لزوم تقویت زیرساخت دیجیتال در صنعت بیمه


رئیس کل بیمه مرکزی در دیدار با روسای شوراها و اتحادیه های صنفی صنعت بیمه گفت: استفاده از فناوری و پردازش شبکه فروش و جبران خسارت صنعت بیمه یک ضرورت مطلق است و همه شاخه های این صنعت هستند. تلاش برای تقویت زیرساخت دیجیتال

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، رئیس کل بیمه مرکزی که در جلسه روسای شوراهای صنفی حوزه بیمه سخنرانی می کرد، با اعلام این مطلب افزود: دستگاه نظارتی بر صنعت بیمه هر جا تخلفی صورت گیرد قاطعانه وارد عمل می شود. مشاهده می شود. . مجید بهزادپور استقرار سامانه های نظارتی از جمله کلید بیمه را یکی از دستاوردهای ارزشمند صنعت بیمه عنوان کرد و افزود: رسیدگی به منافع مشروع شبکه فروش در دستور کار مقام ناظر قرار دارد و تلاش خواهیم کرد. به طور جدی. پیگیری موضوع شفافیت عملکرد و سلامت مالی در صنعت بیمه. وی با اشاره به اینکه زیرساخت های بیمه ای کشور در شرایط کنونی نیازمند تغییرات گسترده است، خاطرنشان کرد: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات بیمه ای باید از این پس خود را برای گسترش فعالیت های بیمه ای به ویژه در حوزه های نوآورانه و آنلاین آماده کند، چه با ظرفیت سازی این امر محقق شود. یک جدید.

رئیس شورای عالی بیمه بر تداوم جلسات تعاملی تصمیم گیران مرکزی در حوزه بیمه و شبکه فروش برای بخش بیمه تاکید کرد و بر رویکرد نظارتی مبتنی بر عدالت تاکید کرد و گفت: در شرایط فعلی هیچ راه حلی جز نظارت هوشمند نزد مقام ناظر وجود ندارد و آزادسازی کامل کلید بیمه گامی است که ابتدا در این راستا جدی تلقی می شود. وی در این خصوص گفت: به ضرورت رعایت حقوق همه فعالان صنعت بیمه که منوط به رعایت قوانین و مقررات بیمه ای مصوب در کشور است، معتقدیم. رئیس کل بیمه مرکزی حمایت شبکه فروش را دغدغه مهمی دانست و توضیح داد: تبیین واقعیت های موجود و شفاف سازی عملکرد نظارت هوشمند پس از راه اندازی کلید بیمه ای از وظایف خطیر مرجع نظارتی است.

بهزادپور از ورود سرمایه های انسانی، فنی و مالی به صنعت بیمه استقبال کرد و شرط این وجود را پایبندی به اصول مدیریت بازار و رقابت سالم اعلام کرد و گفت: با تکمیل و استقرار سامانه های نظارتی هوشمند مانند سوئیچ ها، احتمال تخلف کاهش می یابد، ضریب رضایت به حداقل می رسد و بیمه ها و شرکت ها بیمه را افزایش می دهند. وی در پایان بر پرهیز نهاد نظارتی بیمه در مناطق نفوذی تاکید کرد و افزود: نظارت قوی و هوشمند می تواند علاوه بر حفظ منابع صنعت بیمه و منافع شبکه فروش، زمینه را برای افزایش ضریب نفوذ بیمه در حوزه بیمه فراهم کند. کشور. در این نشست صمیمانه نمایندگان شبکه فروش و روسای اتحادیه های صنفی صنعت بیمه بر تصویب توسعه فناوری های روز و نظارت دقیق نهاد ناظر بر تخلفات این حوزه و سپس عمومی تاکید کردند. مدیر بیمه مرکزی، اعضای هیئت مدیره و مدیران مرتبط با سوالات و ابهامات پاسخ دادند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!