مزایای هویت دیجیتال برای بهبود مراقبت های بهداشتی


اگر دوست دارید در مورد مزایای هویت دیجیتال در مراقبت های بهداشتی و نحوه بهبود آن بیشتر بدانید، در این مقاله با ما همراه باشید.

در چشم انداز مراقبت های بهداشتی امروزی، تجربه مصرف کننده بیش از هر چیز دیگری مهم است. کاربران مراقبت های بهداشتی همچنین می خواهند راحتی، شخصی سازی و تقویت ارتباطات را بهبود بخشند.

مدیران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی درک می کنند که موفقیت هر سازمان به برآورده کردن این خواسته ها از طریق تجارب یکپارچه و ایمن مصرف کننده در تمام نقاط تماس بستگی دارد.

نتایج پژوهشکده سلامت

اطلاعات به دست آمده از تجزیه و تحلیل موسسه تحقیقات سلامت شامل موارد زیر است:

برای ۴۹ درصد از مدیران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، تجربه مشتری یک اولویت استراتژیک برای پنج سال آینده است.

حدود ۸۱ درصد از مدیران اجرایی اعتراف می کنند که شرکت های آنها برای بهبود تجربه اعضا در فناوری سرمایه گذاری می کنند.

حدود ۹۱ درصد از مدیران داروسازی معتقدند که خود مدیریتی بیمار طی ۱۰ سال آینده با خدمات مشارکت بیمار در شرکت‌های دارویی افزایش خواهد یافت.

به طور کلی، مزایای هویت دیجیتال، مانند مدیریت هویت و دسترسی مصرف‌کننده (CIAM)، به رهبران مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند تا مراقبت‌های بهداشتی استثنایی را نسبت به سفر دیجیتال مصرف‌کننده طراحی و ارائه کنند.


مزایای هویت دیجیتال که مراقبت های بهداشتی را بهبود می بخشد

مزایای هویت دیجیتال برای بهبود ارائه مراقبت های بهداشتی بسیار زیاد است. اما برای جمع بندی، در این مقاله ما فقط به پنج ویژگی می پردازیم که تجربه مصرف کننده را بدون به خطر انداختن امنیت بهبود می بخشد. برای آشنایی با این موارد با ما همراه باشید.

۱) با استفاده از شبکه های اجتماعی و خدمات احراز هویت ثبت نام کنید

معمولا هیچکس دوست ندارد فرم های طولانی ثبت نام را پر کند. این امر به ویژه زمانی صادق است که مردم به دنبال حمایت مالی هستند.

به‌عنوان شکلی از ورود، ثبت نام دیجیتال و احراز هویت به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از اطلاعات موجود در سرویس‌های شبکه‌های اجتماعی، مانند Google یا Facebook، به سرعت ثبت نام و احراز هویت را تکمیل کنند.

در این صورت دیگر نیازی به تایپ نام کاربری و فکر کردن به رمز عبور ندارید. زیرا تنها یک کلیک ساده برای ثبت نام و ورود کافی خواهد بود.

۲) نمایه سازی پیشرفته را پیاده سازی کنید

با تکیه بر یک فرآیند ثبت نام ساده، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است بخواهند اجرای نمایه پیشرفته را در برنامه اقدام خود بگنجانند، نه اینکه مشتریان خود را ملزم به ارائه اطلاعات جامع در هنگام ثبت نام کنند.

این فناوری اطلاعات کاربران را در طول زمان و زمانی که به هر نحوی با سیستم تعامل دارند جمع آوری می کند. آ

این اطلاعات را می توان در طول زمان تکمیل کرد. به عنوان مثال، در شروع کسب و کار و در هنگام ثبت نام اولیه، ممکن است فقط نام و آدرس ایمیل مصرف کننده را داشته باشید.

سپس با گذشت زمان ممکن است اطلاعاتی در مورد نام شرکت و جزئیات بیمه درمانی پیدا کنید. این مجموعه تدریجی اطلاعات برای مصرف کنندگان پیچیده تر می شود.

از طرفی این امکان را برای سرویس دهندگان فراهم می کند تا در هنگام تعامل با کاربر، اطلاعات مربوطه را جمع آوری کنند تا لحظه ای را از دست ندهید.

۳) از سیستم سلف سرویس استفاده کنید

طبق اطلاعات به دست آمده، حدود ۶۹ درصد از کاربران ترجیح می دهند قبل از کمک گرفتن از نمایندگان، مسائل مربوط به خدمات مشتری را خودشان حل کنند.

از این رو، سلف سرویس قابلیتی است که به کاربران اجازه می دهد به جای تکیه بر کارکنان پشتیبانی در سازمان، حساب های خود را مدیریت کنند.

نمونه هایی از سلف سرویس شامل مدیریت تنظیمات پیشرفته ورود به سیستم و رمز عبور، به روز رسانی اطلاعات تماس، درخواست پشتیبانی ویژه و موارد دیگر است.

برخی از ارائه دهندگان خدمات نیز قابلیتی را ارائه می دهند که به کاربران امکان می دهد تنظیمات اشتراک گذاری داده دلخواه خود را مدیریت کنند.

مانند نوع داده ای که می خواهند با افراد دیگر به اشتراک بگذارند.

پیاده سازی یک سیستم سلف سرویس نه تنها تجربه و تعامل با مشتری را بهبود می بخشد، بلکه هزینه های IT را برای میز پشتیبانی به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

۴) احراز هویت بدون رمز عبور

اگرچه ثبت نام در یک سرویس شبکه اجتماعی و پیاده سازی سیستم سلف سرویس آسان است، اما مدیریت نام کاربری و رمز عبور برای کاربر بسیار دشوار است.

زیرا نام کاربری و رمز عبور خطر نفوذ را به شدت افزایش می دهد.

اما مشکل اینجاست که احراز هویت بدون رمز به شما امکان می‌دهد سفری امن و بدون رمز عبور طراحی کنید. برخی راهکارها در این زمینه نیز نیاز به نام کاربری را برطرف می کند.

احراز هویت بدون رمز عبور، علاوه بر تسهیل تجربه ورود کاربر، با از بین بردن سرقت اعتبار ناشی از حملات فیشینگ، استفاده مجدد از رمز عبور، تکمیل موجودی و حمل و نقل، احتمال حمله به شخص را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

طبق آخرین گزارش نقض هویت کاربر، مراقبت های بهداشتی صنعتی هدف شماره یک مجرمان سایبری است. بنابراین پیاده سازی و اجرای احراز هویت بدون رمز عبور یک مزیت بزرگ است.

۵) توانایی پیاده سازی یک سیستم یکپارچه

شاید بتوانید مطمئن باشید که یک راه حل واقعی با تمام ویژگی های مورد نیاز، مبتنی بر یکپارچگی سیستم و قابلیت همکاری در زیرساخت فناوری اطلاعات و ارائه یک اکوسیستم برای سلامت دیجیتال شما بسیار مطلوب است. از سلامت راه دور گرفته تا پلتفرم‌های صورت‌حساب و زمان‌بندی، همه می‌توانند یک پیشنهاد برای مصرف‌کننده ایجاد کنند تا تجربه کاربر را تا حد امکان سفارشی کنند. اما ابتدا باید مطمئن شوید که چنین سیستمی قابل پیاده سازی است یا خیر!