قیمت نفت خام در بازار انرژی افزایش یافت


قیمت طلای سیاه در بازار انرژی شاهد افزایش اندکی بود.

پایگاه خبری بانکداری الکترونیک امروز در معاملات بازار جهانی انرژی گزارش داد که قیمت نفت خام بخشی از زیان روزهای گذشته به دلیل برخی گزارش ها از کاهش تقاضای سوخت در آمریکا را جبران کرد و روند صعودی را آغاز کرد. .

به گزارش رویترز، قیمت نفت خام برنت دریای شمال امروز با ۰.۶ درصد افزایش به ۹۷ دلار و ۳۱ سنت در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در معاملات آتی با همین میزان افزایش به بشکه ای ۹۱ دلار و ۲۱ سنت معامله شد.

این افزایش قیمت امروز در بازار انرژی در حالی رخ داد که قیمت هر بشکه نفت خام در روزهای گذشته روند کاهشی داشت. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته به طور غیرمنتظره ای افزایش یافت که ممکن است به دلیل کاهش صادرات و کاهش تولید پالایشگاه ها به دلیل کاهش تقاضا باشد. همچنین گفته می شود که ذخایر بنزین آمریکا در روزهای اخیر به دلیل کاهش تقاضای مصرف کنندگان افزایش یافته است.

روز گذشته مقامات سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدان آن از جمله روسیه موسوم به اوپک پلاس توافق کردند که تولید خود را در ماه سپتامبر حدود ۰.۱ درصد افزایش دهند.

این توافق در حالی حاصل شد که آمریکا از مقامات اوپک پلاس از جمله عربستان سعودی خواست تا تولید خود را تا حد امکان افزایش دهند تا افزایش قیمت سوخت کنترل شود.

کارشناسان می گویند این افزایش تولید نمی تواند تاثیر قابل توجهی بر معاملات جهانی نفت خام و کنترل قیمت ها داشته باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!