مدیرعامل بانک مسکن: جهت گیری اقتصاد کشور به سمت بانک هاست


به گزارش پایگاه خبری در اینترنت به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – عشق ما. اولین رویداد فناوری صنعت ساختمان و مسکن با حضور علی رضا فخاری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ملی زمین و مسکن، محمد عینی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت نوسازی شهری برگزار شد. و اقبال شکری، عضو دادگاه مدنی شورا، محمود شایان، مدیرعامل و برخی از مدیران بانک مسکن وی نیز در این همایش شرکت کرد بانک مسکن وی در این همایش گفت: یکی از الزامات تامین مالی، کیفیت ساخت و ساز و مسکن ارزان، تولید است.

وی افزود: مدت زمان مشارکت شرکت های مسکن ساز و شرکت های انبوه ساز کمتر از ۲۴ ماه نیست که از زمان این بازه زمانی باعث کاهش صنعتی شدن می شود و بنابراین نظام بانکی همگام با صنعتی شدن باید زمان تامین مالی را کاهش دهد. با میزان تعدیل روش تامین مالی.

وی افزود: یکی از موضوعات اصلی فرآیند تامین مالی این است که بازار سرمایه و جمعیت‌سازان به هم مرتبط هستند و باید محدودیت‌ها در این زمینه برطرف شود.

شاین با بیان اینکه اقتصاد کشور بانک محور است و باید تغییراتی در نظام بانکی ایجاد شود، خاطرنشان کرد: فروش کنتور مسکن یکی از ابزارهای نوین مالی است و بانک مسکن بنا دارد بر این اساس در سیستم بایگانی خود تغییراتی ایجاد کند که منوط به مجوز شورای فقه بورس است.

مدیر اجرایی بانک مسکن وی پیشنهاد کرد که صندوق مسکن و ساختمان به یک صندوق ملی و فراگیر تبدیل شود و سایر بانک ها را حذف کنند بانک مسکن همچنین با اخذ مجوز لازم از این صندوق استفاده لازم را نمایید.

وی همچنین تحول نظام بانکی در سایه اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای جذب سرمایه گذاری خارجی، فروش کنتور مسکن و تغییر روش های اجاره ای را از دیگر راهکارهای تنظیم بازار مسکن عنوان کرد.

شایان در پایان سخنان خود گفت: دولت مصمم به اجرای بحث اجاره مسکن است و در راستای اجرای این طرح ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در نظر گرفته شده است. بانک مسکن اقدام بسیار خوبی است که امیدواریم تاثیر مثبتی داشته باشد و بخشی از مشکلات بازار مسکن را حل کند.

همچنین در این مراسم آخرین جلسه شورای عالی مسکن با حضور رئیس جمهور که وزیر راه و شهرسازی عملکردی از بانک مسکن اقبال شکری از اعضای کمیته سازندگی شورای اسلامی نیز از کمک های بانک در اجرای طرح نهضت ملی مسکن تقدیر کرد.