متا اولین اوراق قرضه خود را منتشر می کند


متا پلتفرم، شرکت مادر فیسبوک، اعلام کرده است که اولین اوراق قرضه خود را با قیمتی بین ۸.۵ تا ۱۰ میلیارد دلار منتشر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، متا سرمایه گذاری هنگفتی برای تامین مالی پروژه های خود در واقعیت مجازی انجام می دهد.

این شرکت شبکه اجتماعی اندازه اوراقی را که قرار است عرضه شود اعلام نکرده است، اما به گزارش IFR News به نقل از منابع آگاه، فروش اوراق قرضه توسط متا ممکن است بین ۸.۵ تا ۱۰ میلیارد دلار باشد.

متا اعلام کرده است که از وجوه به دست آمده از فروش اوراق قرضه برای هزینه های سرمایه ای، بازخرید سهام، خرید شرکت ها یا سرمایه گذاری استفاده خواهد کرد.

این شرکت رتبه A1 را از مودیز، رتبه منفی AA و چشم انداز پایدار را از S&P دریافت کرده است.

متا چهار سهم از اوراق قرضه را با دوره بازپرداخت ۵ تا ۴۰ ساله می فروشد.

در میان شرکت‌های بزرگ فناوری، متا تنها شرکتی است که بدهی در دفتر خود ندارد.

ورود به بازار اوراق قرضه به این شرکت فضای مالی بیشتری برای تامین مالی برخی تغییرات پرهزینه از جمله فعالیت در حوزه واقعیت افزوده و مجازی می دهد.

همچنین در شرایط فعلی بازار، انتشار اوراق قرضه نسبتاً ارزان خواهد بود.

اوراق قرضه شرکتی ماه گذشته پس از سقوط در اوایل سال جاری افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران امیدوارند که مبارزه بانک مرکزی ایالات متحده با تورم با افزایش سریع نرخ بهره به تدریج اعمال شود.

سایر غول های فناوری مانند اپل و اینتل نیز در اوایل این هفته اوراق قرضه منتشر کردند و به ترتیب ۵.۵ و ۶ میلیارد دلار جذب کردند.

بانکداران و سرمایه گذاران می گویند که پنجره انتشار اوراق قرضه ممکن است در ماه های آینده با افزایش هزینه های تامین مالی کمیاب شود.

بر اساس گزارش رویترز، انتشار اوراق قرضه متا پس از آن صورت گرفت که این شرکت چشم انداز تیره ای داشت و اولین کاهش درآمد سه ماهه خود را به ثبت رساند.

نگرانی در مورد رکود اقتصادی و فشارهای رقابتی تأثیر منفی بر فروش تبلیغات دیجیتال متا داشته است.

منبع: ایسنا