محمدهادی زاهدی فافا سرپرست وزارت کار شد


صبح امروز ضمن پذیرش استعفای عبدالمالکی از وزارت کار، زاهدی وفا که پیش از این معاون اول هماهنگی، نظارت و امور زیربنایی رئیس جمهور بود به عنوان سرپرست وزارت کار معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، حجت الاسلام والمسلمین حاج الله عبدالمالکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز پس از گذشت ۳۰۰ روز از تعیین تکلیف این وزارتخانه از سمت خود استعفا کرد و رئیس جمهوری نیز با این استعفا موافقت کرد.

به گفته بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، محمدهادی زاهدی فاوا که پیش از این معاون اول هماهنگی اقتصادی، زیربنایی و کنترل رئیس جمهور بود، به عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

بر این اساس، نگاهی به زندگی نامه زاهدی وفا نشان می دهد که وی در سال ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد و مدرک کارشناسی ارشد معارف اسلامی را از دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و فوق لیسانس و دکترا را در رشته اقتصاد از دانشگاه اتاوا اخذ کرد.

وی در دولت نهم در سال های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ به عنوان معاون امور اقتصادی در وزارت امور اقتصادی و دارایی فعالیت می کرد. وی همچنین نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیته های تخصصی شورای عالی تحقیقات و فناوری، شورای اقتصاد، کمیته اقتصادی کشور، شورای پول و اعتبار و شورای عالی انرژی بود.

عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، ستاد تنظیم بازار، تشریفات ویژه اقتصادی در شورای عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای عالی پنجم طرح، شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای اداری اراضی و شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تعیین استانداردهای حمایت از صادرات غیرنفتی در کارنامه خود. .

وی در سال های اخیر عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، ریاست هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، ریاست هیات مدیره رایتل و عضویت در عالی ترین سمت را بر عهده داشته است. شورای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت.

منبع: مهر

لینک کوتاهلینک کپی شد!