لبخند و 10 فایده آن برای سلامتی


گروهی از متخصصان لاچن لبخند صرفاً پاسخی غیر ارادی به چیزهایی است که شما را خوشحال می کند یا می خنداند. حتی اگر این تعریف تا حدی درست باشد ، یک نکته مهم را نادیده می گیرد: لبخند می تواند یک انتخاب آگاهانه و آگاهانه باشد.

فواید خنده

لبخند شما واقعی است یا خیر ، می تواند به طرق مختلف بر بدن و ذهن شما تأثیر بگذارد و مزایای سلامتی ، خلق و خوی و همچنین روحیه اطرافیان شما را به دنبال خواهد داشت.

1 لبخند به شما کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشید

شاید قانع کننده ترین دلیل برای خندیدن این باشد که می تواند عمر شما را طولانی کند. یک مطالعه در سال 2010 نشان داد که یک لبخند واقعی با طول عمر ارتباط دارد

به طور کلی به نظر می رسد افراد شاد سالم تر هستند و عمر بیشتری دارند ، اگرچه تحقیقات بیشتری برای درک علت آن لازم است.

تحقیقات نشان می دهد که شادی امید به زندگی را افزایش می دهد و حفظ روحیه شاد و مثبت جزء مهم یک زندگی سالم است.

2 خنده استرس را از بین می برد

استرس می تواند بر کل وجود ما تأثیر بگذارد و واقعاً می تواند در چهره ما نشان داده شود. خنده نه تنها از خستگی ، فرسودگی و افسردگی جلوگیری می کند ، بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس کمک کند.

باور کنید یا نه ، خندیدن می تواند استرس را کاهش دهد حتی اگر حوصله خندیدن را ندارید یا حتی با لبخندی غیرواقعی از آن تقلید می کنید. وقتی استرس دارید ، زمانی را برای خندیدن اختصاص دهید. مطمئناً از مزایای آن لذت خواهید برد.

خنده و سلامتی

3 خنده روحیه را بالا می برد

دفعه بعد که ناراحت شدید سعی کنید بخندید. احتمالاً روحیه شما را به سمت بهتر تغییر می دهد.

عمل جسمانی لبخند در واقع مسیرهایی را در مغز شما فعال می کند که بر وضعیت احساسی شما تأثیر می گذارد – به این معنی که با تقلید از یک حالت شاد در چهره خود ، می توانید ذهن خود را “فریب” دهید تا وارد حالت شادی شود.

یک لبخند ساده می تواند نوروپپتیدهایی را آزاد کند که ارتباطات عصبی را در مغز تقویت می کند و همچنین انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سروتونین را ترشح می کند که می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند. فکر کنید مثل یک داروی ضدافسردگی طبیعی بخندید.

4 خنده مسری است

در حالی که خنده حس زیبایی را منتقل می کند ، این نشانه حقیقت نیز هست. خنده نه تنها می تواند روحیه فرد را بالا ببرد ، بلکه می تواند روحیه دیگران را نیز به بهترین شکل تغییر دهد.

مغز به طور خودکار به حالات چهره افراد دیگر توجه می کند و آنها را تفسیر می کند – و گاهی اوقات حتی می توانید از آنها تقلید کنید.

این بدان معناست که لبخند شخص دیگری را بشناسید و ناخودآگاه بخندید. بله ، از نظر علمی مسری بودن خنده ثابت شده است

جلوه های خنده

5 خنده سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند

خنده همچنین می تواند با عملکرد م systemثرتر سیستم ایمنی بدن ، سلامت بدن را بهبود بخشد. تصور می شود که خنده به دلیل آرامش بیشتر عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد.

6 خنده می تواند فشار خون را کاهش دهد

خنده می تواند تأثیر مثبتی بر فشار خون داشته باشد. به نظر می رسد خنده به ویژه فشار خون را کاهش می دهد

در حالی که نشان داده شده است که خنده باعث کاهش ضربان قلب در هنگام استرس می شود ، تحقیقات بیشتری برای تعیین دقیق افت فشار خون مورد نیاز است.

اگر در خانه مانیتور فشار خون دارید ، می توانید این ایده را خودتان امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید و فشار خون خود را اندازه گیری کنید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و فشار خون خود را دوباره اندازه گیری کنید در حالی که هنوز می خندید. آیا متوجه تفاوت می شوید؟

می خندد و درد را کاهش می دهد

7 خنده باعث کاهش درد می شود

مطالعات نشان داده است که خنده باعث ترشح اندورفین و سایر مسکن های طبیعی و سروتونین می شود. این مسکن ها نه تنها خلق و خوی فرد را افزایش می دهند ، بلکه بدن شما را نیز شل کرده و درد جسمی را کاهش می دهند. خنده یک داروی طبیعی است.

8 خنده شما را جذاب می کند

ما به طور طبیعی جذب افرادی می شویم که می خندند. جدی تر یا منفی تر شدن حالات صورت مانند حالات صورت و چین و چروک برعکس است

اما مردم به طور طبیعی جذب لبخند زیبای شما می شوند و چهره شما با لبخند جذاب تر به نظر می رسد و حتی ممکن است مردم فکر کنند که شما ویژگی های مثبت شخصیتی بیشتری دارید.

لبخند نه تنها می تواند شما را جذاب تر کند ، بلکه می تواند شما را جوانتر نشان دهد. ماهیچه هایی که برای خندیدن استفاده می کنیم صورت را به گونه ای تغییر می دهند که باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد. بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، سعی کنید در طول روز بخندید – جوانتر به نظر خواهید رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

9 خنده نشان دهنده موفقیت است

تحقیقات نشان داده افرادی که مرتب می خندند موفق تر به نظر می رسند. سعی کنید به جلسات و جلسات کاری بخندید. متوجه می شوید که واکنش افراد نسبت به شما متفاوت است.

فواید خنده

10 لبخند به شما کمک می کند مثبت اندیش باشید

این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، اینطور نیست؟

خنده می تواند بر احساسات مثبت فرد تأثیر بگذارد ، حتی اگر غیر طبیعی یا اجباری به نظر برسد. لبخند شما واقعی است یا خیر ، این پیام را به دیگران می رساند که شما یک فرد مثبت هستید.

اولین مرکز بازنشستگی سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در زمینه مراقبت های طولانی مدت و مراقبت های طولانی مدت ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال ، همواره خدمات را با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری و راحتی و ایمنی شما عزیزان در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

توجه! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و قبل از استفاده باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.

لطفاً به این مقاله امتیاز دهید سم

دیدگاهتان را بنویسید