لیتیوم: ماده معدنی سیندرلا برای زوال شناختی است


به عنوان مواد معدنی ضروری – مانند سدیم ، منیزیم ، پتاسیم و کلرید – لیتیوم برای بقای ما بسیار مهم است. عملکرد آن محافظت از مغز در برابر تخریب عصبی است. این بیماری با افزایش سن پیشرفت زوال شناختی را متوقف می کند و حتی می تواند بیماری آلزایمر و آتروفی مغزی را دور بزند. نشان داده شده است که لیتیوم از رشد پلاک ها و رسوبات آمیلوئید در مغز جلوگیری می کند که می تواند منجر به زوال شناختی شود. هنگامی که لیتیوم در دوزهای پایین تجویز می شود ، می تواند حافظه و شناخت را به طور م improveثر بهبود بخشد ، از زوال عقل جلوگیری کرده و بالعکس ، خطر سکته مغزی و آسیب های آن را کاهش داده و اثرات ضربه مغزی را افزایش دهد. و از آنجا که عملکرد کلی مغز را افزایش می دهد ، برای بهبود مشکلات مختلف سلامت روان از جمله اضطراب ، افسردگی ، ADD و ADHD و PTSD به خوبی ثبت شده است.

من لیتیوم را چند سال پیش هنگامی که در مورد کتابم تحقیق می کردم دوباره پیدا کردم و با آن برخورد کردم آلزایمر معکوس کنید توسط دکتر تیموتی اسمیت. در اینجا تاریخچه شخصی لیتیوم او آمده است:

“در سال 2003 ، اسکن MRI از مغز من آتروفی مغزی را نشان داد. این کشف شگفت انگیزی نبود ؛ اکثر افراد شصت ساله دچار کوچک شدن مغز به عنوان ویژگی” طبیعی “پیری می شوند. چند ماه بعد من یک مقاله تحقیقاتی در Lancet ، که نشان می دهد لیتیوم با دوز پایین آتروفی مغزی را معکوس می کند ، بنابراین من روزانه 20 میلی گرم لیتیوم اوروتات را به برنامه مکمل خود اضافه کردم.

چند سال پیش ، یک MRI مکرر ، در کمال تعجب ، نشان داد که آتروفی به طور کامل از بین رفته است! تحقیقات اخیر مکانیسم آن را آشکار کرده است: لیتیوم باعث تولید BDNF می شود که رشد سلول های بنیادی را تحریک می کند و منجر به بازسازی عصبی می شود. هیچ چیز دیگری برای مقابله با آتروفی مغز شناخته نشده است ، بنابراین من فرض می کنم این لیتیوم بوده است. چه هدیه ای! ”دیدگاهتان را بنویسید