قرآن برای ساختمان معنوی و معنوی انسان پایگاه تحلیلی اخبار آنلاین است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرآنلاین، در روز اربعین حسینی، مرحله اول طرح کتابت قرآن به همت جاماندگان اربعین حسینی و حدود هزار نفر از عاشقان قرآن انجام شد. و مردم آل ال. – بیت علیهم السلام در این برنامه که در مسجد صالحیه تجریش برگزار شد شرکت کردند.
دکتر اسماعیل رادار مسئول ستاد کتاب نور در سایه شمس شمس با بیان مطلب فوق افزود: در راستای افزایش معارف قرآن که یکی از ارکان رهبر فرزانه است. برای انقلاب از سال ۱۳۸۷ قرآن به طور جدی برای اقشار مختلف مردم و خوشنویسان نوشته و برنامه ریزی شد و ما آن را شروع کردیم زیرا معتقدیم کتابت قرآن باعث رشد روحی و معنوی انسان می شود.
دکتر راهدار ادامه داد: در این برنامه که قرآن در سه خط طراحی شد، افراد مختلف با ظاهر اجتماعی، تحصیلات، سن و جنس، سه خط قرآن کریم را نوشتند و ثواب آن را تقدیم امام زمان (عج) کردند. بر او). وی توصیه کرد از امروز برای حفظ سلامتی امام زمان (عج) تا ختم قرآن، روزانه یک صفحه از قرآن را مطالعه کنید.
مجری این برنامه ادامه داد: شامل ۳۰۱۲ صفحه و به معنای مشارکت ۳۰۱۲ نفر از اقشار مختلف در این کتاب است. اهل بیت علیهم السلام و مرحله دوم و بقیه در برنامه های آتی با اجتماع اهداف مردمی برگزار می شود.
علی رضا جبار حمیدی دبیر شورای تجریش این اثر را یک پروژه بزرگ فرهنگی در راستای آشنایی بیشتر با قرآن در زندگی مردم دانست و گفت: یکی از نکات جالب در این مراسم کتابت ۱۰ ساله است. – پیرزنی از گروه بچه هایی که به عنوان نویسنده اول این مهمانی کار می کرد حتی پیرزن کارتن خواب هم صفحه ای از این قرآن را نوشت.
حمیدی ادامه داد: شورای تجریش همواره در برگزاری این جشن ها پیشقدم بوده و ابراز امیدواری کرد که دبیران فرهنگی منطقه در این برنامه ها حضور فعال داشته باشند نه ناظر.
وی ادامه داد که برای هر یک از شرکت کنندگان در این برنامه فرهنگی، تقدیرنامه ای از سوی ستاد راهیان نور در سایه خورشید خورشید و شورای تجرش که در همین راستا برای دبیران ارسال شد، گفت: روز چهل از طریق فضای مجازی پیام های رسانه های اجتماعی.
در این برنامه هیئتی از نشید امام حسن مجتبی (علیه السلام)، تجریش الشریعی، گروه جهادی مددکاری معلولان، مرکز ناحیه تجریش و گروه جهادی شمس (شهدای دفاع از سلامت) در این برنامه همکاری کردند. مقر کتاب نور در سایه خورشید خورشید.
گفتنی است کتابت جمعی قرآن توسط ستاد نور کتابت در سایه خورشید خورشید برای اقشار مختلف مردم از جمله زائران پای امام رضا علیه السلام انجام شد. ، خدام رضوی، مربیان و طلاب و امثال آن، و نسخ خطی نوشته شده در حرم امام علی علیه السلام و امام حسین علیه السلام، امام هادی و امام حسن علیه السلام. عسکری علیه السلام.