مارشمالو چه چیزی می تواند در مورد قدرت اراده به شما آموزش دهد؟ چیز لعنتی نیست.


تست مارشملو یک مطالعه گسترده و فوق العاده ساده است.

ختمی را جلوی کودک بگذارید. به آنها بگویید که اگر پانزده دقیقه بدون خوردن آن در اتاق با مارشمالو بمانند ، یک ثانیه وقت می گیرند.

بعضی بچه ها شکست خوردند ، بعضی بچه ها شکست خوردند.

چند سال پیش ، موارد زیر را نوشتم:

آزمایش مارشمالو ، در همه تجسماتش ، چیزی را که مدتها پیش به آن اعتقاد داشتم ثابت می کند: خودکنترلی ، توانایی ارائه فوری لذت و انجام وظیفه ، درک اینکه لذت تأخیری در واقع بسیار شیرین تر است. این چیزها متولد نمی شوند. به آنها آموزش داده می شود. بسیاری از ما آن را در سنین بسیار کمتری نسبت به دیگران آموخته ایم ، اما این ژنتیکی نیست … از این رو بحث “طبیعت و آموزش” مطرح می شود.

این مقاله به طور خاص این واقعیت را نشان می دهد که واکنش های یک شخص با (الف) شخصیت او و (ب) موقعیت رنگ آمیزی می شود. در مورد کودکان صحبت شده است ، اما من فکر می کنم برای بزرگسالان نیز اهمیت ویژه ای دارد ، و وقتی صحبت از مدیریت وزن می شود ، من حتی یک جزء سوم را نیز اضافه می کنم: تجربه. به عبارت دیگر ، عادت. [source]

آنچه من فکر نمی کردم این بود: اگر می توان قدرت را آموخت ، آن را نیز می توان آموخت قبل از اجزای تصمیم گیری که نیز آموخته شده است. مانند ترس بالقوه از کمبود – ختمی دوم هرگز نمی تواند در واقعبه

من این سوال را قبلاً در وبلاگ قرار دادم.

نکته این است که اگر فقیر شده اید ، خیلی سریع یاد گرفته اید که چگونه به آنچه نیاز دارید دست کم احساس شکم کامل کنید. این مهم است. اما در مورد نحوه تغذیه خود چه چیزی به شما می آموزد؟ در مورد تغذیه خود چه می آموزید؟ همچنین ، وقتی نان شیرین است ، چیزهایی که داخل آن می گذارید شیرین است و هدف این است که تا جایی که ممکن است غذا بخورید تا شکم شما پر شود … این چرخه عادات چقدر سریع پیش می رود؟ لذت بخش؟ [source]

چرا همه اینها را تکرار می کنم؟

در نهایت ، مطالعه جدید حمایت محدودی از این ایده دارد که تأخیر در صلح منجر به نتایج بهتر می شود. در عوض ، این نشان می دهد که توانایی نگه داشتن دومین خرمالو تا حد زیادی با پیشینه اجتماعی و اقتصادی یک کودک شکل می گیرد – و متناوباً این زمینه ، نه توانایی به تأخیر انداختن شادی ، چیزی است که پشت موفقیت طولانی مدت کودکان است.

[…]

این مقاله جدید نشان داد که در بین کودکانی که مادران آنها تحصیلات دبیرستانی داشتند ، کسانی که منتظر ختمی دوم بودند در درازمدت بهتر عمل نکردند – از نظر نمرات استاندارد شده آزمون و گزارش مادر در مورد رفتار فرزندان خود – نسبت به کسانی که بلافاصله حفر شده به طور مشابه ، در بین کودکانی که مادران آنها مدرک دانشگاهی نداشتند ، کسانی که منتظر بودند بهتر از کسانی که وسوسه را کنار گذاشتند ، عمل نکردند ، زمانی که عوامل دیگری مانند درآمد خانوار در خانه کودک در 3 سالگی (بر اساس یک تحقیق استاندارد ارزیابی شده است) به عنوان مثال ، تعداد کتابهایی که محققان در خانه مشاهده کرده اند و میزان پاسخگویی مادران به فرزندان خود در حضور محققان). برای این کودکان ، کنترل خود به تنهایی نمی تواند بر معایب اقتصادی و اجتماعی غلبه کند.

تکرار ناموفق آزمایش مارشمالو فراتر از تصور قبلی است. این توضیحات احتمالی دیگری را ارائه می دهد که چرا کودکان فقیر انگیزه کمتری برای منتظر مارشالو دوم دارندبه برای آنها، زندگی روزمره ضمانت های کمتری دارد: ممکن است امروز در انبار غذا وجود داشته باشد ، اما ممکن است فردا نباشد ، بنابراین انتظار با خطر مواجه می شودبه و حتی اگر والدین آنها وعده خرید بیشتر یک غذای خاص را بدهند ، گاهی اوقات این وعده از ضرورت مالی شکسته می شود. [source]

به عبارت دیگر ، برخی از ما واقعاً چنین هستیم ساختن ناتوانی در انتظار برای یادگیری را افزایش می دهد. احساس دائمی کمیابی – این ایده که هرگز مارشملو دوم وجود نخواهد داشت – شاید به این دلیل که پول به اندازه کافی یکنواخت نبوده یا شاید تعداد زیادی خواهر و برادر وجود داشته باشد و آنها قبل از شما به آن برسند – در نتیجه شما هرگز نمی فهمید که این باشه صبر کن در عوض ، پیشخدمت ها احساس اضطراب ایجاد می کنند ، که به کششی تبدیل می شود که تنها با خوردن آن گل ختمی قابل تسکین است.

این مهم است زیرا نحوه نگرش ما به ایده “قدرت اراده” را تغییر می دهد. برخی از افراد بزرگ شده اند تا یاد بگیرند تسلیم شدن در حال حاضر نه تنها ترس را کاهش می دهد ، بلکه زمانی که شما ساختن لذت ببرید ، با افزایش هورمون احساس خوب که با لذت شیرین همراه است پاداش می گیرید. (و در این مورد اشتباه نکنید ، گل ختمی شامل شکر ، آب و ژلاتین است ، بنابراین آنها شکر خالص هستند.)

رفتار انسان بر روی یک حلقه وجود دارد و این حلقه توسط مغز ما بر اساس احساسی که این رفتار به ما می دهد تأیید می شود. تو یادمیگیری حرکت کن چیزهایی که احساس خوبی دارند و متوقف کردن چیزهایی که احساس بدی دارند. شما همیشه دست خود را در آتش باز نمی گذارید زیرا احساس خوبی ندارید. شما یاد می گیرید که از آتش اجتناب کنید ، و این رفتار برای شما حلقه ای عمل می کند – وقتی آتش می بینید ، از آن اجتناب می کنید. برعکس برای چیزهایی که از آنها لذت می برید یکسان است – می آموزید که بر اساس دوپامین خوب است که باعث سیل مغز شما می شود و بنابراین هنگامی که هورمون های غلط پایین است به سمت آن متمایل می شوید.

از آنجا که از قبل مشخص است که فقر باعث سطوح بالای اضطراب می شود ، برای کودکان دشوار است که نوع “قدرت اراده” را بیاموزند که به شما اجازه می دهد مارشملو را خاموش کنید (و در دراز مدت احساس ترس را که با کمیابی).)

اما اگر آن را حساب کنیم به طور مشخص، ما می توانیم نحوه تصمیم گیری افراد و در دراز مدت مسیر سلامت آنها را تغییر دهیم.

اعتبار عکس: Flickr / aidanmorganدیدگاهتان را بنویسید