متا در پی نگرانی از کاهش درآمد کارمندان خود را محدود می کند


شرکت متا اعلام کرده که به دلیل نگرانی از کاهش درآمدهای خود، تصمیم دارد جذب کارمندان جدید خود را محدود کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بلومبرگ در گزارشی به نقل از منابع نزدیک به متا نوشت که این شرکت اخیرا جذب نیرو در جایگاه‌های میانی و مدیریتی شرکت را متوقف کرده است.

سخنگوی متا در این‌باره گفت: ما به‌طور مرتب و با توجه به نیازهای کسب‌وکار خود، لیست افرادی را که برای پر کردن یک موقعیت در شرکت آماده هستند، مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

کاهش جذب افراد جدید به دلیل مسائل مربوط به هزینه‌ها و درآمدها است.

شرکت متا در زمان ارائه گزارش عملکرد خود که در هفته گذشته منتشر شد، اعلام کرد که احتمالا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، درآمدهای این شرکت کاهش خواهد داشت.

با این‌حال، عملکرد این شرکت در سه ماهه نخست ۲۰۲۲، فراتر از انتظارات و تعداد کاربران فعال روزانه این شرکت نیز با افزایش همراه بود.

براساس پیش‌بینی متا، حمله روسیه به اوکراین می‌تواند یکی از دلایل افت درآمد این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی باشد.

دیوید وهنز، مدیر مالی متا در این رابطه گفت که این شرکت به‌دلیل از دست دادن درآمد در روسیه و همچنین کاهش تقاضای تبلیغات در اروپا و دیگر نقاط جهان، افت درآمدی را تجربه می‌کند.

افزون بر این، متا انتظار دارد که دلیل تغییرات در تنظیمات حریم خصوصی محصولات اپل در پلتفرم آی او اس، حدود ۱۰ میلیارد دلار از درآمد این شرکت کم شود.

اپل در اوایل سال جاری میلادی، ویژگی جدیدی را معرفی کرد که دسترسی تبلیغ‌کنندگان به کد IDFA منحصربه‌فرد مرتبط با دستگاه‌های کاربران را محدود می‌کند.

اقدامی‌که فیسبوک را برآن داشت تا به‌منظور کم کردن تبعات این تصمیم بر کسب‌وکار این شرکت، از کاربران بخواهد تا قبل از اجرای این تغییر به فیسبوک اجازه دهند تا فعالیت آنها را در وب‌سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌ها ردیابی کنند.

منبع: آی تی ایران