مدیرعامل شرکت بیمه کوثر از نمایشگاه صنعت مالی بازدید کرد


شرکت بیمه کوثر به منظور افزایش فعالیت در بخش های سرمایه گذاری و بیمه با توجه به ترکیب فروش خود در نمایشگاه های تخصصی حضور فعال دارد.

به گزارش پایگاه خبرآنلاین؛ ابوالفضل عقدادی در بازدید از نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) در گفت و گو با خبرنگار دنیای اختاز، در خصوص آنچه در بالا ذکر شد، گفت: بیمه کوثر برای ارتباط بیشتر در نمایشگاه های تخصصی شرکت می کند. با انواع مشاغل و شرکت ها البته مشتریان مختلف. اما البته از آنجایی که امکان حضور در همه این رویدادها وجود ندارد، برنامه ما این است که با توجه به سبد شرکت در این زمینه فعالیت کنیم. البته در هر زمینه ای که فروش بیشتری داشته باشیم به این معنی است که هم مشتریان اعتماد بیشتری پیدا کرده اند و هم ما می توانیم آنها را جذب کنیم و هم تجربه و مهارت همکاران ما در این زمینه بیشتر شده است پس این امکان برای ما وجود دارد. برای نفوذ به بازار و جذب سبدهای جدید در آن بازار.

وی با اعلام اینکه بیمه کوثر از ابتدای سال جاری در نمایشگاه های «نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی» و «صنایع حمل و نقل و ریلی» شرکت کرده است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه ها موضوع فعالیت های ماست. سهامداران و شرکت های بزرگ بیمه، فرصتی ویژه برای تعامل بین طرفین است. در چنین شرایطی، علاوه بر شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری جدید، می‌توانیم محصولات و خدمات جدید خود را در بخش بیمه معرفی کنیم تا هم مشتریان فعلی ترغیب شوند از این خدمات استفاده کنند و هم سایر مشتریان بزرگ بتوانند خدمات خود را با هم مقایسه کنند. محصولات با آنچه دیگران برای ارائه دارند.

عقدادی افزود: در این نمایشگاه ها صدای مشتریان را از نزدیک می شنویم و نقد منصفانه آنها را می شنویم تا بتوانیم به خوبی به آنها پاسخ دهیم. از طرفی این سخنان دیدگاه مشتری و انتظارات او از ما را به بهترین نحو منعکس می کند و این بهترین راهنما برای بهبود خدمات و رفع مشکلات است که موجب احترام به مشتری و افزایش رضایت می شود.

مدیرعامل بیمه کوثر با اشاره به اینکه مشتریان خرد حضور گسترده ای در نمایشگاه صنعت مالی ندارند، یادآور شد: این فرصت خوبی برای هم افزایی بین ارکان مختلف صنعت مالی کشور است. در میان بخش‌های مختلف صنعت بیمه، از نهاد نظارتی گرفته تا شرکت‌های بیمه، شبکه فروش، ارزیاب خسارت و دلالان، در این چند روز می‌توانند با یکدیگر بیشتر آشنا شوند و به هم افزایی در داخل بخش کمک کنند. البته هر یک از حاضران با ارائه بهترین محصولات و آخرین دستاوردها به بازدیدکنندگان، توانمندی های خود را تعریف کرده و امکان جذب بازارهای جدید را فراهم می کنند و در سطح بالاتری نشان می دهد که صنعت بیمه از پوشش ها و امکانات متنوع و متنوعی برخوردار است. مشتریان جذابی که ریسک های مختلفی را بیمه می کند.

و در مورد نگاه مردم به بازارهای مالی گفت: در یک سال گذشته به دلیل وضعیت ناپایدار بازار پول، رغبت مردم به بازارهای پر ریسک کاهش یافت. در این صورت نقش بیمه پررنگ تر می شود. شرکت های بیمه می توانند با اطلاع رسانی، آگاهی و فرهنگ سازی مناسب وجوه اندک و پراکنده را از سطح جامعه به سمت بیمه های عمر سرمایه گذاری هدایت کنند و با ارائه خدمات بیمه ای و مالی مناسب به افزایش رضایت مردم از صنعت بیمه و در عین حال ارتقاء آن کمک کنند. یک صنعت کارآمد

قدادی تعامل صنعت بیمه با نهادهای دولتی و بخش خصوصی را عامل توسعه و افزایش ضریب نفوذ بیمه دانست و تصریح کرد: هیچ یک از طرف های بازار مالی رقیب یکدیگر نیستند. در واقع هر یک از سه بخش بورس، بانک و بیمه با تخصص خود در کار خود می توانند با تعامل و همکاری نزدیک به یکدیگر کمک کنند. به عنوان مثال در صنعت بیمه از خدمات بانکی به طور گسترده استفاده می کنیم و در بخش سرمایه گذاری با استفاده از بورس و متخصصان آن منافع ذینفعان را ارائه می کنیم. اما به نظر می رسد بیمه و نقشی که در ثبات اقتصاد ایفا می کند به خوبی تبیین نشده و مورد غفلت قرار گرفته است.

وی افزود: به عنوان مثال بسیاری از شرکت ها و مؤسسات بزرگ کشور در نظر دارند مبالغی را از حقوق کارکنان در مدت خدمت کسر و سرمایه گذاری کنند و در زمان بازنشستگی این مبالغ را در قالب سرمایه کلان به کارکنان بازگردانند. اما سوال اینجاست که اگر چنین امکانی وجود دارد چرا با صرف مبلغی ناچیز برای این عزیزان پوشش بیمه ای در نظر نگیریم تا در صورت بروز حوادث ناخواسته دچار مشکل جدی نشوند. یا حتی در بخش اموال و مسئولیت، اغلب می بینیم و می شنویم که پوشش بیمه ای ناکافی یا ناقص باعث شده است که در صورت وقوع خطر، خسارت به درستی پرداخت نشود. معلوم است که در اینجا هر دو طرف ضرر می کنند، هم مؤمن و هم مؤمن. بنابراین بر این باورم که نمایشگاه بورس، بانک و بیمه فرصت مناسبی برای مشتریان بزرگ است تا با ثبت سفارش از شرکت های بیمه، به افزایش سطح و دامنه پوشش بیمه ای و افزایش اطلاعات و دانش بیمه ای خود کمک کنند.