فقدان انگیزه در محیط کار یکی از سندروم های روانی- اجتماعی است


فقدان انگیزه در محیط کار یکی از سندروم های روانی اجتماعی است که حداقل تعداد کمی از افراد در مدت زمان کوتاهی آن را تجربه کرده اند. بی انگیزگی یعنی روزهایی که به ندرت سر کار حاضر می شوید، در محل کار حوصله دارید و کوچکترین پتانسیل و کارایی را در کار دارید. نداشتن انگیزه در محیط کار باعث می شود گذراندن زمان در محل کار مانند یک مبارزه استرس زا باشد و در درازمدت با ایجاد استرس شما را تا مرز افسردگی پیش ببرد.

عموماً افراد در آغاز هر کاری پر از انگیزه هستند. اولین روز کاری و اولین روز کاری خود را به خاطر بسپارید. شما سرشار از انگیزه بودید و هر روز صبح با اشتیاق کامل در محل کار خود حاضر می شدید. اما در عمل چه اتفاقی می افتد که افراد دوره محرکی بیش از روزهای اول کار خود نداشته باشند؟ این بی انگیزگی از کجا می آید؟

کارکنان بی انگیزه علائم و ویژگی هایی دارند که آنها را از افراد با انگیزه متمایز می کند. از دیر رسیدن به محل کار و خروج زودهنگام تا بی کیفیتی در انجام مسئولیت ها و وظایف محوله. آنها دائماً از مسئولیت های خود شکایت می کنند و به راحتی از دستورات مافوق خود سرپیچی می کنند. آنها بیشتر اوقات کاری خود را با تلفن همراه و گشت و گذار در فضای مجازی می گذرانند و از دوره های طولانی تری مانند ناهار استقبال می کنند. آنها همچنان از وظایف کاری خود غفلت می کردند و حتی در تهیه یک گزارش ساده روزانه، شاید ده ها و صدها اظهار نظر دیگر که تنها منبع آن می تواند بی انگیزگی در محیط کار باشد، به تأخیر افتادند.

به جرات می توان گفت عدم علاقه یکی از عوامل اصلی ایجاد ناامیدی در محیط کار است. وقتی افراد از روی ناچاری و صرفاً برای گذران زندگی خود به مشاغل فعلی خود می پردازند، جای تعجب نیست که ناامید می شوند. عامل مهم دیگری که شما را به فردی منفعل و بی انگیزه تبدیل می کند، عدم امنیت شغلی است. ثبات و ثبات در کار شما باعث افزایش اشتیاق شما می شود. افرادی که همیشه نگران از دست دادن شغل خود در مشاغل موقت هستند، کمترین انرژی و انگیزه را دارند.

البته تا جایی که بی ثباتی شغلی در کاهش انگیزه کار موثر است، بی عدالتی در موقعیت های کاری شما نیز قاتل انگیزه است. وقتی می بینید افرادی که هیچ تجربه و تجربه ای ندارند در موقعیت های شغلی بهتری نسبت به شما قرار می گیرند، این عامل مهمی در از دست دادن انگیزه شما برای کار است. رهبران ضعیف بی انگیزه ترین کارمندان را گرد هم می آورند. کار نامناسب و به عبارتی فقدان توانایی مدیر می تواند یک محیط کاری خسته کننده و بی انگیزه ایجاد کند و از همه مهمتر عدم پیشرفت شغلی می تواند شما را به فردی بی انگیزه در محیط کاری تبدیل کند. وقتی سال‌ها با وجود تمام تلاش‌هایتان یک کارمند ساده باقی می‌مانید و هیچ روند افزایشی در کسب‌وکارتان مشاهده نمی‌کنید، حق دارید با انگیزه وارد محیط کاری خود شوید.

بی تفاوتی و افسردگی
بی تفاوتی و افسردگی

اگر کارآفرینان جوان به دنبال کارکنانی با انگیزه هستند تا موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنند، باید سپاسگزار باشند. هر که تلاش خود را خانه ای روی آب بدون ثواب و مزد ببیند، یقیناً انگیزه ای برای استقامت نخواهد داشت و به غیر از وظایف معمول، کاری انجام نخواهد داد. همه کسانی که تلاش می کنند تلاش می کنند تا به دلیل تلاش و مشارکت خود دیده شوند و مورد تحسین قرار گیرند، دقیقاً به همین دلیل است که کارکنان حتی برای انجام کوچکترین کارها انگیزه ندارند و حاضر نیستند حتی ده دقیقه وقت بگذارند. محل کار بعد از ساعت کاری

اما آنچه در این میان مهم است این است که باید به این بی انگیزگی توجه کرد. نداشتن انگیزه در محیط کار منجر به ناامیدی و در نهایت استرس و اضطراب در شما می شود. علاوه بر اینکه مستقیماً سلامت روان شما را هدف قرار می دهد، به تدریج شما را به سمت افسردگی سوق می دهد و بهره وری و بازده کاری شما را کاهش می دهد.

مهندس امین الرشیدی