متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


مشاور تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذای مناسب و ایجاد یک برنامه غذایی سالم کمک می کند ، همچنین رژیم غذایی مناسبی برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد و غذاهای مورد نیاز بیمار را توصیه می کند ، روش صحیح عادات غذایی را می آموزد و بر تأثیر برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن برنامه رژیم غذایی مشخص شده و نتیجه را گزارش دهد. روند.
این متخصص با توجه به شرایط و نیازهای خود ، رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، میانسالان ، بیماران ، افراد چاق و لاغر تهیه می کند. او برای آنها تصمیم می گیرد که چه نوع غذایی و چه مقدار باید در روز مصرف کنند.
بیماران تحت نظر متخصص هستند تا به آنها در انتخاب رژیم غذایی مناسب با توجه به شرایط خاص خود و تسریع روند درمان کمک کند. بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیمارانی که به این متخصصان مراجعه می کنند شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

رژیم

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را تکان ندهید

وقتی احساس می کنید غذا می خورید

وزن بسیار زیاد

بارداری

افکار مداوم در مورد غذا

کلسترول بالا

در…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که رژیم را درخواست می کنند تا 20 مارس در نظر گرفته ایم.

مقاله قبلی24 ترفند ساده برای داشتن رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

عضو انجمن تغذیه ایران و کانادا و سازمان نظام پزشکی کشور. ارزیابی رژیم غذایی و رژیم درمانی در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره

دیدگاهتان را بنویسید