مدیریت تبدیل تهدیدها به فرصت در بازار کسب و کار


در هر کسب و کاری که اداره می کنید، چه در پوشش یک تولید کننده و چه در جایگاه یک مصرف کننده، هدف جملات ناامیدکننده قرار خواهید گرفت. این دیالوگ های خسته کننده می توانند تا حدودی تشدید شوند و شرایط کاری شما را تحت کنترل بگیرند که فرصتی برای دیدن فرصت های آینده نخواهد بود. طبق آمار و نه در سطح شعار، بزرگترین شرکت های دنیا که امروز تنها در بازارهای جهانی هستند، شرکت هایی بودند که در بازارهای متلاطم شکل گرفتند و پایه های اصلی آنها تقویت شد.

در کسب و کارتان، تهدیدها ذاتاً منفی نیستند و شما را محکوم به شکست نمی کنند، اما در بیشتر موارد با کمی هوشیاری و هوشمندی، فرصت ها و منافعی را خلق خواهید کرد. تمام اختراعات و پیشرفت های بشر از ازل تا ابد از تهدیدی ناشی می شود که به فرصتی در دستان انسان تبدیل می شود. کارآفرینان جوانی که تازه وارد کارآفرینی شده اند باید بدانند که رشد اقتصادی هرگز متوقف نخواهد شد. در بازار فراز و نشیب هایی وجود دارد، اما همانطور که گفتیم هرگز متوقف نمی شود. کافی است تهدیدها را به فرصت تبدیل کنید و هر شخص، برند یا شرکتی که زودتر فرصت ها را بشناسد و از آنها استفاده کند، موفق تر خواهد بود.

شما این فرصت را به دست می آورید که در پوشش یک کارآفرین یا مدیر جوان، یک تهدید را به یک فرصت تجاری تبدیل کنید. چگونه یک کارآفرین یا مدیر می تواند تهدیدات در محل کار را به فرصتی تبدیل کند که نیازمند یادگیری مهارت هایی است که باید کسب شود. در قدم اول دیدگاه خود را اصلاح کنید و همیشه به مشکلات خود به عنوان یک فرصت نگاه کنید. مشکلات را مانعی در راه موفقیت ندانید، بلکه به دنبال فرصتی جدی برای حل آنها به صورت فردی با دیدگاهی انتقادی و خلاق باشید. از مشاوران تجاری نهایت استفاده را ببرید و با گرد هم آوردن کارشناسان و افراد ماهر در تیم خود به هر تهدیدی به عنوان یک فرصت نگاه کنید. بسیاری از افراد عادی یا کارآفرینان تازه کار وقتی با یک تهدید واقعی در محل کار مواجه می شوند، قافیه را از دست می دهند، در حالی که افراد با تجربه و مدیران شایسته آن را به خوبی مدیریت می کنند.

مثلا اگه فردا از دانشگاه اخراج بشم چی؟ افراد زیادی راه دیگری برای موفقیت پیدا نمی کنند و خود را شکست خورده می دانند، اما وقتی بیل گیتس در سنین جوانی از دانشگاه اخراج شد، توانست با شروع مسیری جدید و نگاهی جدید بر این تهدید غلبه کند. و عجب

تبدیل تهدیدها به فرصت
تبدیل تهدیدها به فرصت

والت دیزنی نیز اخراج شد. او در جوانی که در یک روزنامه محلی کار می کرد به بهانه اینکه ایده و خلاقیت خوبی نداشت از کار اخراج شد اما توانست به خوبی او را اخراج کند که خطر بزرگی برای پیشرفت شغلی او بود و با شناسایی و استفاده از استعدادهای او او با توانایی های خود اولین شرکت انیمیشن سازی را تأسیس کرد. البته باز هم به این شکل شکست می خورد. اما او هرگز تسلیم نشد و امروزه والت دیزنی یکی از موفق ترین کسب و کارهای هنری و سرگرمی در زمینه خود است.

البته باید در نظر داشت که گاهی تهدیدها آنقدر وحشتناک هستند که هیچکس نمی تواند از عهده آن برآید. امواج ایجاد شده توسط فناوری های پیشرفته آنقدر سریع هستند که کارآفرین نمی تواند از آنها پنهان بماند. همیشه خود را آتش نشانی تصور کنید که نمی تواند محل آتش سوزی را پیش بینی کند، اما همچنان در تلاش است تا مهارت ها و توانایی های خود را تا حد ممکن موثر باشد. تلاش خود را دو چندان کنید و با آرامش و تمرکز به آینده نگاه کنید. در چنین شرایطی می توان هر تهدیدی را فرصتی جدید و ارزشمند دانست.

مصطفی یحیی – کارشناس ارشد علوم ارتباطات

مدیریت تهدید در فرصت‌ها در بازار کسب و کار را برای اولین بار در وب‌سایت آنلاین Understanding News Analytics منتشر کنید. بازگشت.