فرهنگ و ارتباط نزدیک با بازار فروش


در یک تعریف کلی، فرهنگ به مجموعه ای از باورها، نمادها، سبک ها و رفتارها در یک جامعه اطلاق می شود که در واقع از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود. دنیای مدرن به این نتیجه رسیده است که اگر کشوری با یک فعالیت بازاریابی جدید برای یک محصول جدید آشنا می شود، باید با فرهنگ های محلی آن کشور سازگار شود و بازاریابان باید همیشه محصولات جدیدی را پیش بینی کنند که احتمالاً مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد. و فرهنگ را از نزدیک تماشا کنید.

بازاریابی و تأثیر فرهنگ مسلماً مهمترین مسائلی است که مدیران بازاریابی بین المللی با آن مواجه هستند. هانس مگنوس انتزبرگر، نویسنده و مترجم آلمانی می گوید: فرهنگ مانند ریختن دانه های جوشان در آب است، چیزی از آن نمی بینید، اما تاثیر آن را خواهید دید. بله، این کاملاً درست است، فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها تقریباً بر هر چیزی که فکرش را بکنید تأثیر می گذارند.

ماهیت تأثیر فرهنگ ها بر رفتار مصرف کننده بسیار مهم است و عوامل فرهنگی بیشترین و عمیق ترین تأثیر را بر رفتار مصرف کننده دارند. مدیران بازاریابی باید از ارزش‌های فرهنگی موجود و همچنین در حال ظهور و تأثیر فرهنگ بر رفتار مصرف‌کننده آگاه باشند و بدانند که خرید مصرف‌کننده به شدت تحت تأثیر ویژگی‌های فرهنگی، اجتماعی، فردی و روان‌شناختی آن‌ها است. هر فرهنگ از چندین خرده فرهنگ یا گروهی از مردم تشکیل شده است که دارای نظام ارزشی مشترکی هستند و این نظام ها بر اساس آداب و رسوم، عادات و تجربیات زندگی است.

ما همه مصرف کننده هستیم. از غذا، پوشاک و سایر ملزومات روزانه گرفته تا آموزش، خدمات و ایده ها در انتخاب های روزانه ما گنجانده شده است. تصمیماتی که در مورد انتخاب و مصرف یک برند یا رد آن می گیریم و این باعث موفقیت یا شکست تجاری دیگران می شود. بنابراین رفتار مصرف کننده عامل مهمی در رکود یا رونق فعالیت های تجاری است. چگونه یک فرد تصمیم می گیرد و تحت تأثیر فرهنگ منابع موجود (زمان، پول، تلاش) را صرف امور مربوط به مصرف کند. چرا مردم خرید می کنند؟ کی میخرن؟ چگونه خرید می کنند؟ چقدر می خرند؟ برای پاسخ به همه این سؤالات، تأثیر فرهنگ مصرف و خرده فرهنگ ها به طور جزئی مؤثر است. در واقع فرهنگ چیزی است که بازاریابان را قادر می سازد تا ارتباط و تعامل بیشتری با مخاطبان خود ایجاد کنند و در نتیجه رشد کسب و کار خود را افزایش دهند، عدم پذیرش اهمیت فرهنگ ها در ایجاد برند و ایجاد کسب و کار چیزی است که شما را در یک نقطه ضعف رقابتی قرار می دهد.

فرهنگ و رابطه آن با بازاریابی
فرهنگ و رابطه آن با بازاریابی

آقای راب فیلدز، فعال بازاریابی و کسب و کار، معتقد است که برندها هرگز به طور مستقیم با مصرف کنندگان ارتباط برقرار نمی کنند، بلکه ارتباط همیشه از طریق فرهنگ ها اتفاق می افتد و به همین دلیل، هنگام تدوین استراتژی نباید از آن غافل شد. . موضوع فرهنگ سازی تنها در صادرات و فروش برون مرزی موثر نیست. بلکه در هر کشوری، به ویژه کشوری به وسعت و تنوع ایران، گویش، آداب و رسوم و حتی زبان از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است که عامل تعیین کننده ای است.

بنابراین، درک فرهنگ به بازاریاب کمک می کند تا واکنش های مشتری به استراتژی های بازاریابی را تفسیر کند و استراتژی بازاریابی باید بازتابی از سنت ها و هنجارهای فرهنگی باشد. به همین دلیل، بازاریابان باید دائماً بازار هدف خود را که همیشه در حال تغییر است ارزیابی کنند و توجه داشته باشند که کسب و کار آنها به مرور زمان به جوامع و مشتریان خود شبیه می شود.

سیده مینا دیوبند – مدیرمسئول روزنامه التوحید