قیمت زمین متاورس ۸۰ درصد کاهش یافت


روند نزولی ارزهای دیجیتال و علاقه کمتر کاربران به این فضا باعث شده است که قیمت متاورس در سال ۲۰۲۲ کاهش یابد، زمانی که این صنعت نوپا از همان ابتدا خطرناک ترین وضعیت خود را تجربه خواهد کرد. مارک کوبان، کارآفرین میلیاردر اخیراً گفت که خرید ملک در متاورس بدترین اشتباهی است که هر کسی می تواند مرتکب شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری آنلاین، بر اساس تحلیل اخیر The Information، میانگین قیمت و حجم معاملات زمین های مجازی Metaverse از اوایل سال ۲۰۲۲ در بحبوحه رکود گسترده تر در بازار ارزهای دیجیتال به شدت کاهش یافته است.

حجم معاملات زمین متاورس نسبت به اوج خود در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) بیش از ۹۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که میانگین قیمت این زمین ها از ابتدای سال ۲۰۲۲ بیش از ۸۰ درصد کاهش یافته است.

De Information گزارش خود را بر اساس پلتفرم تحلیلی WeMeta و داده های Sandbox، Dicentraland، Voxels، NFTs Worlds، Somnium Space و Superworld گردآوری و آماده کرد.

آیا متاورس ورشکست شده است؟

چندی پیش متاورس به عنوان یک فناوری موفق و درخشان در آینده معرفی شد. این اطلاعیه ها موجی از علاقه و تقاضای بالا را برای مناطق کلیدی و قطعات زمین در دسترس ایجاد کرد که منعکس کننده بازار واقعی املاک و مستغلات است.

به عنوان مثال، در فوریه (۱۴۰۰ D)، سرمایه گذاری ۴۵۰۰۰۰ دلار برای خرید زمین مجاور Snoopverse، مجموعه املاک و مستغلات Snoopverse در پلت فرم Sandbox پرداخت کرد.

بیشتر این فشار خرید پس از تغییر نام فیس بوک به متا در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) ایجاد شد. مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، متاورس را مرز جدیدی در نحوه ارتباط افراد با یکدیگر توصیف کرد. به طور خاص، تصور کنید که این جهان های مجازی اساساً نحوه عملکرد جامعه را تغییر خواهند داد. از جمله شکل گیری مفاهیم انقلابی مانند ایجاد شغل از طریق کسب و کار در متاورس.

با تمام این اوصاف و اکنون در اعماق زمستان ارز دیجیتال هستیم، خریدارانی که با بالاترین قیمت ها وارد بازار شده بودند به دلیل کاهش قیمت زمین و علاقه کاربران متحمل ضرر و زیان زیادی شدند.

متاورس بازتابی از اقتصاد کلی است

با فروپاشی Metaverse، بحث جدیدی در مورد اینکه آیا زمین مجازی یک دارایی قابل دوام است یا خیر، وجود داشته است. فورچون اخیراً در گزارشی اشاره کرده است که افراد می توانند فوراً در هر نقطه ای از متاورس حرکت کنند. بنابراین، برخلاف دنیای واقعی، خرید املاک و مستغلات در بهترین مکان‌های متاورس یک امتیاز کوچک است.

علاوه بر این، متاوره می‌تواند شامل سیاره‌های بی‌نهایت باشد، بنابراین ایده مشاهده زمین فرضی به عنوان یک منبع کمیاب از بین می‌رود.

شرکت Airdott Metaverse Land Co-op (Airdott) اخیراً در توییتی این کاهش را به چشم انداز کلان اقتصاد کلان نسبت داد و پرسید: «چرا [تصور می‌کنید] آیا دنیای واقعی بر دنیای مجازی تاثیر می گذارد؟ اردات افزود که آنها صبورانه منتظرند تا همه چیز به حالت قبل برگردد.

منبع: ارز دیجیتال