بسیار پایین شود.

در حالی که خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، خوردن بیش از حد آن می تواند باعث افزایش قند خون شود ، به ویژه اگر از داروهای دیابت استفاده می کنید. علائم رایج هیپوگلیسمی شامل خواب آلودگی ، سرگیجه و حالت تهوع است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین

خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. زیرا دارچین بافت خوبی دارد که تنفس آن را آسان می کند. استنشاق تصادفی باعث موارد زیر می شود:

  • سرفه کردن
  • مشکل در تنفس

سینمالدئید موجود در دارچین نیز گلو را تحریک می کند و می تواند مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر بیماری های تنفسی باید از استنشاق تصادفی دارچین اجتناب کنند. زیرا احتمال تنفس آنها بیشتر است. خوردن زیاد دارچین آسیاب شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث استنشاق و تحریک گلو می شود. حتی می تواند باعث سرفه ، گاز گرفتن و مشکل در تنفس شود.

تداخل دارویی با دارچین

خوردن دارچین در مقادیر کم تا متوسط ​​با اکثر داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد ، یا اثرات آنها را افزایش دهد یا عوارض جانبی آنها را تشدید کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که می توانند بر کبد شما تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن در استاتین ها ، مصرف زیاد دارچین ممکن است خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر داروی دیابت مصرف می کنید ، دارچین می تواند اثرات آن را افزایش داده و قند خون شما را بسیار پایین بیاورد. مصرف زیاد دارچین می تواند با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. آنها ممکن است عوارض یا عوارض جانبی خود را افزایش دهند.

خطرات خوردن دارچین خشک شده

عوارض جانبی مصرف زیاد دارچین

از زمانی که “چالش دارچین” بسیار محبوب شد ، بسیاری سعی کرده اند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل خوردن یک قاشق غذاخوری دارچین خشک و آسیاب شده در کمتر از یک دقیقه بدون نوشیدن آب است. حتی اگر بی ضرر به نظر برسد. اما چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. خوردن دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و همچنین باعث جایگزینی یا جایگزینی آن شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه ها شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای ادویه نیستند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب ریه ها شوند. این بیماری به پنومونی آسپیراسیون معروف است. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

در حالی که خوردن مقدار زیادی دارچین خشک می تواند بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. وقتی دارچین به ریه ها می رسد ، نمی تواند تجزیه شود و می تواند باعث عفونت دائمی و آسیب به ریه ها شود.

اخرین حرف

به طور کلی ، استفاده از دارچین در مقادیر کم به عنوان یک ادویه بی خطر با بسیاری از مزایای قابل توجهی برای سلامتی همراه است.

این امر به ویژه در مورد دارچین کاسیا صادق است زیرا منبع غنی از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه کومارین 0.05 میلی گرم در هر پوند (0.1 میلی گرم / کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار برابر با 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 178 پوند (81 کیلوگرم) است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) کرفس آسیاب شده از 7 تا 18 میلی گرم متغیر است. به یاد داشته باشید که کودکان حتی تحمل کمتری دارند.

اگرچه دارچین سیلان حاوی مقادیر کمی کومارین است ، اما باید در مقادیر زیاد از مصرف آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند اثرات منفی داشته باشد. از دارچین به عنوان چاشنی کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از خوردن بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا در روز خودداری کنند. خوردن کمتر از مقدار قابل قبول روزانه برای مزایای سلامتی شما کافی است.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید