مدیریت تعارض بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره است


مدیریت تعارض بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است. کمتر کسی را می توان یافت که در زندگی روزمره یا محل کار خود با پدیده تعارض مواجه نشده باشد. در این میان مدیریت تعارض در فعالیت های کارآفرینی بسیار مهم است. هر کارآفرینی برای دستیابی به نتایج بهتر در محل کار خود نیاز به مدیریت تعارض و ایجاد فضایی دوستانه و صمیمی در محل کار خود دارد.

مدیریت تعارض در واقع نحوه مدیریت یک گروه برای کاهش منفی و به دست آوردن نتیجه بهتر است. در واقع همانطور که از نام آن پیداست به فرآیند حل مسئله در یک محیط تجاری اشاره دارد. مدیریت این تعارضات در کسب و کار می تواند از طریق راهبردهایی مانند مذاکره، طوفان فکری و برگزاری جلسات طوفان فکری در جهت رفع مشکلات سازمان خود را نشان دهد. بیایید با یک مثال ساده تر توضیح دهیم. کار بر روی یک فعالیت کارآفرینی مانند یک سکانس فیلم است که ترکیبی از عوامل در آن گنجانده شده است تا آن را تا حد امکان شگفت انگیز کند. اگر هر بازیگری دیالوگ های خود را به خوبی انجام دهد و کارگردان و تهیه کننده با هم هماهنگ باشند، قطعا کارگردانی نهایی تایید می شود. از طرفی کوچکترین درگیری می تواند حواس این دسته از اهداف را منحرف کند.

همانطور که گفته شد مدیریت تعارض در فعالیت های کارآفرینی بسیار مهم است. هیچ کس دوست ندارد در محیطی کار کند که در آن بحث های مداوم وجود دارد. فعالیت های کارآفرینی عموماً نیازمند یک تیم قوی، منسجم و منسجم است. قابل درک است که تفاوت ها و تضادها در گروهی از مشاغل چقدر دشوار است. در چنین شرایطی، یک کارآفرین موفق با در دست گرفتن امور، اگر بتواند در حل این تعارضات موفق باشد، کسب و کار خود را مانند فرشته نجات از بسیاری از مشکلات بزرگ حفظ کرده است.

تعارض یک واقعیت اجتناب ناپذیر است که می تواند در هر سازمانی رخ دهد. این تفاوت‌ها می‌تواند ناشی از ارزش‌های متضاد یا هر عامل دیگری باشد که در نهایت منجر به تعارض شود. از عدم درک متقابل افراد گرفته تا تفاوت های قومیتی، اقتصادی، اجتماعی و مذهبی، همه می توانند با ایجاد درگیری های مختلف، محیط کار را به محیطی غیرقابل تحمل تبدیل کنند. بنابراین درگیری همه جا وجود دارد. حتی در یک خانواده دو نفره، ناگفته نماند محیط کاری با ده ها سلیقه و طرز فکر. هیچ دو نفر دقیقاً شبیه هم نیستند، بنابراین تفاوت های فردی غیرمنتظره نیست. تعارض اجتناب ناپذیر است و مدیریت آن شرط موفقیت کسب و کار است. ما باید بتوانیم تعارضات را در فضای کسب و کار کاهش دهیم و حل کنیم.

حل تعارض
حل تعارض

بنابراین استراتژی مدیریت تعارض یکی از الزامات فعالیت های کارآفرینانه است و عمل به آن مزایای منحصر به فردی را برای شرکت ها به همراه خواهد داشت.

به عنوان یک مدیر کارآفرین، باید بتوانید با ایجاد اتحاد و همدلی در بین نیروی کار خود، تعارضات را مدیریت کنید. به این ترتیب تفاوت کارگردانان حرفه ای و کاربلد با کارگردانانی که فقط نام کارگردان دارند آشکار می شود. تعارض فقط بین افراد شاغل در یک سازمان رخ نمی دهد. به عنوان یک مدیر کارآفرین، ممکن است بین زندگی شخصی و حرفه ای خود دچار تعارضاتی شوید. مهارت ایجاد تعادل بین کار و زندگی نوعی مدیریت تعارض در زندگی موفق ترین کارآفرینان جهان است.

مدیریت تعارض در فعالیت های کارآفرینانه گامی به سوی حرفه ای گری است. بسته به شخصیت و توانایی های خود می توانید از سبک های مدیریت تعارض در موقعیت های مختلف بهره ببرید. سبک تطبیقی، سبک اجتناب از تعارض، سبک میانجیگری، سبک رقابتی، سبک همکاری، همه چیز و تنوع می تواند شما را در استراتژی مدیریت تعارض تخصصی تر کند. نکته اصلی این است که هرچه رویکرد شما برای حل تعارضات بین سازمانی متفکرانه و متفکرانه تر باشد، موفق تر خواهید بود و عملکرد کارآفرینی شما بهتر خواهد بود.

مهندس امین الرشیدی