فین تک به دنبال مقابله با چالش گنجاندن مالی در نیجریه است


بانکداری الکترونیکی اختصاصی؛

فین‌تک به دنبال حذف موانع تکنولوژیکی، زیرساختی و فرهنگی برای مشارکت مالی در کشورهای فقیر آفریقایی از جمله نیجریه است.

وقتی صحبت از مقابله با فقر و بهبود کیفیت زندگی فقیرترین و محروم ترین جوامع جهان می شود، مفهوم شمول مالی توسط دولت ها، سازمان های غیر دولتی و شرکت ها به عنوان شاخصی از توانایی مردم برای دسترسی به خدمات بانکی و مالی در نظر گرفته می شود.

در دنیای دیجیتالی فزاینده، افرادی که تنها گزینه‌های پرداخت و پس‌اندازشان به پول نقد بستگی دارد، اکنون در همه اقتصادهای جهان رنج می‌برند و فرصتی برای پس‌انداز، سرمایه‌گذاری، وام گرفتن و خرید ندارند.

نیجریه یکی از بزرگترین اقتصادهای آفریقا است. خانه برخی از بزرگترین و محبوب‌ترین شرکت‌های فین‌تک آفریقا، اکنون نقشی اساسی در اکوسیستم پرداخت آفریقا ایفا می‌کند.

از هشت استارت آپ آفریقایی که در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار ارزش داشتند، تنها دو استارت آپ نیجریه ای Fawry و Wave نیستند.

سال گذشته، میچل البه، مدیر عامل Fintech Unicorn Interswitch، در مورد مشارکت این شرکت با OkHi برای راه اندازی اولین سرویس تأیید آدرس دیجیتال نیجریه با PYMNTS صحبت کرد.

همانطور که Albee توضیح داد، به دلیل سیستم آدرس دهی ضعیف در نیجریه و عملیات محدود شناسایی مشتری (KYC)، داشتن یک آدرس OkHi فرصت های بی پایانی را برای مشتریان فراهم می کند و آنها را قادر می سازد به کیف پول ها دسترسی داشته باشند. وام سریعتر و تحویل بهتر کالا از دیگر مزایای این فناوری است.

دعوت نامه بانکی

بانکداری حمایتی در کشورهای غرب آفریقا به دلیل فقدان یک سیستم بانکی قوی بسیار رایج شده است و نقش مهمی در کاهش شکاف شمول مالی دارد.

نمایندگان مجاز یا بازرگانان مجهز به سیستم های نقطه فروش می توانند در مناطق دورافتاده که در آن خدمات بانکی رسمی وجود ندارد به مشتریان دسترسی پیدا کنند. این امکان، مدل غیربانکی را به یکی از محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین خدمات در صنعت بانکداری داخلی تبدیل کرده است.

در مصاحبه اخیر با PYMNTS، Titilola Chogolo، مدیر ارشد مالی Interswitch بر اهمیت مدل وکیل-بانک و نقش کلیدی آن در تغییر زندگی مشتریان تاکید کرد.

شوگولو در این مصاحبه افزود: “آنها در جامعه خود از نظر اجتماعی در ارتباط هستند، زیرا اکنون برای تمام نیازهای خدمات مالی مورد نیاز مردم جوامع خود استفاده می شود.”

علاوه بر تراکنش‌های مالی، آن‌ها تمایل دارند سایر معاملات خدمات غیرمالی را نیز به صورت محلی ارائه دهند و به فروشگاهی یک‌جا برای تمام نیازهای مشتریان خود تبدیل شوند.

با این حال، با وجود تمام مزایای خدمات وکالت بانکی، این فرآیند پاسخگوی تمام نیازهای مشاغل کوچک و متوسط ​​(SMEs) نیست، به ویژه برای کسانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند و برای اولین بار از خدمات دیجیتال استفاده می کنند.

در نتیجه، توسین انولوروندا، مدیر عامل Finatech TeamApt نیجریه، به PYMNTS گفت که آنها باید راه‌های بیشتری برای ارائه راه‌حل بانکی بیابند که ابزارهای دیجیتال را با راه‌هایی برای پر کردن شکاف بانکی ترکیب می‌کند.

مترجم: شهربانو جامپور