ماسک برای جوش صورت ؛ 10 ماسک فوق العاده م effectiveثر و خانگی


بسیاری از افرادی که تعداد زیادی جوش روی پوست ایجاد می کنند به دنبال بهترین ماسک برای جوش ها هستند. جوش ها یکی از نگرانی های اصلی هستند که برخی از افراد با آن آشنا هستند و به دنبال رفع آن هستند.

علت ایجاد جوش ها بسیار متنوع است و در صورت یافتن علت می توانید آنها را به خوبی از بین ببرید. ماسک های ضد آکنه یکی از راه های درمان جوش ها این است که انواع مختلفی دارند و هر کدام مزایا و ویژگی های متفاوتی دارند.

زیرا بسیاری از مردم با ماسک های ضد آکنه آشنایی کامل ندارند و به همین دلیل ما برخی از مهم ترین و موثرترین ماسک های ضد آکنه را معرفی می کنیم.

مزایای ماسک برای جوش

مزایای ماسک برای جوش:

ماسک های ضد آکنه برای از بین بردن آکنه آنها دارای مزایای زیادی هستند و از آنجا که انواع مختلفی دارند ، هر یک دارای خواص و مزایای زیادی هستند.

ماسک جوش ها می تواند جوش ها را به خوبی از بین ببرد و چون تمام صورت را به خوبی می پوشاند ، می تواند انواع جوش ها را تحت تاثیر قرار داده و درمان کند.

ترکیبات موجود در ماسک های ضد جوش برای درمان و از بین بردن جوش ها بسیار مناسب است. می توانید از هر یک از آنها برای از بین بردن جوش های خود استفاده کنید ، در اینجا برخی از مهمترین آنها برای آشنایی بیشتر با آنها ذکر شده است.

بنابراین اولین قدم این است که بدانید علائم جوش روی بینی چیست و سپس به دنبال راه حلی برای درمان آنها باشید.

تمام پخت و پز را فقط در 15 روز برطرف کنید

بسته آکنه صورت

من به شما قول می دهم این آخرین باری است که جوش روی صورت شما ظاهر می شود … اگر می خواهید فقط در 15 روز بدون هیچ مشکلی جوش های صورت را از بین ببرید! روی دکمه زیر کلیک کنید.

ظرف پخت 15 روز


معرفی 10 ماسک برای رفع جوش و رفع آن

همانطور که اشاره کردیم ، ماسک برای جوش ها یکی از موارد زیر است بهترین راه ها برای از بین بردن آکنه یک بیماری شایع پوستی است که بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

البته برخی از افرادی هستند که می خواهند از ماسک های ضد آکنه استفاده کنند اما ممکن است با انواع آنها آشنا نباشند. به همین دلیل ، در زیر برخی از مهمترین آنها را معرفی می کنیم که عبارتند از:


 1. جو دوسر و سرکه سیب

  جو دوسر و سرکه سیب:

این ماسک یکی از بهترین ماسک های ضد جوش است که برای از بین بردن جوش ها استفاده می شود.

از آنجا که سرکه سیب سرشار از اسیدها و ویتامین های میوه است ، تأثیر فوق العاده ای روی لایه برداری پوست دارد.

افراد زیادی که لکه های قهوه ای آنها بقیه جوش ها را روی صورت خود دارند و می توانند آنها را با سرکه سیب به خوبی درمان کنند. می توانید با ترکیب بلغور جو دوسر و سرکه سیب از آن به عنوان لایه بردار بسیار قوی استفاده کنید.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک باید از 2 قاشق غذاخوری جو خام ساده استفاده کنید که خوب رنگ شده باشد. سپس باید یک قاشق غذاخوری عسل و یک چهارم قاشق غذاخوری سرکه سیب را به این مخلوط اضافه کنید ، باید آنها را خوب مخلوط کنید تا یکدست شوند.

