فناوری اطلاعات محرک قدرتمندی برای ایجاد تحرک در تجارت و اقتصاد است


مهندس ماجد هادی مدیر عامل بازرگانی الکترونیک پارسیان (TOP)

تاکید بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب کاهش منابع سایر بخش ها نمی شود، اما ارائه این ابزار قدرتمند به دولت ها، دستیابی آنها به اهداف توسعه را در میان مدت و بلندمدت تسهیل می کند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، مهندس ماجد هادی، مدیرعامل شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ) به مناسبت روز ملی فناوری اطلاعات یادداشتی نوشت که به شرح زیر است:

همه می دانیم که در کشور عزیزمان ایران با توسعه و پیچیدگی کلان شهرها، نیاز روزافزون شهروندان به شناخت خدمات الکترونیک شهری ایجاب می کند که این روزها شاهد ظهور رویکردهای جدید در طراحی و ارائه این خدمات در کشور باشیم.

با ظهور و گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سطح جامعه، متغیرهای خرد و کلان اقتصادی دستخوش تغییراتی می شوند. بنابراین در کشورهای توسعه یافته به وضوح می توان استفاده عمومی از روش های هدف این مفهوم اساسی را در تمامی عرصه های زندگی و نظام مدیریتی جامعه مشاهده کرد.

از طرفی در کشورهای کمتر توسعه یافته مردم این امکان را ندارند که به وضوح در نظام اجتماعی و حتی سیاسی حاکم بر آن کشورها نمود پیدا می کند.

استفاده از فناوری ICT به عنوان موتوری قدرتمند برای ایجاد تحرک در بخش تجاری و اقتصادی منجر به حل کامل مشکلات اقتصادی کشور نشده است، اما استفاده و توسعه آن موجب بهره‌وری سایر بخش‌های تولید خواهد شد.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که تاکید بر استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات موجب کاهش منابع سایر بخش ها نمی شود، بلکه در اختیار دولت ها با این ابزار قدرتمند، دستیابی آنان به اهداف توسعه را در میان مدت و بلندمدت تسهیل می کند.

به منظور جلوگیری از فقر اطلاعاتی و ارتباطی و در راستای پیشرفت و توسعه این صنعت، دولت باید اقدامات اساسی را در راستای جامعه جهانی به منظور تدوین برنامه بلندمدت برای رفع و تسهیل موانع و مشکلات موجود انجام دهد. تسریع فرآیندهای تولید و همچنین دستیابی به جامعه دانش بنیان و اقتصاد دانش بنیان واقعی

تجارت الکترونیک پارسیان (TOP) به عنوان مبتکر در این زمینه که چندین سال است رتبه اول ارائه خدمات پرداخت در کشور را به خود اختصاص داده است، امروز پس از دو دهه فعالیت در صنعت پرداخت، توانسته خدمات نوین و متمایز ارائه دهد. راه‌حل‌ها و ایجاد زنجیره ارزش پرداخت جدید (پرداخت رمزی) با امنیت بالا در ارتباط با کشورهای توسعه‌یافته برای گسترش فرهنگ استفاده از این فناوری‌ها در بین بالاترین سطوح حاکمیتی و سطوح مختلف مردمی.

با نگاهی به چشم انداز این صنعت، این امر به ما کمک می کند تا به جایگاه بالاتری در رتبه بندی جهانی از نظر پرداخت شبکه ای برسیم و رتبه این شرکت را در بین بهترین شرکت های ایرانی افزایش دهیم.

امید است در سال جاری شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با حمایت همکاران جوان و پرشور به حرکت بر روی لبه دانش ادامه دهد و در عرصه پرداخت الکترونیکی در کشور سرآمد باشد و خدمات گسترده ای را به عزیزان ارائه دهد. شهروندان با افتخار ادامه بده

منبع: روابط عمومی برتر