فروش ۷۵ درصد از بیت کوین های تسلا


آخرین گزارش مالی از عملکرد کلی تسلا موتورز در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ نشان می دهد که این شرکت با اثرات تورم، رکود اقتصادی و کاهش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دست و پنجه نرم می کند. در همین راستا، این شرکت در نامه خود به سرمایه گذاران اعلام کرد که ۷۵ درصد از دارایی های بیت کوین خود را فروخته و ۹۳۵ میلیون دلار پول نقد به ترازنامه خود اضافه کرده است. سال گذشته تسلا حدود ۱.۵ میلیون دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرد و اعلام کرد که این ارز دیجیتال را به عنوان یکی از روش های پرداخت این شرکت می پذیرد. پیش از این تسلا در گزارشی از فروش بیش از ۲۵۴ هزار خودروی برقی در این مدت خبر داده بود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، این شرکت از اواخر ماه مارس پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت آغاز کرد، اما دقیقاً ۴۹ روز بعد این طرح را در اردیبهشت ماه متوقف کرد. در آخرین گزارش این شرکت، تسلا اعلام کرد که دارایی های دیجیتال آن ۲۱۸ میلیون دلار ارزش دارد. در همین حال، در گزارش سه ماهه اول، این رقم ۱.۲ میلیارد دلار بود.
ماسک در گفتگو با سرمایه گذاران به فروش کریپتو اشاره کرد و گفت که این تصمیم نباید به عنوان یک قضاوت در مورد بیت کوین تلقی شود. در عوض، تسلا بیت کوین خود را به دلیل نگرانی در مورد نقدینگی کلی شرکت پس از تعطیلی ویروس کرونا در چین فروخت. در واقع، تسلا به پول نقد نیاز داشت. با این حال، ایلان ماسک اظهار داشت که Dogecoin شرکت را نفروخته است.

در رابطه با تجارت خودروهای برقی و محصولات انرژی خورشیدی، این شرکت اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال جاری موفق به کسب ۲.۲۶ میلیارد دلار سود نسبت به سه ماهه قبل از آن شده است که رقمی معادل ۳.۳ میلیارد دلار را به ثبت رسانده است. . نشان دهنده کاهش ۳۱ درصدی است.
همچنین در این گزارش گزارش شده است که این میزان سود از مجموع درآمد ۱۶.۹ میلیارد دلاری گرفته شده است که البته درآمد تسلا نیز نسبت به سه ماهه اول سال جاری (۱۸.۷ میلیارد دلار) کاهش داشته است.
با این حال، سود تسلا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱) افزایش یافت که رقمی معادل ۱.۱ میلیارد دلار را به ثبت رساند. این شرکت دلایلی از جمله معرفی بیشتر خودرو و افزایش میانگین قیمت خودرو را از جمله دلایل رشد درآمد برشمرد.
این اولین سه ماهه پس از تصمیم تسلا برای افزایش ۱۰ درصدی قیمت تمام خودروهای این شرکت است. تسلا در ابتدای این ماه اعلام کرد که محموله خودروهای این شرکت نسبت به سه ماهه اول سال جاری ۱۸ درصد کاهش یافته است.
حجم تولید این شرکت نسبت به سه ماهه اول سال جاری ۱۵ درصد کاهش داشته است. تسلا دلیل اصلی این امر را تعطیلی در شانگهای ذکر کرد.

منبع: آی تی ایران

لینک کوتاهلینک کپی شد!