برای افزایش عملکرد این ماسک ، می توانید یک قطره روغن درخت چای آن را اضافه کنید تا قدرت پاکسازی جوش ها افزایش یابد.

قبل از استفاده از این ماسک شما باید صورت خود را تمیز کنید و آن را روی صورت خود بگذارید تا خوب خشک شود. بعد از 15 دقیقه باید صورت خود را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک لیمو ، ماست و سفیده تخم مرغ

  ماسک لیمو ، ماست و سفیده تخم مرغ:

یکی دیگر از ماسک های ضد جوش که برای درمان جوش های زیر پوستی استفاده می شود ، این ماسک است.

این ماسک دارای خواص ضد باکتریایی است که با لیمو به شدت تقویت می شود.

شما هم باید بدانید ماست و لیمو از جمله بهترین لایه بردارهای صورت هستند آنها می توانند به بهترین شکل ممکن جوش ها را از بین ببرند. پروتئین این ماسک با وجود پروتئین بسیار بیشتر است سیستم دفاعی پوست آن کمک می کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید چهار قاشق چای خوری آب لیمو را با دو قاشق چای خوری عسل ترکیب کرده و سپس سه قاشق غذاخوری ماست به آن اضافه کنید. سپس سفیده تخم مرغ را اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط می کنیم.

هنگامی که محلول به دست آمد باید آرام باشید مقداری آرد ذرت اضافه کنید تا یکدست و یکدست شود. این ماسک را باید به مدت 15 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک خیار و آلوئه ورا

  ماسک خیار و آلوئه ورا:

یکی دیگر از ماسک های ضد جوش که تاثیر زیادی در از بین بردن جوش دارد این ماسک است.

آلوئه ورا به تنهایی می تواند جوش ها را درمان کند و وقتی با خیار ترکیب شود ، بسیار قوی تر است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید خیارها را پوست گرفته و در دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا استراحت دهید. وقتی یک قاشق غذاخوری عسل اضافه می کنید قدرت لایه برداری خیلی بیشتر وجود دارد. این ماسک را باید روی صورت خشک خود بمالید و بعد از 15 دقیقه بشویید.


 1. ماسک توت فرنگی و خامه ترش

  ماسک توت فرنگی و خامه ترش:

این ماسک یکی از ماسک های ضد جوش اروپایی است که به خوبی جوش ها را از بین می برد.

خامه ترش دارای اسید لاکتیک و توت فرنگی دارای ویتامین C است که هر دو به درمان آکنه کمک می کند.

این ماسک را روی صورت خود بمالید طراوت و جوانی بخشیده می شوید و این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید مقداری توت فرنگی رسیده را با خامه ترش خوب مخلوط کرده و هم بزنید تا یک محلول یکدست تشکیل شود. پس از تهیه این ماسک ، باید آن را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.


 1. ماسک موز و عسل

  ماسک موز و عسل:

یکی دیگر از ماسک های ضد جوش که برای درمان جوش های زیر پوستی استفاده می شود این ماسک است.

همه ما به خوبی با فواید عسل آشنا هستیم و وقتی با موز ترکیب شود ، فواید آن بسیار بیشتر است.

تهیه این ماسک بسیار آسان است و با سایر ماسک ها مقایسه می شود قیمت کمتر به همین دلیل بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری عسل و یک موز را با هم ترکیب کرده و خوب مخلوط کنید تا یک ماسک صاف و نرم ایجاد شود. این ماسک را باید به مدت 10 دقیقه روی صورت تمیز خود بمالید و سپس با آب ولرم خوب بشویید.

اگر از این ماسک یکبار در روز استفاده کنید ، تاثیر فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد.

 1. ماسک پیاز و جو برای جوش

  ماسک پیاز و جو برای جوش

همه ما می دانیم که پیاز فواید زیادی دارد و برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پیاز قدرت زیادی در تشکیل کلاژن پوست دارد و می تواند سلول های پوست را جوان کند. جو همچنین می تواند به عمق منافذ پوست نفوذ کند.

