متهمان با ارائه ارز دیجیتال به دادگاه انقلاب معرفی شدند


سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده متهم با ارز دیجیتال بررسی و به دادگاه انقلاب ارجاع شد. وی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۱۵ میلیارد تومان از اموال این افراد مصادره شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، به نقل از پایگاه خبری قوه قضائیه، مسعود ستایشی در خصوص آخرین پرونده متهمان ارز دیجیتال دریک، گفت: کیفرخواست متهم ردیف اول با ارز دیجیتال «دریک» به اتهام پایلوت. اخلال در نظام اقتصادی کشور بدون قصد تقابل با نظام از طریق کلاهبرداری و متهم ردیف دوم به اتهام معاونت اخلال بزرگ در نظام اقتصادی کشور و احضاریه صادر شد. محاکمه و شکایت تشکیل شد. وی با صدور کیفرخواست به دادگاه انقلاب اسلامی معرفی شد.

وی افزود: پرونده ارز دیجیتال دارای یک هزار و ۵۴۹ مفقود است که از متهمان مبلغ ۱۱۵۷ میلیارد ریال کشف و ضبط شد و غیر از وجه نقد، سایر اموال غیرمنقول نیز ضبط شد.

همچنین متهمان برای ترغیب مردم به سرمایه گذاری و خرید این ارز دیجیتال، تبلیغات گسترده ای را از طریق کانال های تلگرامی خود به نام های «پول بورس» و «آینده نفت خام» انجام می دادند که هر دو به خرید و فروش و افزایش قیمت هر کدام می پرداختند. واحد از ۴ میلیون تومان به ۴۲ میلیون تومان.

لینک کوتاهلینک کپی شد!