مستر کارت در ارائه وام اقساطی با شرکای جهانی همکاری می کند


Mastercard از تعدادی از شرکای جهانی جدید در برنامه نوآورانه Mastercard premium خود استقبال کرده است و در حال گسترش آن برای حمایت از مشاغل کوچک در ایالات متحده است. چندین شریک تجاری از این برنامه حمایت می کنند، از جمله HSBC، JPMorgan و NatWest در بریتانیا، کراس ریور بانک، Evolve Bank & Trust، Jifiti، Live Oak Bank، MOCA Financial و WeBank در ایالات متحده، و همچنین بانک The Saudi National در ایالات متحده. پادشاهی عربستان سعودی. این برنامه از قدرت و دامنه شبکه مسترکارت استفاده می کند که بیش از ۹۰ میلیون تاجر در سراسر جهان را به هم متصل می کند تا فوراً از پرداخت های امن BNPL چه در فروشگاه و چه به صورت آنلاین پشتیبانی کند.

مسترکارت اقساط علاوه بر ارائه گزینه‌های پرداخت بیشتر، بر اساس شیوه‌های وام‌دهی مسئولانه ساخته شده است و با مجموعه پیشرفته‌ای از حفاظت از مصرف‌کننده، شفافیت داده‌ها و نرم‌افزار ایده‌محور از خریداران پشتیبانی می‌کند. مسترکارت با استفاده از تخصص خود در فناوری، داده و مشاوره، روشی هوشمندانه برای ارائه وام های اقساطی در مقیاس ایجاد می کند.

کریگ ووسبرگ، مدیر محصول مسترکارت گفت: “ما معتقدیم که صرف نظر از روش پرداخت، باید تدابیر امنیتی قوی وجود داشته باشد. اعتماد ارز نوآوری است.” نیازها و انتظارات مشتریان، بازرگانان و بانک‌ها. با در دسترس قرار دادن انتخاب‌ها در مقیاس بزرگ، اطمینان به طور مداوم در سیستم پرداخت ایجاد می‌شود.»

روشی مسئولانه و هوشمند برای ارائه وام اقساطی

بر اساس تحقیقات جدید مسترکارت، نزدیک به یک چهارم پاسخ دهندگان در بیش از ۵۰ بازار از یک محصول BNPL در شش ماه گذشته استفاده کرده اند. برای کاربران BNPL، “فراموش کردن سررسید پرداخت” دلیل اصلی عدم پرداخت حق بیمه بود. این علیرغم نگرانی‌هایی در مورد «هزینه‌های پنهان» بود که از آن به عنوان مانع اصلی برای استقراض مصرف‌کننده یاد می‌شود. MasterCard Premium این نگرانی ها را از طریق مجموعه ای از خدمات منحصر به فرد و نوآورانه برطرف می کند که شفافیت را افزایش می دهد و به محافظت از مصرف کنندگان و مشاغل کمک می کند. این خدمات عبارتند از:

خدمات اقساطی مسترکارت:

بینش و تجزیه و تحلیل پیشرفته: بازرگانان و وام دهندگان می توانند به انبوهی از داده ها دسترسی داشته باشند تا عملکرد محصولات خود را بهتر درک کنند. فناوری Mastercard Test & Learn® همچنین می‌تواند تلاش‌ها و منابعی را که تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد و بازپرداخت موفق وام را تسریع می‌کند، اولویت‌بندی کند.

کاهش ریسک بازپرداخت با بانکداری باز و هوش مصنوعی: در ایالات متحده، با استفاده از داده های مصرف کننده مجاز و فناوری بانکداری باز، وام دهندگان می توانند الگوهای رفتاری را برای کاهش ریسک پرداخت های ناموفق شناسایی کنند و هوش مصنوعی می تواند مدل ها را با سرعت و دقت بیشتری تنظیم کند.

حمایت از مصرف کننده سفارشی و جاسازی شده: برای شرکت در برنامه اقساط مسترکارت، وام دهندگان موافقت می کنند که قوانین قابل اجرا و دستورالعمل های شبکه را در رابطه با وام دهی مسئولانه و شیوه های استفاده از داده ها، از جمله موارد دیگر، دنبال کنند. مصرف کنندگان و کسب و کارهای کوچک ایالات متحده از آرامشی که امروزه از دیگر محصولات مسترکارت به دست می آورند، از جمله کدنویسی، حل اختلاف و عدم مسئولیت در قبال کلاهبرداری، لذت می برند.

توانمندسازی کسب و کارهای کوچک آمریکایی

تحقیقات مسترکارت نشان می دهد که بیش از ۷۰ درصد از صاحبان مشاغل کوچک که از اقساط شخصی استفاده کرده اند، در صورت در دسترس بودن، احتمال بیشتری برای استفاده از محصولات همان بخش دارند. در پاسخ به این تقاضا در ایالات متحده، Live Oak Bank، وام دهنده پیشرو در کسب و کارهای کوچک این کشور، از این برنامه پشتیبانی خواهد کرد و هدف آن این است که اقساط مسترکارت را در اختیار ۷۰۰۰ مشتری کسب و کار کوچک خود قرار دهد. این مبتنی بر تعهد مستمر مسترکارت به ارائه محصولات و خدماتی است که به بهبود کارایی عملیاتی، مدیریت جریان نقدی و افزایش تعامل مشتری با ابزارهای مالی کمک می کند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!