ماسک پیاز و جو می تواند از رشد جوش جلوگیری کرده و همچنین جوش ها را به خوبی از بین ببرد.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، ابتدا باید خورش را بپزید و وقتی داغ شد ، یک پیاز را بچرخانید. اگر فکر می کنید این ماسک به اندازه کافی ضخیم نیست ، باید این کار را انجام دهید مقداری عسل اضافه کردن. توصیه می شود هفته ای یکبار از این ماسک استفاده کنید و برای از بین بردن جوش ها باید 15 دقیقه روی پوست بماند.


 1. خاک رس و ماسک سفید

  خاک رس و ماسک سفید:

این ماسک می تواند تمام سموم روی پوست را حذف کند ، در واقع با استفاده از آن منافذ پوست را بسیار تمیز می کند و برای کسانی که پوست خشکی دارند بسیار مناسب است. کسانی که ساعات زیادی در روز در خارج از خانه هستند ، بهتر است از این ماسک برای از بین بردن جوش ها استفاده کنند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید دو قاشق غذاخوری خاک رس را با آرد ذرت مخلوط کرده و سپس یک پنیر تخم مرغ اضافه کنید. برای افزایش اثربخشی این ماسک در از بین بردن جوش ها می توانید از آن استفاده کنید یک قطره روغن بابونه اضافه کردن.

این ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود قرار دهید ، سپس صورت خود را کاملاً بشویید تا پوست شما از شر جوش ها پاک شود.


 1. ماسک لیمو ترش و سفیده تخم مرغ

  لیمو ترش و ماسک سفید:

آب لیمو یکی از بهترین مواد برای از بین بردن جوش هایی است که در درمان آنها تاثیر بسزایی دارد. پروتئین همچنین دارای پروتئین زیادی است و می تواند پوست شما را به خوبی از شر جوش ها پاک کند.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید سفیده تخم مرغ را جدا کرده و آب یک لیمو ترش را به آن اضافه کنید. این ماده و ماسک باید ضخیم شده و سپس به صورت شما بمالد ، بنابراین بهتر است این ماسک را خوب مخلوط کنید.


 1. ماسک جوش شیرین

  ماسک جوش شیرین:

یکی دیگر از روش های از بین بردن جوش هایی که از گذشته تا به امروز استفاده می شده این ماسک است. جوش شیرین خواص زیادی دارد دارای بسیاری است و به همین دلیل از آن به عنوان یکی از بهترین ماسک ها برای جوش نام برده شده است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید بیکینگ پودر را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید ، سپس ماسک را به خوبی روی صورت خود بمالید و بعد از 10 دقیقه ماسک را با آب ولرم بشویید.


 1. ماسک عسل و انگور برای رفع جوش

  ماسک عسل و انگور برای رفع جوش

این ماسک نیز یکی از ماسک های بی ضرر و عالی است که تاثیر بسزایی در از بین بردن جوش ها دارد. انگور مانند عسل دارای خواص زیادی است نقش مهمی در درمان بسیاری از مشکلات ایفا کرده است.

طرز تهیه این ماسک:

برای تهیه این ماسک ، باید انگور و عسل را با هم ترکیب کنید ، انگار مایس میل این می تواند اثر را دو برابر کند. سپس باید این ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید و سپس با آب ولرم خوب بشویید.


خلاصه ماسک برای جوش:

همانطور که اشاره کردیم ، ماسک های ضد ترشی در پاکسازی لاستیک ها تاثیر بسزایی دارند و به همین دلیل می توانید از آنها برای از بین بردن جوش های خود استفاده کنید.

ماسک های مختلف ضد جوش وجود دارد و هر کدام دارای خواص و ویژگی های متفاوتی هستند که هریک از شما می خواهید از آنها برای از بین بردن جوش های خود به خوبی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید